Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 266/1002 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Bazit bir ornek cep telefonu. Neden butun dünyada 45-50-60 aylardayeken yenileme suresi bizde 18-20 aylarda. ? Bu sorunun cevabını verebilirmisin ? Zaten üretmiyorz.. ustelik uretilen ulkelerdeki fiyattan cok daha fazla fiyatı , madem uretmiyorz , neden olabildigince gec değiştirmiyoruz da üreten ulkelerdeki insanlar , o ulkede uretildigi halde 50-60 ayda değiştirirken biz 18-20 ayda ? hemde cok daha pahalı olmasına ragmen .

Tuketim alışkanlıklarıyla ilgili bir durum ve tuketmeyi seven bir toplum oldugumuz icin olmasın _ ?
    Bu sorunun cevaıda sanrım sizin daha onceki yazınızda belirttiginiz gibi sosyal medyadada dunya sampionu olmamızdan kaynaklı Sn.EMLAK . e o kadar yoruyorsun telefonu sosyal medya falan cabuk bozuluyordur

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Bazit bir ornek cep telefonu. Neden butun dünyada 45-50-60 aylardayeken yenileme suresi bizde 18-20 aylarda. ? Bu sorunun cevabını verebilirmisin ? Zaten üretmiyorz.. ustelik uretilen ulkelerdeki fiyattan cok daha fazla fiyatı , madem uretmiyorz , neden olabildigince gec değiştirmiyoruz da üreten ulkelerdeki insanlar , o ulkede uretildigi halde 50-60 ayda değiştirirken biz 18-20 ayda ? hemde cok daha pahalı olmasına ragmen .

Tuketim alışkanlıklarıyla ilgili bir durum ve tuketmeyi seven bir toplum oldugumuz icin olmasın _ ?
    1- genç nüfus 2- yukarıda bahsettiğim olay 3- gösteriş meraklısı milletiz.

bence sorunun cevabı bu.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

bu dediklerimi iyi düşün zubizaretta .

iphone ilk çıktığı zamanlarda öyle reklam ağı kurduki. böbreğini satıp iphone alan bile oldu.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu dediklerimi iyi düşün zubizaretta .

iphone ilk çıktığı zamanlarda öyle reklam ağı kurduki. böbreğini satıp iphone alan bile oldu.
    bu konuda ben 2x2=4 diyorum sen 4x1=4 diyorsun .

aynı seyi konusuyoruz işte.

sartlar zor olmasına ragmen , tasarrufu aklından gecirmeyip , bir seye sahip olma arzusu.

5. Reklam için milli maçın ortasında sahaya atlayan bir densiz çok da abartmamak lazım
    Emre Durmuş cok genc ve iyi yurekli bir cocuk , Allah yolunu açık etsin .uzun zamandan beri izliyorum kendisini.
    Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. İstanbul ile Barcelona yı karşılaştırmak pek doğru olmamış. Sorun da burda zaten 20 milyonluk bir şehirde en az barcelona da olanın 10 katı olmalıydı
    Yok oyle demiyorum veriler oyle diyor.

Googledan baksana bi. cep telefonu değiştirmede dunya şampiyonuyuz.

asgari ucretin 120 katı ( aslı 20 bin para birimi olan,uretildikleri ulkelerde 1 senelik ucret karsılıgı olan ) kac tane vw, audi merceds. opel vs satılıyor .. kac bin..bunların ikinci ellerini piyasasına bak .

ispanyol zaranın , ispanyanın baskentideki sayısıyla , istanbuldaki magaza sayısı aynı . istanbulda fazlada olabilir. google mapstan baktım tam sayamadım.

Gidin gelişen akslara 2 km kare icinde 20 tane orta boylu supermarket gorursunuz.

pizacıya indirgemeyin durumu.

7. Almanya ile Türkiye arasındaki satılan araç sayısını hiç karşılaştırınız mı? Elbette gelir dağılımı bozuk olan ülkede zengin kesim bunlara talep gösterecektir. Hiç istatistiklere bakmadan söylüyorum. Bu ülkede yılda en fazla 25-30 bin golf satılıyordur. 80 milyon nufüslu ve tamamına yakınının vw hayranı olduğu ülkede bunun neresi garip. Ne yapsın vatandaş ikinci ele yönelmekten 2010 model civicler 100 binden gider oldu. Ayrıca Türkiye gibi bir ülkede otomobil paranın değerini koruyan bir araç olarak görülüyor.
    Yani arkadaslar ,

Çok tasarruf yapıyorz , cok biriktiriyoruz buna ragmenmi ,hdefimizde ne varsa ev araba vs . alamıyoruz.

Sorun 10 senelik asgari ucret karsılıgı satılan bi golf değil . Sorun 10 senelik asgari ucret karsılıgı satılan bu aracın alınması . Sıra beklenmesi.

Buda Tasarruf eden bir toplum olmadıgımız gosteriyor.

Kimi bunu almıyor ama kimidi yarı parası denklesinde yarısınıda kredi ile cekip alıyor.

Bu arac avrupada 10 senelik asgari ucret karsılıgı olan 200-250 bin eurolara satılsa . 100 tane bile satılmaz. Burda bakın bun lara kac tane satılıyor sadece golf depil mercedes bmw butun markaların toplam satısına bakın .

8. Karnını douyaramayan insanlar nasıl tasarruf edebilir ki? Türk insanındaki finansal zeka başka millette yoktur bence. Biriktirerek kadar büyük meblağ kazanan küçük bir kesimde bildiği arka planını iyi sorgulamak lazım
    işte bende onu diyorum bireysel olarak bilemem ama toplum olarak tsarruf tercihi yok , veriler onu gosteriyor. kredi kartı kullanımı vs .

Sayfa 266/1002 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •