Sayfa 196/1312 İlkİlk ... 961461861941951961971982062462966961196 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku

hanginiz evden cikinca 50 metre sonra boyle bir yerde yuruyus yapip bisiklet kiralayabiliyor

ama beylikduzu pardon tasraydi dimi xD

Yaşam Vadisini yeni etaplarıyla denizle buluşturacağız. 1 milyon 200 bin m2 alanla Dünyada yeşilde 5. Sırada

su an tum etaplari acildi neredeyse.
    yeni yapılar ve parklar ile ekrem reis ilçeyi çok güzel yapmış

yalnız eski istanbul'da (stari grad) yaşayan biri olarak beylikdüzü kesinlikle Istanbul değildir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. Eğer sadece kira çarpanı olsaydı işler çok basit olurdu. Kira çarpanıda önemli bir parametre ancak en önemlisi lokasyondur.
    Kaldıki gayrimenkul yatırımı konut yada iş yerinden ibaret değil. Konut iş yeri olduğu gibi, Arsa, tarla gibi farklı kolları da var.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    gayrimenkul yatiriminda cok parametre degil tek parametre var.

o da kira carpani

konutta 250 - is yerinde 200 kira carpani gordun mu alip gececeksin.

ben bu evi alirken bir baktim 170 kira carpani.ertesi gun tapudaydik.

adam gitmis 2000 tl kirasi olan eve 1 milyon vermis.sonra gelip forumda kazanamayuk derse o cahilliktir.

3.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    ...
    .....
    benim onca varliga ragmen tek istegim cocugum en az 2 dil ogrensin ve yurt disina ciksin.
    Yazının şu bölümünü okudumya, keyfim gıcır valla ) elinize saglık

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yeni yapılar ve parklar ile ekrem reis ilçeyi çok güzel yapmış

yalnız eski istanbul'da (stari grad) yaşayan biri olarak beylikdüzü kesinlikle Istanbul değildir.
    yaklasik 150 yildir istanbulda olan bir ailenin cocugu, dogma buyume galatali, ve istanbul icinde haftanin 5 gunu her semti neredeyse dolasan birisi olarak istanbulda yasanacak 3 semt soyleyin deseler beylikduzu ilk sirada ne yazik ki.

siz 10 yil evvelinde kalmissiniz istanbul degil diyerek.

sisliden mecidiyekoye de 1 saatte gidiyordum simdi topkapidan beylikduzune de 1 saat.

5. Istanbulda konut fiyatlari dunyadaki emsallerine gore hala hak ettigi gercek degerinin altinda…

Istanbulda Evlerden sonra fiyat artisi ofis , dukkan, otel gibi is yerlerine gelecek.
    Bugun istanbulda dolar bazinda otel konaklama fiyatlari Irak yada Iranin denizden uzak orta buyuklukteki kentlerin otel fiyatlari ile ayni. Hatta daha dusuk ..

Bu pandemi gectikten sonra sira ticari segmente gelecek. …

Sunuda ilave edeyim. istanbuldaki konut piyasasinda yeni bir fiyat artisini 2002-2023 de bekliyordum. Geride biraktigimiz 4-5 yillik yatay sureci daha once tahmin etmistim.

Buraya dadanan dolarcilar ve altincilar yuzunden emlak ile ilgili olumlu bir seyler yazdigimizda adeta tacize ugruyorduk. Onun icin bu forumu bir kac yil once birakmistim.

Su anda varlik namina Turkiyede en ucuz kalan sey Bist100 hisseleridir. Ozellikle Bist30 da cogu kagit les olmus..

Dunyada ise bana gore en ucuz kalmis varlik Altin ve Gumustur. Yazilim kodlarindan baska fiziki bir varlik dayanagi olmayadan bir Bitcoin bugun 50 bin dolar ama 31.5 gram ons altin 1800 dolar olsun. Bu kadar buyuk bir paradox cok uzun sureli olamaz. 2023-2024 yillarinda dunyada altin ve gumus icin buyuk yukselis dalgasinin baslamgic donemi olacagini dusunuyorum.
    Son düzenleme : abartin; 03-09-2021 saat: 01:37.

6. Ev likit değil .

Şahit oldum geçenlerde evini satmak istiyor birisinkiracı çocuğu okula yazdırdık en a 10 sene çıkmam diyor burada ev arayanları kaçırıyor .

3.5-4 sene ödediği kiraları aidatları istiyor .

Bende dedim çok örnek var çevrede elektriği suyu doğalgazı kestir bak nasıl çıkıyor diye .

İyiniyetli olursan kaybedersin bu dünyada

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ev likit değil .

Şahit oldum geçenlerde evini satmak istiyor birisinkiracı çocuğu okula yazdırdık en a 10 sene çıkmam diyor burada ev arayanları kaçırıyor .

3.5-4 sene ödediği kiraları aidatları istiyor .

Bende dedim çok örnek var çevrede elektriği suyu doğalgazı kestir bak nasıl çıkıyor diye .

İyiniyetli olursan kaybedersin bu dünyada
    10 sene muhabbeti yasal yalnız. Ev sahibi ancak 10 sene sonunda kiracıyı evden çıkarabiliyor. Bir diğer seçenek de evi satıp kurtulmak. Yeni ev sahibi de evi alınca çıkmasını isteyebiliyor kiracının. Ben böyle biliyorum. Her halükarda zor işler. Sinir stres yaptırır.

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    10 sene muhabbeti yasal yalnız. Ev sahibi ancak 10 sene sonunda kiracıyı evden çıkarabiliyor. Bir diğer seçenek de evi satıp kurtulmak. Yeni ev sahibi de evi alınca çıkmasını isteyebiliyor kiracının. Ben böyle biliyorum. Her halükarda zor işler. Sinir stres yaptırır.
    Kendi kullanımı için ev sahibi kiracıyı çıkaramıyor mu?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 196/1312 İlkİlk ... 961461861941951961971982062462966961196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •