Sayfa 242/1230 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Portföyümün yeni elemanı ttrak oldu...37 den ilk parça alımı yapmıştım..biraz önce de 39 dan ikinci parçayı aldım...fırsat bulursam tercihimin sebeplerini mini bir analiz ile paylaşırım...özetle, yıllardır süren yatay-düşen trendi artık sonlandırdığını ve dip çalışması yaptığını düşünüyorum.

ayrıca en önemli kriterlerimden biri olan konjonktür analizi de artık al veriyor.
    benim portföyümde de bulunuyor ancak 50 maliyetle bende zararda çok beklemeyip başka hisseye mi geçsem diyordum.

2.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    benim portföyümde de bulunuyor ancak 50 maliyetle bende zararda çok beklemeyip başka hisseye mi geçsem diyordum.
    Bence satmak için artık çok geç...Erken girmişsiniz, ama sağlık olsun...bu saatten sonra endeksi performans olarak yeneceğini düşünüyorum.

Bu arada, tarım diplerde, çiftçi zor durumda..ama ülke olarak bu durumdan çıkacaksak, tarım ve tarımda verimlilik desteklenmeli, dolayısıyla traktör satışları devlet tarafından desteklenecek diye düşünüyorum...ama eskiye göre çok daha rekabetçi bir piyasa var, eski şaşalı günlere donmesi kolay olmayacak.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bence satmak için artık çok geç...Erken girmişsiniz, ama sağlık olsun...bu saatten sonra endeksi performans olarak yeneceğini düşünüyorum.

Bu arada, tarım diplerde, çiftçi zor durumda..ama ülke olarak bu durumdan çıkacaksak, tarım ve tarımda verimlilik desteklenmeli, dolayısıyla traktör satışları devlet tarafından desteklenecek diye düşünüyorum...ama eskiye göre çok daha rekabetçi bir piyasa var, eski şaşalı günlere donmesi kolay olmayacak.
    Traktör piyasasını daha önce de yazmıştım ttrak’ın ürettiği new Holland’a baya rakip çıktı. Bir de çiftçi harbiden bitik durumda. Bu ülkede çiftçinin mahsülü para etse hemen ithalat sopasını sallayan bir hükümet var. (Örnek: soğan)
    Bunca enflasyona, girdilerin yükselmesine rağmen isteniyor ki çiftçi hep malını kelepire versin..
    Bu şartlarda çiftçi de bırakın sıfır traktör almayı 2004-2005 model temiz massey ferguson’lar ile idare etmeye çalışıyor.
    Durum harbinden vahim tarım sektöründe.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Traktör piyasasını daha önce de yazmıştım ttrak’ın ürettiği new Holland’a baya rakip çıktı. Bir de çiftçi harbiden bitik durumda. Bu ülkede çiftçinin mahsülü para etse hemen ithalat sopasını sallayan bir hükümet var. (Örnek: soğan)
    Bunca enflasyona, girdilerin yükselmesine rağmen isteniyor ki çiftçi hep malını kelepire versin..
    Bu şartlarda çiftçi de bırakın sıfır traktör almayı 2004-2005 model temiz massey ferguson’lar ile idare etmeye çalışıyor.
    Durum harbinden vahim tarım sektöründe.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sektöru cok yakından takip eden biri olarak altına imzami atarım ..bu dönemde traktör satışlarınin artması çok zor.ttrak napar bilemem.cok düştü ama ttrak yükselir demek şu an için fazla iddialı bir laf olur... ihracatı artışa geçerse ozaman olabilir...çiftci çok zor durumda ..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Köy çocuğu olduğundan tarımın icinden gelen biri olarak bir ornek vereyim. Tarihler ve rakamlar geçmiş zaman karışabilir. 2002 yılı civarı 600 adet hicaz nari diktik ve 2005 ya da 2006 da ilk satışımız yaklaşık 2 3 ton civarı kg başı 1 dolar civarı yaptık. Yıllar geçti verim arttı 2010 civarı 20 30 ton arası ürünümüze 1 tüccar toplam 1000 dolar teklif edince diger aile üyelerince agaclar söküldü. Ben çok uzuldum ama kendim bakamadigim icin mudahale edemedim.Şu an araçlarımız kalsaydi narin kg i 10 cent civarıdır muhtemelen toptan. Şunu da belirteyim ailemin ben hariç hemen hepsi heba olan bunca emege ragmen mevcut iktidara toz kondurmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Bugün de %4 kadar yukarıdayız sabah sabah...son üç günde %15 artış yaşadı...eğer günü 40 üzerinde kaparsak, 40-50 arasında sert dalgalanmalar ile uzun sürecek bir mal toplama dönemi yaşayabiliriz.

iyi günler
    uzun vadeli yatırım için portföyün %5-10u olacak şekilde egeen toplamayı planlıyorum (seçimden sonra başlayacağım)
    acaba yorumlarınızı alabiliir miyim (eğer daha önce tartışıldı ise çok özür dilerim)
    syg
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

8. Konunun gizli takipçilerinden biri olarak yaklaşık 1 yıldır başlıkları takip ediyorum. Tüm paylaşımcılardan bende bir şeyler edindim ama sayın dudu ve cautionary ye ayrıca teşekkür etmeliyim. Birikimlerimin %40'ını bir katılım bankasının aylık kar payı dağıtan hesabında tutuyorum. Az ama risksiz olduğu için. Bir %20'likte altınımız var elimizde tuttuğumuz.
    Uzun vadeli portfoyümü de; sarkuysan, trkcm, petkim olarak olusturdum. Orta vadeli olarakta goodyear ve gerel tutuyorum good-year aklımdaki yerine gelirse onu çıkarıp diğer hisselere dağıtmayı düşünüyorum özellikle trkcma. Forumda sıkça ismi verilen hisselerin çoğu görece bana pahalı geliyor. Önümüzdeki yıllarda endeksi taşıyacaklarsa artık başka hisselere yönelinir ve bilindik hisselerde 5-10 yıla kadar temettü bedelsizlerle sıfır maliyetlere yaklaşmak zor olacak gibi geliyor. Gönül isterdi ki vizyonu geniş şirketlerimiz olsun; yapay zekaya, nesnelerin internetine, yenilenebilir enerjiye, sürücüsüz araçlara, akıllı ulaşım sistemlerine, gelecekte ihtiyaç duyulacak yazılımları yapabilecek şirketlere ortak olalım ama yok malesef.
    Bakırın başta otomobil olmak üzere enerji vs. gibi bir çok alanda kullanılıyor olması yüzünden sarkuysan.
    Dünya da giderek artan şekilde yeşil dönüşüme önem veren kitlelerin ortaya çıkması ve plastik atıkla mücadele mevzuları ve hayatın her alanında kullanımı olmasından ötürü ayrıca farklı ülkelerdeki yatırımları dolayısıyla trkcm.
    Socarın ülkemizdeki yatırımları rafinerisi, limanı ve çıktı ürünlerininin çeşitliliği (aslında daha çok şey sayılabilir) nedeniyle petkim.
    Önümüzdeki yıllarda elektirkli araçların yaygınlaşacağı ve bu noktadaki ürünleri için şarj istasyonları vs., ayrıca devamlı uluslararası işler aldığı için ve enerji elektirk şirketleri arasında en iyi kârlılık oranlarına sahip olduğu için gerel.
    Yakın orta gelecekte de uzun süren sessizliğini bozup hak ettiği fiyatlamaya geleceği düşüncesine sahip olduğum için Goody. portföydeki tek vizyonsuz hisse bana göre
    Bu şirketler arasında gerel ve sarkuysanın yönetimleri konusunda soru işaretleri olsada ben hak ettikleri yere er yada geç geleceklerini düşünüyorum.
    Buraya kadar okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim. Her türlü yorum ve görüşünüze açığım. Hepimize hayırlı ve bol kazançlar.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Zaten çokta anlamam bu işlerden!

Sayfa 242/1230 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •