Sayfa 287/637 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    altın demişken...bes fonu %100 altında olan biri olarak söylüyorum...özellikle finansal ve jeopolitik karmaşanın bu kadar ön planda olduğu bir dönemde gram altın gözde bir alternatif olmaya devam edecektir...özellikle orta ve uzun vadeli-az dalgalı yatırımların tercih edildiği bes gibi enstrümanlar için.
    Aşağıdaki linkte yatırım araçlarının getirilerini gösteriyor.Tablo ne kadar doğrudur bilemem ama altında iyi bir seçenek olarak görünüyor.

http://www.finansgundem.com/foto-hab...pluyor/1268078

2. 1. Dünya savaşının gerçekleştiği 1914-1918 ve 2. Dünya savaşının gerçekleştiği 1939-1945 tarihlerinde dahi altın reel olarak değer kaybetmiştir.* Altın, iç veya dış tehditlere yada siyasi gelişmelere göre değil ekonomik döngülere göre hareket eder. Tam tarih vermeyeceğim ama içinde bulunduğumuz dönem itibariyle yaklaşık 15 sene boyunca altından reel bir getiri beklemeyin. Altın çeşitlendirme için güzel bir araç olsa da şuan zamanı değil.

* http://www.macrotrends.net/1333/hist...100-year-chart

Hepimize bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Aşağıdaki linkte yatırım araçlarının getirilerini gösteriyor.Tablo ne kadar doğrudur bilemem ama altında iyi bir seçenek olarak görünüyor.

http://www.finansgundem.com/foto-hab...pluyor/1268078
    Bu karşılaştırmalarda tekil diye isimlendirebileceğim yatırım araçlarıyla , çoğul saydığım endeks getirilerinin karşılaştırılması bana oldum olası çok anlamsız geliyor... endeks getirisinin hiçbir geçerliliği yok ki ... 10 senelik periyot için bi konya, mardin, adana , tüpraş vs. listesi oluşturup koysunlar o zaman geçerli karşılaştırma olur benim için... Bu arada paylaştığınız için teşekkürler... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

4.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    1. Dünya savaşının gerçekleştiği 1914-1918 ve 2. Dünya savaşının gerçekleştiği 1939-1945 tarihlerinde dahi altın reel olarak değer kaybetmiştir.* Altın, iç veya dış tehditlere yada siyasi gelişmelere göre değil ekonomik döngülere göre hareket eder. Tam tarih vermeyeceğim ama içinde bulunduğumuz dönem itibariyle yaklaşık 15 sene boyunca altından reel bir getiri beklemeyin. Altın çeşitlendirme için güzel bir araç olsa da şuan zamanı değil.

Hepimize bol kazançlar.
    Ben de diyorum ki...artık onsaltın yükseliş döngüsünde...1050 usd ile dip yaptı...artık önümüzdeki 1400 usd ve 1600 usd hedefleri var.

Bazıları da hala 1000 usd altını görecek iddiasında...Sonuçta herkes aynı şekilde düşünse piyasa olmaz...birisi düşüş bekleyecek, birisi yükseliş...zaman kim haklı kim haksız gösterecek.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben de diyorum ki...artık onsaltın yükseliş döngüsünde...1050 usd ile dip yaptı...artık önümüzdeki 1400 usd ve 1600 usd hedefleri var.

Bazıları da hala 1000 usd altını görecek iddiasında...Sonuçta herkes aynı şekilde düşünse piyasa olmaz...birisi düşüş bekleyecek, birisi yükseliş...zaman kim haklı kim haksız gösterecek.
    Ben yukarıda belirttiğim nedenler ile altında olmayacağım ama umarım altın tutanlar kazanır. Siz yine de hiçbir varlıkta %100 olmayın..

6.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Ben yukarıda belirttiğim nedenler ile altında olmayacağım ama umarım altın tutanlar kazanır. Siz yine de hiçbir varlıkta %100 olmayın..
    Portföy çeşitlendirme benim uzmanlık alanım...BES teki param toplam varlıklarımın %6-7 si...Bu nedenle BES teki fonumun %100 gram altında olmasının bir sakıncası yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    1. Dünya savaşının gerçekleştiği 1914-1918 ve 2. Dünya savaşının gerçekleştiği 1939-1945 tarihlerinde dahi altın reel olarak değer kaybetmiştir.* Altın, iç veya dış tehditlere yada siyasi gelişmelere göre değil ekonomik döngülere göre hareket eder. Tam tarih vermeyeceğim ama içinde bulunduğumuz dönem itibariyle yaklaşık 15 sene boyunca altından reel bir getiri beklemeyin. Altın çeşitlendirme için güzel bir araç olsa da şuan zamanı değil.

Hepimize bol kazançlar.
    verdiğiniz örnek ons altın paritesi ve bu dolar bazındadır. bir de bunun Türkiye şartlarında TL çarpanının olması gerekir.bu şekilde bakarsanız iş aslında gr. altına döner. yani yerli yatırımcılar için altın alıyorsak gr altın uzun dönemde ne olura odaklanmak lazım. Ve gram altın her zaman ama az ama çok portföylerde olması gereken bir enstrümandır.

8. Madem konu portföy çeşitlendirmeye geldi, bir soru sorayım. Öncelikle hisseler üstü bir çeşitlendirme şart bu elimizde var ve diyelimki hisseleri inceledik, analiz ettik 5 tane hisse belirledik bunları uzun vadeli biriktirmeye karar verdik.

Bu 5 hisse arasında dağılımı nasıl yaparsınız, 20%'şer şeklinde mi, farklı bir metodunuz var mı?

Bu soruya benzer bir soruyu daha önce sormuştum ancak şimdi biraz daha teorik ve genel konuşalım istedim.

Saygılar.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 287/637 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •