Sayfa 287/1023 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. ekonomiden sorumlu birisi sayısal konuşur

ama bu güzelleme yapıp masal anlatıyor.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Her zaman esas korkulan budur yani halkın ve şirketlerin dövize hücumudur, ancak bu engellenmeye çalışılıyor, ara ara düşen döviz kurları gibi, mesela eylülde 3,38 li rakamlara düşen dolar kuru, sonrasında 4 leri vurup 3,80 lere düşmesi gibi.

Oynak kurlar sayesinde insanların önsezilerini sekteye uğratıp döviz işinin güvenilir olmaması sağlanıyor.

Merkezbankasının faiz silahı her zaman hazırda, USD/TL 4,50 yi geçer geçmez çıkaracaktır. Dövizde kontrollü bir artış hedefleniyor. Hızlı artış ekonomik krize sebep olacakken senelere yayılmış kontrollü artış krizin hafif geçirilmesini ve insanların daha az etkilenmesini sağlayacaktır.

Kontrollü artış olsun, halkın dövize hücumunu engelle, çok çıkarsa kafasına faizi sık. Şu anki durumun özeti bu gibi duruyor.
    Güzel yorum..ancak içerisi için geçerli..oda Ayhan beyin dediği gibi etkili bir MB varsa..

Tamamen dış rüzgarlar etkisiyle hareket ettiğimize göre , dış gelişmeler kontrollü devale izin vercek mi?

Esas sorun burada..ya şirketler dingili kırarsa ne olacak..

Grafiğe bakarsan borç oranı, 2001 seviyesine yaklaşıyor..ayrıca kriz zamanı 2009'da tekrar yükselmiş..yani demek istediğim şu, normal zamanlara göre grafikteki borç seviyeleri bir şok durumunda yine artışa geçiyor..ayrıca yine bizim GDP rakamları yapılan bir sürü revizyonla ne kadar sağlıklı, benim pek inanasım gelmiyor açıkcası..

Dış gelişmeler dedikya, mesela FED'in taperi, faiz artışları üstüne birde ECB QE'yi bitirirse sıkıntımız çok büyük olur..MB şunu yapmış bunu yapmış çok önemli olmayabilir..selamlar..

3. Teşvik açıklamaları ile birlikte jöleli önderliğinde yoğun usd satışı yapmalarını bekliyordum.
    hayal kırıklığına uğradım

4. Paramızı daha fazla kaybetmemek için AKP lilerin haberleşme ağına mı girsek acaba ? Hangi uygulama üzerinden haberleşiyorlar bilen var mı ? Mesela fetöcüler bylok kullanmış ya, bunlar paralock m kullanıyor ? Ciddiyim bir akp li yazarsa ben de indireyim o uygulamayı. Yoksa mal mal bakıp kalacağız.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Paramızı daha fazla kaybetmemek için AKP lilerin haberleşme ağına mı girsek acaba ? Hangi uygulama üzerinden haberleşiyorlar bilen var mı ? Mesela fetöcüler bylok kullanmış ya, bunlar paralock m kullanıyor ? Ciddiyim bir akp li yazarsa ben de indireyim o uygulamayı. Yoksa mal mal bakıp kalacağız.
    reiscell..

6. Valla süper..
    16 yıl sonra yeniden sıfırdan başlıyoruz..
    şöyle olacak böyle olacak..

tebrik ederim yani..

[IMG][/IMG]

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Valla süper..
    16 yıl sonra yeniden sıfırdan başlıyoruz..
    şöyle olacak böyle olacak..

tebrik ederim yani..
    Az gittik uz gittik dere tepe yol gittik, birde bakmışız ki bir arpa boyu yol gitmişiz..

Her zamanki gibi, el parasıyla buraya kadar..bu sefer ki seyahat dış koşullar sebebiyle oldukça uzun sürdü..

Ha yinede nasip, belki biraz daha sürdürürüz..

8. geldi jöleli

ama işi kolay değil tabi
    Bist'i al USD'yi sat...

Sayfa 287/1023 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •