Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 191/1002 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Var bi sorunu ama ne acaba ? Yazık adama...Hayat vurmuş herhalde...

2. Altın kısmına katılıyorum. Ben de 160 TL'den beri düzenli altın alıyorum. Önemli bir kısmını reelize ettim. Ayrıca altın odaklı KOZAL hisseleri var. Ciddi getiriler sağladım / Sağlıyorum.

TL'nin değer kaybetmesi kısmında ise, biz krizi hep doların fiyatına bakarak ölçüyoruz. Benim maalesef öngörüm çok ciddi bir kriz gelecek. Finansal krizden ziyade yapısal kriz olacak. Düşük enflasyon, düşük kur, düşük faiz ama yüksek işsizlik olacak. Satın alma gücümüz v.s. düşecek. Finansal krizi mumla arayacağız gibime geliyor. Dolar 2020 sonunda 5-7 TL arasında kalırsa çok şaşırmam. Öyle 8-10 olacak gibi bi beklentim yok.

*** Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Neden bu kadar asabisiniz?
    beni bu troller bu hale getirdi,uzun yıllardır bunlarla mücadele ediyorum. bunların KY'e tek yararı var,bunlar azıttığı zaman usdtry artacak demektir, alım yeridir.

4. 01 Kasım Cuma 12:01 İTO: İSTANBUL'DA PERAKENDE FİYATLAR EKİM'DE YILLIK %11,28 ARTTI

01 Kasım Cuma 12:00 İTO: İSTANBUL'DA PERAKENDE FİYATLAR EKİM'DE AYLIK %1,78 ARTTI

5.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Bugünkü kriz doların artmasından değil. Üretimsizlikten, yanlış siyasi kararlardan, v.s. kaynaklanıyor.
    Mesela dolar 1 senedir sabit hatta düşüyor ama kriz bitti mi? Derinleşiyor
    dolar birden bire %50 artar ise tabi kriz derin olur, doların zamana yayılarak artması belki yine olacak krizi daha kısa sürede atlatmaya sebep olabilirdi.

Bir de şu açıdan bakmak lazım: Elin Avrupalısı benim ülkemde parası değerli olduğu için rahat rahat gezebilecekken ben orada 1 suya (1 euro) niye 7 lira ödeyeyim.?
    Bırak bu fiyatlarla yurtdışına uçakla bile gidip gelmek kaç asgari ücret hesap edin.

Başlıkla ilgisi olmayan çekişme / atışma türü mesajları yönetime bildir ile bize iletin .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Zaten bu ay ithalatın ihracatı karşılama oranı düştü. Yakında ihracatçılar kazan kaldırırlar.

Yüksek faiz Düşük kur Türkiye ye giydirilmiş bir deli gömlediğidir! PROF DR OSMAN ALTUĞ... YIL 2004... Adam ne kadar da haklıymış...

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dolar birden bire %50 artar ise tabi kriz derin olur, doların zamana yayılarak artması belki yine olacak krizi daha kısa sürede atlatmaya sebep olabilirdi.

Bir de şu açıdan bakmak lazım: Elin Avrupalısı benim ülkemde parası değerli olduğu için rahat rahat gezebilecekken ben orada 1 suya (1 euro) niye 7 lira ödeyeyim.?
    Bırak bu fiyatlarla yurtdışına uçakla bile gidip gelmek kaç asgari ücret hesap edin.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Evini satmak isteyenler artık önce şirketlere evinin gerçek piyasa değerini hesaplatacak. Ortaya çıkacak gerçek değer üzerinden yüzde 4 harç ödenecek, vatandaşın vergi yükü 10 kat artacak. Tapu Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Ömer Sinan Bayçelebi, yeni uygulamaya 1 Ocak 2020 yılından itibaren başlayacaklarını açıkladı. Bayçelebi, evinin değerini hesaplatacak vatandaşın değerleme uzmanına yaklaşık 450 ila 500 lira ödeme yapacağını söyledi.
    Konut artık vergi toplamanın bir aracı haline geldi. İleride kiralardan düşülen %15 götürü gider ve istisna da kaldırılır, kiranın 3'te biri vergi olarak ödenir duruma gelir. Emlak vergileri de bu değerlemeden nasibini alır diye düşünüyorum. Bir de bina bakımı, ev bakımı için giderler ödenir elinize hiç birşey kalmaz.

Düşünün 2-3 yılda bir el değiştiren konuttan dahi her defasında %4 vergi kesilecek. Bir de bunun değer artış vergisi ödenecek. 5 yıl elde tutunca bu ödenmiyordu ancak yakın zamanda bu kalkacak. 30 yıl sonra satsanız dahi değer artış vergisini ödeyeceksiniz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 191/1002 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •