Sayfa 180/1024 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Arkadaslar, ufak bir banka da diyelim ki piyasa %12 verirken siz %13 ile 3 ay vadeli hesap actirdiniz. Masraf kalemlerinizi hesaba katiyor musunuz, size kk, saglik policesi yada HIU gibi maliyetler cikartmayacaklarindan nasil emin oluyorsunuz.
    bunları çıkartmayacaksınız çıkarttığınız anda paramı çekerim sizden debit kart bile istemiyorum diyorum.
    bir tanesi ile ilişkimi iade etmesine rağmen kestim.
    çocuk oyuncağı değil bu iş.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yazdim da okuyan, uygulayan oldu mu acaba?
    Syg,
    dudu üstad ben seni takip ediyorum. ileride kopya dudu olacağım temettülerimle tatil yaparken her daim seni anacağım.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    madem bir şey saklamıyorsun o zaman soranlara direkt şube ve mt adı ver faydalansınlar mertlik budur yoksa burada kimsenin alamadığı oranları yazmak marifet değil yukarı telden yazarak itici bir tarzla aksine insanların zamanını tüketiyorsun.
    seni ve diğer kişiyi muhatap alıp karşılık vererek burada boşuna sayfa kirliliği yarattım. Kimliğimi ortaya çıkaracak şube ve mt ismi yazacak kadar aptal değilim. Yazdığım oranlara inanmayan beni ENGELLESİN böylece okuma zahmetinde bulunmaz.Ben başkalarının yazdıklarından faydalanıyorum benim de faydam dokunsun dedim.Piyasada zaten herkesin alabildiği 13.00 mevcutken bana gelen 13,50 ''teklifini'' yazdım afaki diye nitelendirilebilecek bir oran değil altı üstü yarım puan fark.Sen alamıyorsan ya da sana teklif etmiyorlarsa o senin sorunun. Senin gibiler insanı forumdan soğutuyor. Sanki cebime para giriyor oran yazınca.
    Son düzenleme : memorex; 26-03-2017 saat: 10:44.

4.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    he he Julia teyze he......
    Haftaya vadem doluyor 14.50 oranımı cuma gününden garantiledim pazarlıkla üstüne de çıkartacağım.Çok merak edenler Akbank'ın herhangi bir özel bankacılık şubesini arasınlar ''dışarıda euroya 2.20 alırsam taşımalı swaplı mevduat oranınız nedir?'' diye sorsun.
    Şekerbank'ın o şubesini de yazardım ama bankacılar tarafından tanınmak istemediğim için yazamam sadece İzmir'de ki bir şubesi diyeyim gerisi sizin telefon trafiğinize kalsın.
    Sn Memorex taşımalı swap'ta ABANK ana banka Odeo yada Burger mi yapıyorsunuz bide zarar etme diye bişey oluyor mu.abank mı size söylüyor yoksa siz Odeo yada burger'a gidip oran alıyorsunuz.yani vade sonunda alacağımız normal swap gibi belli mi

35 gün için swap oranı %13.70, alt sınır 5 milyon ve üstü ,bakın geçen Cuma bu oran Akbank özel bankacılıktan alınmıştır, şube istanbulda , forumda taşımalı diye tabir edilen swap için başka bir bankada euro`ya %2 oran bulunursa swap getiriside %13.90 oluyordu, hem taşımalıda alt limit de 1 milyon `a düşüyor. Öte yandan bu taşımalı swap Akbank özel bankacılığın bir şubesinden yapılırken başka bir şubesi biz taşımalı yapmıyoruz , sıcak bakmıyoruz diye kıvırdı. Yani demem o ki siz yinede burada paylaşılan oranları fazla absürt bulmayın.

6.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    seni ve diğer kişiyi muhatap alıp karşılık vererek burada boşuna sayfa kirliliği yarattım. Kimliğimi ortaya çıkaracak şube ve mt ismi yazacak kadar aptal değilim. Yazdığım oranlara inanmayan beni ENGELLESİN böylece okuma zahmetinde bulunmaz.Ben başkalarının yazdıklarından faydalanıyorum benim de faydam dokunsun dedim.Piyasada zaten herkesin alabildiği 13.00 mevcutken bana gelen 13,50 ''teklifini'' yazdım afaki diye nitelendirilebilecek bir oran değil altı üstü yarım puan fark.Sen alamıyorsan ya da sana teklif etmiyorlarsa o senin sorunun. Senin gibiler insanı forumdan soğutuyor. Sanki cebime para giriyor oran yazınca.
    yine yüksek perdeden konuşmuşsun. ben ne alıyorsam banka vade miktar yazarım. özelden şube ve mt ismi de veririm. saklayacak bir şeyim yok. yok mt adımı sızdırırmış falanda filanda hikayesiyle kimseye caka satmadım, satmam, satmaya kalkmayı da kendi adıma namertlik sayarım.

7.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    taşımalı swaplı mevduat işlemi örneği

X bankasında taşımalı swaplı mevduat yapacağız Y bankasını da getirimizi artırmak için kullanacağız.Vademiz 61 gün olsun(tamamen kendi seçimim ,gün sayısını istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz)Bu durumda spota uygun olacak şekilde,
    Euro alış kuru 3.9510
    Euro satış kuru 4.0285 olsun.
    Bu alış satış fiyatlarını banka belirliyor bizim bilmemize gerek yok ve anlaşma esnasında sözleşmede görüyoruz.X bankası diyor ki euroların %25(oran değişebilir örnek gereği belirlemem gerektiği için %25 seçtim) ini bende teminat olarak bırak ben eurolarına %1.60 brüt faiz veriyorum ve euroların %75 ini istediğin bankaya swift yapacağım anlaştığın oranla bağla.Y bankasını biz seçiyoruz ve diyelim ki Y bankası eurolara taşımalı swaplı mevduatın dönüş tarihine DENK gelecek şekilde brüt %1.90 oran verdi.X bankasına diyoruz ki ben dışarıda %75 lik euroma brüt %1.90 oran alırsam getirim ne oluyor.X bankası da hesaplayıp brüt %14.20 tl mevduat karşılığı getirin oluyor diyor.İşimize geliyorsa bu oranlarla bağlıyoruz.Örneğimizde ki %75 lik eurolarımıza brüt %1.90 ın daha üzerinde bir oran bulursak haliyle getirimiz daha da artar onu da gözden kaçırmayalım.Swift ücreti istemeyen banka olduğu gibi isteyen banka da oluyor toplam getirimizi küçük de olsa oynatabiliyor.
    10 gün önce örnekleyerek yaptığım taşımalı swaplı mevduat işlemini merak edenler için tekrar paylaşıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    35 gün için swap oranı %13.70, alt sınır 5 milyon ve üstü ,bakın geçen Cuma bu oran Akbank özel bankacılıktan alınmıştır, şube istanbulda , forumda taşımalı diye tabir edilen swap için başka bir bankada euro`ya %2 oran bulunursa swap getiriside %13.90 oluyordu, hem taşımalıda alt limit de 1 milyon `a düşüyor. Öte yandan bu taşımalı swap Akbank özel bankacılığın bir şubesinden yapılırken başka bir şubesi biz taşımalı yapmıyoruz , sıcak bakmıyoruz diye kıvırdı. Yani demem o ki siz yinede burada paylaşılan oranları fazla absürt bulmayın.
    Teşekkürler yani normal swap gibi herhangi bir risk yok herhalde biraz uğraşma var anladığım kadarıyla

Sayfa 180/1024 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •