Sayfa 29/99 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon
Arama sonucu : 785 madde; 225 - 232 arası.

Konu: Trend Takibi

1.  Alıntı Originally Posted by hayat2000 Yazıyı Oku
    Eğer doğru bir stratejiniz yoksa, bu sizi fena pozisyonlara sokabilir. Farkındalıksız yapılan her hareket, bir önceki hareketinizden daha iyi olmayabilir. Bu nedenle benim, kendi kendime belirlemiş olduğum 2 prensibim vardır:

1- Trendi bulunmayan hisseye girmemek,
    2- Trendi olan hissede işlem yapmaktır.

1. kısmı biraz daha açabilirsek; borsada biz küçük yatırımcıların yapmış olduğu en doğal ve büyük hatası, sırf fiyatını ucuz bulduğumuz hisselere, "birgün yükselecek" gözüyle bakarak yatırım yapmaktır. Belki şansımız yaver giderse de, bu yapılan zaman kaybından öteye gitmemektedir.

Yaptığımız bir diğer hata ise, iyi bir trend başlamadan önce bu trendin başlayacağını gösterecek bir indikatör aramamızdır. Aslında para olmayan yerde indikatörler naçardır. Para önce girer; hisse yukarı gider ve sizin indikatörleriniz ondan sonra al verir

2. kısımda bahsini ettiğimiz şey ise şudur; iyi bir trend yakaladığınızı varsayalım. Şimdi sorun nereden satacağınız olacak. Çünkü yükseliş vardır, kâr realizasyonları gelince kazancınızın büyük br bölümü uçup gitmiş olacak. İkinci kural "işlem yap" olacaktır. Eğer elinizi işlem yapmaya alıştıramazsanız önce kazancınız gider, sonra zarar yazmaya başlarsınız. Bu her hissede her zaman olmaz ama genellikle alış yerlerimiz yukarılar olmakta olduğundan bu böyledir. Bu nedenle kâr realizasyonlarında hızlı karar vermek ve verdiğiniz karardan pişman olmamayı adet edinmelisiniz. Ancak siz o zaman kazanmaya başlayabilirsiniz.
     Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Dostlar, Temelciler teknik olmadan, Teknikçiler de temel olmadan hisse yatırımı yapmamalıdır. Yoksa yıkım olur. Her daim birbirimize destek olmalıyız. Özellikle yaşadığımız şu ortamda.
    Temel ve teknik kardeştir.

Dostlar hayırlı akşamlar...İnşaallah zaiyat yoktur bugün...bugünlerde fazla kıpraşmamak en iyisi...ben öyle yapıyorum...krediden uzak duralım...sağlam bilançolu hisselerden şaşmayalım...

Ben yazana kadar hayat2000 kardeşim ne güzel açıklamiş...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by pandacijyl Yazıyı Oku
    Dostlar hayırlı akşamlar...İnşaallah zaiyat yoktur bugün...bugünlerde fazla kıpraşmamak en iyisi...ben öyle yapıyorum...krediden uzak duralım...sağlam bilançolu hisselerden şaşmayalım...
    Sevgili Pandacı, hisse bulmada iyi iz sürer, bulunca da hisseye kene gibi yapışır ve onu asla bırakmaz. Hisse ancak ondan yine kene gibi tıbbi müdahale ile kurtulabilir...

5.  Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    bu işlerin kompedanları burada abi akşam özelden sms atıyorsun sabah cevap elinde sabah izci abim bir temel yazdı ipten aldı beni..ağırlık azalttım.. teşekkür ederim kendilerine.... tabiki al yada sat demek yok ,orası kendi tasarrufumuz .....başta üstat donkişot olmak üzere diğer büyüklerimde likit bu aralar iyi dir demeleri kulak arkası edilmedi %50 canlı %5 hisse %15 altın %10döviz %20 hatun da

Eeykek benim dostum eeykek, %100 ü hatunda olupta ceb harçlığı ile gezenlerde var...

6.  Alıntı Originally Posted by BEYAZSAKAL Yazıyı Oku

İyi akşamlar topik sakinleri,

topiğe korsan kitapci almayın,53'ü ararun.
    maşallah pek eksik birşey kalmamış yarışma dışında.
    peşinen belirteyim muco nun kağıtları dışında yazamam .
    bütün değerli arkadaşlar toplanıyor.hoş gördüm sağolun sizler de hoş gelmiş siniz.

Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Sevgili Pandacı, hisse bulmada iyi iz sürer, bulunca da hisseye kene gibi yapışır ve onu asla bırakmaz. Hisse ancak ondan yine kene gibi tıbbi müdahale ile kurtulabilir...
    Hay çok yaşa Sevgili izci Akşam akşam yüzümü güldürdün...

8. Bu sabah Costa rika dan bir telefonla uyandım, telefonda bir hanfendi benden çocuğu olduğunu ve babalık görevimi yerine getirmem için onunla evlenmem gerektiğini söylüyor. Ne kadar Costa rıka ya hiç gitmediğimi ve haliyle o çocuğun benden olamayacağını söylesemde kadın hala diretiyor ve ozaman babalık testi yaptıralım diyor ve al sana kanıtı diye birde fotoğraf göndermesinmi... fotoğrafı görünce; aaaayyy ne kadarda bana benziyor babalık testine ne gerek yok adresi gönder ilk uçakla geliyorum dedim...

Sayfa 29/99 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •