Sayfa 203/1024 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Doğru üstad, ben size içeriden bildiriyorum Pakistan, Ingiltere, Umman, Malezya, Filipinler, Ukrayna gibi potansiyel çok yeni proje var. Rakamlar milyar ve üzeri. Bazıları alınır bazıları alınmaz alınır da yapılırsa onun arkasından yeni projeler gelmesi sürpriz olmaz.

Gaz diyen arkadaşlar 400 milyon dolar piyasa değerinden değerlenirken Aselsan almış mı? Şimdi kaç olmuş? Bunun gibi 3 4 şirket daha geliyor. Bunlar yanlarında yüksek sayıda kobi ve danışmanlık şirketlerini de yukarı çekiyorlar.

Sektör hareketli daha da hareketli olacak, oturup ağlamaktansa bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Neyse forum köşesinde vakit öldüren ihtiyarlardan daha mı iyi bileceğiz canım

Pozisyon olarak savunma taşımıyorum bu arada henüz çok az girdim borsaya ama kasım ayına kadar pozisyon almaya çalışacağım. Aselsan başlığına girdim geçenlerde pahalı dedim onda da linç yedik buraya geldik savunma ihracatımıza katkı sunacak diyoruz yine linç yiyoruz ne isaya ne musaya yarandık hayırlısı bakalım
    abi işte olaya hisse olarak bakıyosun beni haklı çıkarıyosun. benim kendi sınıf arkadaşlarım hep torpillerle TAI aselsan roketsanlara girdiler gerçek hikayeleri biliyorum. işe gitmeden maaş alanlar, iş yerinde gün yapanlar, ihale alıp sanayi sitesinde KOBİ'lere yıkmalar vs. Burdan çıkıp yurt dışında iş bulacak adam sayısı bi elin parmağını geçmez. çoğu devlet memuru kafasında salla başını al maaşını tipler. iş yapan gavur naapsın bu danaları. istisnaları ayırıyorum.

bu kurumların hepsi dönemin iktidarlarının mamalanma yerleri, beş para etmez adamlarla dolu kurumlar. maksimum aselsan telsiz, TAI sağa sola uçak parçası yapıyor gerisi hikaye tıraş. milli uçağımız göklerdeymiş... hani nerde? görünmez uçakmı?

bunu hakir görmek için söylemiyorum, ben istemezmiyim ülkede güçlü sanayi olsun? ama yok kendimizi kandırıp elaleme gülünç düşmeyelim.

zaten devletin şirketinden afedersin bi bok olmaz. misal Türkiye'de çok başarılı silah imalatçıları var ihracatta yapan. Bunların hepsi özel şirket devletle bir bağları yok o yüzden başarılılar. Canik diye google'a yaz amerikalılar bayılıyo yaptıkları silahlara.

Şapkamızı önümüze koyup düzgün bir analiz yapalım
    1-FED denen mekanizma 2002 yılı sonlarında matbaayı çalıştırmış bunu DXY den görebiliriz...Bu maatbaa yaklaşık 10 yıl hiç durmadan para basmış....Şimdi matbaa kağıtlarını geri istiyor...
    2-ECB da matbaayı çalıştırıyor ama yakında bende stop edeceğim diyor...En geç 2019 da...
    3-Örtülü Ticaret savaşları başlamış ve Bizi sırtlanıp taşıyan batı da bu savaşların içinde ve anladığım kadarıyla bizi taşımak istemiyorlar çünkü bayağı ağırlaştık....

Yani türkçesi gerçek ekonomi koşullarına dönmek zorundayız ne kadar para o kadar köfte muhabbeti....Ürettiğin kadar tüketmek zorundasın...Bu koşullar FED matbaasının tekrar çalışmaya başlayacağı döneme kadar devam eder diye düşünüyorum............

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ne oldu dolara haber falan mı var arkadaşlar bilen var mı.

Siz hala haber mi bekliyorsunuz ?

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku

Siz hala haber mi bekliyorsunuz ?
    Sn epıkurus ben bizimkilerin bugün ve pazartesi allem kallem doları baskılayacaklarını düşünüyordum.Bugünkü artış benim açımdan sürpriz olur.Tabi dıştan bir haber gelirse başka,o haber geldi mi diye merak ettim.Her an bir haber gelir diye de bekliyorum ayrıca.

Ahmetg Guest
    Dolar niye 6 tl oldu?

6. ayhan başkan baklavanın kralını yiyecek gene

Bayramda sonra tabi durum hem finansal hem reel piyasalar açısından facia olacak maalesef.Ben düzelme olasılığı görmüyorum,bizim tedbirler bu işleri çözemez.

8. Bakan Albayrak'tan IMF açıklaması

http://flip.it/sxz9LT

Imf yola çıkmış geliyormuş hep tersi olur.😊

Sayfa 203/1024 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •