Sayfa 245/637 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by yunussss Yazıyı Oku
    ustadlar İSDEMİR için fikri olan var mi

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hisse ile ilgili bir dava riski olduğundan yüksek temettüye rağmen düşük FK ile işlem görüyor. Detaylar linktedir.
    http://www.isdemirhisseleri.com/
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    İşbankasi grubu kağıtları genelde hem temettu hem bedelsiz verir...
    Cam lar vs.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çok teşekkür ederim iş grubu kağıtlarını takibe alacağım. evet değerli üstatlar bu konuda hangi şirketleri söylemek isterler. sürekli bedelsiz artırımına giden hangi şirketlerimiz var Borsa İstanbulda..

3.  Alıntı Originally Posted by temettü2023 Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim iş grubu kağıtlarını takibe alacağım. evet değerli üstatlar bu konuda hangi şirketleri söylemek isterler. sürekli bedelsiz artırımına giden hangi şirketlerimiz var Borsa İstanbulda..
    Siz baya bi araştırmışsınız sanırım; bedelsiz sermaye artırımının şirkete faydası nedir?
    Neden bedelsiz sermaye artırımı yapan şirketlere yatırım yapmalıyız?

4.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    Siz baya bi araştırmışsınız sanırım; bedelsiz sermaye artırımının şirkete faydası nedir?
    bedelsiz demek patron sirketten kazandığını şirketi büyütmeye harcıyor demektir özetle.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,469
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    bedelsiz demek patron sirketten kazandığını şirketi büyütmeye harcıyor demektir özetle.

bedelsizlerde sadece bedelsizlerde değil ama konsolide bilançolarda ( ki sahibi önemli diyen arkadaşlar zaten araştırırlar) bazı hisselerde aynı malı değişik kefelere koyarak pazarlamakta olan holding yapılarına dikkat etmek lazım...

6.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    üstadım yolumuz çok ama çok uzun en az 10 yada 14 yılı gözden çıkararak hisse yatırımcılığıma ilk adımı atmış bulunuyorum. yolum çok ama çok uzun. malum adı üstünde küçük yatırımcıyım ve doğrusu aslında zaten belli bir aşamaya büyüklüğe gelmiş hisseleri almak evet büyük bir portföyünüz var ise temettü gelirleri için tercih sebebidir. ancak dediğim başlangıçta portföyünüz büyükse bu sizin için uygun olacaktır. ancak her ay küçük alımlar söz konusu ise en uygun hisse gelecek vaadeden , temeli sağlam sektöründe potansiyelli ama fiyatı ucuz kalmış ve yine bedelsiz sermaye artışına giden hisseleri tercih edeceğiz ki uzun vadede küçük yatırımlarımız büyük portföy rakamlarına ulaşabilrsin. bugün egeen çok güzel sağlam bir hisse ama fiyatı ortada 300 tl. yüreği ciğeri yeten varsa buyursun alsın. tüpraş 120 lira yüreği ciğeri yeten buyursun alsın. tüm mesele egeen , tüpraş düşük iken almak idi. sordunuz ya neden bedelsiz diye ? evet işte bu yüzden. amacım her ay çocuğumun ve ailemin geleceği için her ay kenara attığım birikim ile her ay geleceğin tüpraşları egeenleri olacak hisselere yatırım yapmak. yada verilecek bedelsizler ile küçük olan portföyümü rakamsal olarak büyütmek. umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır. mesela aselsan harika bir örnek bedelsiz verilerek az miktarda almışsanız bile bundan 20 yıl önce verilen bedelsizler ile birlikte 20 yıllık sürede aselsan sizi bir noktaya ciddi şekilde getiriyor. dedim ya yolumuz uzun . en az 12 - 14 yıl beklerim. zaten borsa uzun sürede asla yatırımcısını üzmez. burada da sn. dudu bey ve sn. ct abi gibi değerli üstat güzel örnekler olarak karşımızdalar. Allah hepsinden razı olsun. Sn Cau bu grubu açarak zaten çoktan bayağı kişinin hayır duasını aldı. uzun vadeli yatırımın önemini anlamak çok önemli bir husus. ben kendime en az 12 yıl koyuyorum. seneye finans masteri yapmaya başlayacağım. ilgi alanım uzun vade yatırımcılık ve temetttüler olacak. aselsan ve cam hisseleri enkai mesele güzel bedelsizler vermişler yıllardan beri. bizim gibi küçük yatırımcı ne yapacak küçük birikimleri ile böyle hisseler almalı ki şirketteki pay ortakliği artsın. bilmem anlatabildim mi ? yol uzun arkadaşlar ama bu yoldan dönmek asla yok. karda kışta çamurda her daim bu yolda olacağız ben bu bilinçle başladım yatırımımı yapmaya ve çok şükür ilk alımlarımı yaptım bugün Allah utandırmasın. aslında uzun vadeli hisse yatırımcılığı biz orta gelir grubunu uzun vadede kurtaracak ender ilaçlardan birisidir. günün birinde bu memlekette bu bilinç aşılanırsa belkide her iki kişiden birinde hisse ve benzeri yatırım aracı olur. ki bes ile sanırım buda uzun vadede olacaktır. vatandaş doğrudan hisse almıcak ama bes fonları onlar adına alacak ve al işte herkesin öyle yada böyle hisse yatırımı söz konusu olacak. memlekette finansal okur yazarlık arttıkça piyasada derinlik artacaktır ve uzun vadede hepimizin yüzü gülecektir. . yeter doğru hisseler tercih edilsin ve sabırla her koşulda bu yatırımdam asla vazgeçilmesin. Saygılarımla

7.  Alıntı Originally Posted by temettü2023 Yazıyı Oku
    üstadım yolumuz çok ama çok uzun en az 10 yada 14 yılı gözden çıkararak hisse yatırımcılığıma ilk adımı atmış bulunuyorum. yolum çok ama çok uzun.
    ....
    Benim yaşlarımda, ortak hedefle yola koyulmuş insanları görmek hem mutluluk hem de motivasyon verici.. Tek aklıma takılan nokta şirketin büyümüş olup olmadığına hisse fiyatına bakarak karar vermeli miyiz, mesela Tüpraş 120 TL ama önünde yolu daha var mı yok mu, yatırımları olacak mı vb soruları cevaplamalıyız bence.

Yatırım yapan şirket demişken; Kordsa yatırımlara devam ediyor.
    http://fortuneturkey.com/kordsa-izmi...ti-50076#popup

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
    Sermaye ve piyasa degeri kucuk olsun.
    Agressif yatirim planlari olsun.
    Sektoru gelisime, buyumeye elverisli olsun.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 245/637 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •