Sayfa 188/1312 İlkİlk ... 881381781861871881891901982382886881188 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Yasadışı Suriyeli afgan göçüyle, eli yüzü düzgün semtlerde fahiş artan kiralar arasında bağlantı kuramıyorum. Maliyet / enflasyon fark etmeksizin bir fırsatçılık var bence.

1. Afgan gelir, gecekondulu şmahallelerde ev tutmaya başlar,
    2. Bu mahallede oturan vatandaşlar bütçeleri zorlayarak orta kesim mahallelere yerleşmeye başlar
    3. Ortalama mahalledeki pelinsular ise erenköyde fenerbahçede kiraları patlatır.

Bu zincirleme reaksiyon benim aklıma yatmıyor, neyi kaçırıyor olabilirim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Çin, yüksek ev kiraları için harekete geçti: Kira zamlarına sınırlama geldi

Yüksek konut kiraları nedeniyle harekete geçen Pekin yönetimi kira zamlarını sınırladı. Bundan böyle ülkedeki ev sahipleri kiralara yüzde 5'ten fazla zam yapamayacak.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...geldi-6623533/
    %5 zamma ilişkin bilgiye ek olarak bu linki de koymakta fayda olduğunu düşünüyorum.

https://www.statista.com/statistics/...rate-in-china/
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    %5 zamma ilişkin bilgiye ek olarak bu linki de koymakta fayda olduğunu düşünüyorum.

bu veriyi paylaşmanız iyi olmuş. resmi enflasyonun %2-2,5 olduğu yerde %5 ile sınırlandırılmış.
    biz de resmi enflasyon %19(gerceği kim bilir kaç) kira üst limiti %15. (güncel)

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

Çok güzel bir bilgi. Herhalde orada bazı ev sahipleri enflasyonun 2 buçuk katından daha fazla zam yapıyormuş ki böyle bir sınırlama getirilmiş.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Yasadışı Suriyeli afgan göçüyle, eli yüzü düzgün semtlerde fahiş artan kiralar arasında bağlantı kuramıyorum. Maliyet / enflasyon fark etmeksizin bir fırsatçılık var bence.

2. Bu mahallede oturan vatandaşlar bütçeleri zorlayarak orta kesim mahallelere yerleşmeye başlar
    3. Ortalama mahalledeki pelinsular ise erenköyde fenerbahçede kiraları patlatır.

Sn Delta Heavy,

Fırsatçılık hayatın her alanında geçerli, hayatın olağan akışı içerisinde olan bir durum. Bugün bilim adamları çıkıp mesela "ördek yumurtası coronaya iyi geliyor, hergün 1 ördek yumurtası yiyen maske ve aşı olmasa da coronaya yakalanmaz" diye açıklasa yarın ördek yumurtalarının fiyatı %100-200 veya daha fazla artar.

Şu andaki konjonktürde gerek afgan/suriyeli göçleri, gerek 2019 Eylül ayında İstanbuldaki 5 şiddetindeki depremden sonra belediyelerin eski binaları hızlı bir şekilde yıkmaları nedeniyle arz-talep dengesi değişti. Kiracı sayısı aşırı miktarda arttı. Buna ekonomi yönetimindeki başarısızlıklar sonucu gelen yüksek enflasyon ile inşaat maliyetlerindeki artış da eklenince arz ise tam tersine azaldı. Sanırım uzun bir süre de bu şekilde devam edecek. Yani zaman ev sahiplerinin zamanı, onlar da firsatı değerlendiriyorlar...Bu ara da ben de kiradayım, yanlış anlaşılmasın...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Geçen sene %8'lerden kredi veren kamu bankalarının durumu :

Temmuz ayı sonuçları ile birlikte Ocak-Temmuz dönemi net kârı özel bankalarda %38 artışla 29,0 milyar TL, kamu bankalarında %71 gerilemeyle 3,6milyar TL, kalkınma bankalarında%55 artışla5,4 milyar TL ve kalkınma bankalarında%2 artışla2,3 milyar TL oldu.

Kaynak: Ak yatırım bugünkü raporu

7.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Yasadışı Suriyeli afgan göçüyle, eli yüzü düzgün semtlerde fahiş artan kiralar arasında bağlantı kuramıyorum. Maliyet / enflasyon fark etmeksizin bir fırsatçılık var bence.

Euro ve dolardaki artış Evleri yabancılar için daha cazip hale getirdi, Yabancı alıyor yılda bir iki defa gelirim diye boş tutuyor. Yabancıya ev satışına sınır getirilirse ( En azından Kentsel dönüşümde bir noktaya gelene kadar) fiyatlardaki tırmanışa çözüm olabilir. Nerde bu kadar düşünecek yönetim, umuru değil onlar şu an sadece tapudan alacağı vergiye bakıyor

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Hisseli tapu hakkında merak etiğiniz her şey.

https://www.youtube.com/watch?v=kL_2GW7IN_o

Sayfa 188/1312 İlkİlk ... 881381781861871881891901982382886881188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •