Onemli Gunler Banner
Sayfa 173/852 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. Defalarca yazdım tekrar yazıyorum SPK nın çağrı için olumlu veya olumsuz karar vermesi için satış veya birleşme her ne olacaksa sürecin sonuçlanması ve fiyatın netleşmesi gerekir. İlk başta söylenen 199 milyona yapılan satış sözleşmesinin son aşaması son bilanço yayınlanması sonrası fiyatının revize edileceği yönündeydi. Son bilançoda özkaynaklarda meydana gelen 870 milyon değerindeki artış hisse alım sözleşmesine ilave olacak miktardır. Böyle bir para Migros'ta yok. Bunu karşılaması için %500 bedelli sermaye artırımı yapması şart. Bunun olabilmesi için ne zaman var ne de böyle bir olasılık.
    Bu durumda hisse alımından vazgeçme olasılığı öne çıkmaktadır. Finansal durum buna işaret etmektedir son yayınlanan bilanço ile Kipa'nın özvarlıklarının Migros'un özvarlıklarından çok daha güçlü olduğu anlaşılmıştır.Bu durumda hisse alım yönünde değil birleşme yönünde karar almaları finansal analizin kaçınılmaz sonucudur.
    Çağrı için önce sürecin sonuçlanmasını bekleyeceğiz.
    Eğer birleşme olursa çağrı yine doğar ve birleşmedeki orana göre oluşan Migos fiyatı esas alınır.
    2.25 KERİZ SİRKELEMESİ İÇİN YARATILMIŞ PALAVRADIR ,TEZGAHTIR.
    Çağrı olcaksa çoook daha yüksek fiyatlardan olacağı son bilanço ile ortaya çıkmıştır.
    Bunun olası hesaplama yöntemini önceki yazılarımda belirtmiştim.
    Birleşme olacaksa 28 Şubat tarihli ara birleşme bilançosunu Migros da yapacaktır. Bu durumda Migrosun 650 milyon euro açık pozisyonundan iki ayda doğan zarar da hesaba katılmalıdır. Yılın ilk iki ayında Euro %3.5 yükselmiştir. Bu Migros için 90 milyon kur farkı zararı oluşumu demektir. Bu durumda DD i 1 lere kadar düşebilir ve ÖZKAYNAK yöntemi ile yapılacak birleşme formülasyonu sonucu Kipa lehine dahada yükselebilir. 0.80 ler gibi bir oran olabilir. Net hesaplama için ancak Migrosun 28 Şubat ara bilançosunun sonucunu bilmek gerekebilir. Ben ancak Migrosun açık pozisyonundan dolayı oluşan ilave zarardan yola çıkarak tahminde bulunabiliyorum...
    Anlayacağınız gibi ve yukarıda sayın Hamsinin belirttiği gibi Türk Borsa tarihinde tarihsel bir oluşumun henüz başındayız....

2. Herhalde SPK nin kafası karıştı ki karar çıkmıyor biturlu.Geç olsun sonu iyi olsun.Bu kadar G.Menkul varlığı olan şirket in bir ederide olacaktır.

3. Acaba tuborg gibi mi kalır kipa

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Spk izin verirse çağrı fiyatı son bilanço dahil ,pazarlık fiyatı , aof borsa fiyatı veya değerleme fiyatlarından en yüksek olanı olacak..birleşme filan eğer spk çağrı yap derse sonra birleşme sözkonusu olur.

Ya muafiyet ya çağrı bu iki durumdan birine önce spk karar verir
    Sonra şirket isterse birleşme süreci başlar...
    Onun dışında değerleme konusunda 8 katı 5 katı. Bunları Spk izin verdiği sertifikalı değerleme uzmanıysanız yazarsınız..değilseniz insanları yanıltırsınız buda büyük vebaldir...ve suçtur.

5. Burada sadece temel analiz ve spk mevzuatına dayalı bilgileri paylaştım. Temel analize dayalı fikirlerim tamamen şahsi görüşümdür ve kimseyi bağlamaz ve yatırım tavsiyesi de olamaz. İlerde kim haklı kim haksız zaten zaman gösterecek. Amacım buradaki forum ortamında yanlış yazılan yazılara karşı doğru bildiklerimi ve SPK mevzuatını paylaşmaktı. Bu sanırım bazı odakları rahatsız etti. Doğru söyleyeni zaten hep dokuz köyden kovarlar....
    Artık polemiğe girme niyetinde değilim ve artık yazmıyacağım.
    Tüm gerçek yatırımcılara bol şans dilerim.

6. Benim anlamadığım olay şu madem Kipa Migros tan değerli .

Neden değerinden çok daha ucuza satıldı 20 kuruş lot başına da . Piyasa değerinden 10 da birine .

Migros a piyasa değerinden çok daha yüksek para verildi %25 gibi bu nasıl oluyor ben bu işi anlamadım

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7. Zaten yorumlarda spknın vereceği kararlara göre çeşitli alternatiflere göre görüş bildirildi, hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi verilmedi, haklısınız madem birileri rahatsız oldu susmak en iyisi, zaten hiçbir yerde neden çok ucuza satıldığı yazmıyor sorulmuyor..

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. İlk satış sözleşmesi imzalanır ken nihai fiyat konusunda ne konuşuldu.Gayrimenkullerin değerleme fiyatları bu fiyatı nasıl etkiler ve bu yatırımcıya nasıl yansır? Bunu çözen doğru yoldadır.

Sayfa 173/852 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •