Sayfa 258/637 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Merhaba sayın Miriel

400 hisseden hiç bir şartta yatırım yapmayacağım 300 adedi hiç bir zaman önümde olmaz, kalan 100 adedinin uzun dönem yatırımı için Aylık grafiğine bakarım, grafiğinde potansiyel gördüklerimi, Bilançoları İşyatırımın sitesinden otomatik çekip, kendi formullerim ile kurguladığım temel analiz excelimde incelerim.. kendi değerleme formullerim mevcut, her hisse için ayrı çalışıp, farklı yaklaşımlar ile hedef değer ortaya koyarım. Farklı bakış açılarına göre benim değerlemem piyasanın çok üstünde ise alım kararını veririm, satım değerim de otomatik belirlenmiştir zaten. Sadece mevcut bilançolara odaklanmam, fiyatlamayı bozan etkenin düzelmesi durumundaki potansiyele odaklanırım, şirketin satışlarını arttırıyor olması herşeyin önündedir. Satışlarını çok güzel arttıran ama kar marjı iyi olmadığı için düşük fiyatlanan hisseler ana hedefimdir. Grafikte VWMA, DPO gibi belki fazla kullanılmayan indikatörler bana çok şey söyler. İşin özünde şu var, herkes kendi yolunu bir şekilde bulmak zorunda, hiç kimsenin yolunu diğer bir kişi aynı şekilde uygulayamaz. Çok çalışıp kendinize yatırım yapmanız gerek, sevdiğim Outliers kitabında bir konuya 10000 saat harcamadan başarılı olunamayacağı çok güzel işleniyor..

2. Sn. alkamet,

Ağustos ayında sattığınız hissenin adını paylaşmanız mümkün mü?
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Sayın Alkamet;
    25 yıllık tecrübe ile hareket etmek en büyük sermayeniz. Elde ettiğiniz başarı çok pırıltılı duruyor. Bir çok genç arkadaşın dikkatini çektiğini de düşünüyorum. Sizin hikayenizin cazibesinden etkilenen, ben de başarabilir miyim diye kafalarında sorular oluşanlar olduğunu tahmin etmek zor değil.
    Ben daha çok bu başlıkta tasarruf kültürü, birikim disiplini, sabırla uygulanacak doğru stratejilerin paylaşılmasını gençler için daha faydalı buluyorum.
    Sizin stratejinizin agresif olduğu, risk içerdiği, başarılmasının konjonktürel faktörlere de bağlı olduğu sizin ifadelerinizde mevcut.
    Yılın başında beklentilerin karamsar olduğu bir yıl olmasına rağmen 2017 neredeyse herkesin kazandığı bir yıl oldu. Coşkulu geçen 2017 yılında kimi çok kimi az bir çok yatırımcı başarılı oldu. Siz her ne kadar tecrübe, bilgi, analiz yeteneği ve isabetli karar verme gücüne sahip olsanız da hikayenizin 2017 yılında geçiyor olması en büyük şansınız olmuş.
    Umarım ikinci, üçüncü adımlarınızda da konjonktür yanınızda olur.
    Bu ülkede 99-2000 coşku ve çöküşünü yaşayan insanlar çok fazla. Hala o yıllardaki yatırımcı sayısına ulaşılamamış nüfusumuzun artmasına rağmen. Sizin hikayenizin pırıltısından etkilenip kısa sürede zengin olma hayalinin peşine takılıp duvara çarpma riski çok yüksek. Siz bu sayfaları okuyan gençlerin abisi yaşındasınız. Malesef genç nesil içinde sabır, sebat, kanaatkarlık meziyetleri gelişmiş olanlar çoğunlukta değil. Kısa yoldan zengin olma, kolay yoldan lükse ulaşma yaygın bir hastalık.
    Siz başardınız, tebrikler, öte yandan hikayeniz umarım gençlere doğru mesajları verebilmiştir.

4. Olay dediğiniz kadar basit olmamış. Ciddi miktar kazandığı senedi uzun araştırmalar neticesinde 2016 Nisan ayında almış. Bu tarihten sonra nasıl bir konjonktür yaşandığı, ülkenin ne badirelerden geçtiği hepimizin malumu. Böyle bir dönemde ciddi bir miktarı borsaya yatırmak her babayiğidin harcı değildir.

Alıntı Originally Posted by ALCE Yazıyı Oku
    Sayın Alkamet;
    25 yıllık tecrübe ile hareket etmek en büyük sermayeniz. Elde ettiğiniz başarı çok pırıltılı duruyor. Bir çok genç arkadaşın dikkatini çektiğini de düşünüyorum. Sizin hikayenizin cazibesinden etkilenen, ben de başarabilir miyim diye kafalarında sorular oluşanlar olduğunu tahmin etmek zor değil.
    Ben daha çok bu başlıkta tasarruf kültürü, birikim disiplini, sabırla uygulanacak doğru stratejilerin paylaşılmasını gençler için daha faydalı buluyorum.
    Sizin stratejinizin agresif olduğu, risk içerdiği, başarılmasının konjonktürel faktörlere de bağlı olduğu sizin ifadelerinizde mevcut.
    Yılın başında beklentilerin karamsar olduğu bir yıl olmasına rağmen 2017 neredeyse herkesin kazandığı bir yıl oldu. Coşkulu geçen 2017 yılında kimi çok kimi az bir çok yatırımcı başarılı oldu. Siz her ne kadar tecrübe, bilgi, analiz yeteneği ve isabetli karar verme gücüne sahip olsanız da hikayenizin 2017 yılında geçiyor olması en büyük şansınız olmuş.
    Umarım ikinci, üçüncü adımlarınızda da konjonktür yanınızda olur.
    Bu ülkede 99-2000 coşku ve çöküşünü yaşayan insanlar çok fazla. Hala o yıllardaki yatırımcı sayısına ulaşılamamış nüfusumuzun artmasına rağmen. Sizin hikayenizin pırıltısından etkilenip kısa sürede zengin olma hayalinin peşine takılıp duvara çarpma riski çok yüksek. Siz bu sayfaları okuyan gençlerin abisi yaşındasınız. Malesef genç nesil içinde sabır, sebat, kanaatkarlık meziyetleri gelişmiş olanlar çoğunlukta değil. Kısa yoldan zengin olma, kolay yoldan lükse ulaşma yaygın bir hastalık.
    Siz başardınız, tebrikler, öte yandan hikayeniz umarım gençlere doğru mesajları verebilmiştir.

Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Olay dediğiniz kadar basit olmamış. Ciddi miktar kazandığı senedi uzun araştırmalar neticesinde 2016 Nisan ayında almış. Bu tarihten sonra nasıl bir konjonktür yaşandığı, ülkenin nasıl badirelerden geçtiği hepimizin malumu.
    Ozellikle 16 Temmuz gecesi yaşadığı psikolojiyi düşününce, oturduğum yerde gerildim.

6.  Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Olay dediğiniz kadar basit olmamış. Ciddi miktar kazandığı senedi uzun araştırmalar neticesinde 2016 Nisan ayında almış. Bu tarihten sonra nasıl bir konjonktür yaşandığı, ülkenin ne badirelerden geçtiği hepimizin malumu. Böyle bir dönemde ciddi bir miktarı borsaya yatırmak her babayiğidin harcı değildir.
    Haklısınız..
    2017 Nisan okumuşum. İbretlik gerçekten bir çok açıdan.

7. Siz yazmadan (büyük ihtimalle yazmayacaksınız gerçi) ben bir tahminde bulunayım : Bu hissenin KAREL olduğunu düşünüyorum. Doğruysa bir itibarınızı alırım

Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Sn. alkamet,

Ağustos ayında sattığınız hissenin adını paylaşmanız mümkün mü?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,132
     Alıntı Originally Posted by alkamet Yazıyı Oku

25 yıllık borsa deneyimimde şunu gördüm, temel analiz elemelerinden sonra, aylık grafik hisse seçmek için ana grafiğiniz, haftalık grafik zamanlama belirleyiciniz ise, kesinlikle para kazanırsınız, ama zamanınızın çoğunu günlük, saatlik grafiklerde geçiriyorsanız, gerçekten pek şansınız yok.
    Bu son cumle cok cok onemli.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 258/637 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •