Sayfa 299/1027 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    kardesim bu ekonominin iyiye gittigini gostermez

bu yapisal issizlik oldugunu gosterir

Aradaki farki anlayamiyorsaniz daha fazla yardim edemeyecegim
    bence de etmeyin zira siz daha kendi okuduğunuzu anlayamıyorsunuz bana nasıl yardımcı olacaksınız.
    ben ekonomi iyiye gidiyor demiyorum.sadece insanımızın iş beğenmez tembel bir hale geldiğini düşünüyorum.
    Ekonomi kötüye gidiyor daha da kötüsü gençlerin eğitimi de kötüye gidiyor.Vasıfsız milyonlarca genç üniversite bitiriyor ve hiç birşeyden anlamıyor.Üniversite mezunu olduğu için de iş beğenmiyor.Yetmezmiş gibi ara eleman dediğimiz teknisyen ve teknikerler de yetişmiyor.Meslek liseleri var ama maalesef oradan mezun olanlarında büyük çoğunluğu laçkalık yüzünden teknikerden çok serseri oluyor.
    Bu durum ekonomik krizden çok daha kötü bir durum.

2.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Sene 2018

4 yaşında arkadan itişli steyşin araba almış.

Hasar kaydı vardır onun
    Sağ arka ve sol çamurluk darbelidir.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gönderinizi okurken hem sizin hem de Borayaşar'ın adına ben utandım. Biri sıçmış biri sıvamış, forumun seviyesi artık bu galiba.

Moto G (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kim ne derse desin hem dolara hemde borsaya ekonomi araçlarının yani ilgili kurumların müdahalesi dışında spekülatif müdahalelerde bulunuluyor. Bu tür hamlelerin sadece günü veya haftayı kurtarmaktan ibaret olduğunu bilmiyorlar. Bu işn sonunun nereye varacağını ben söyleyeyim. Doları baskılayacam diye rezervleri kontrolsüz bir şekilde erimiş bir bir bankacılık sistemi ve yabancı yatırımcıya %600 üzerinde karla ayrılma imkanı sağlanan ve sonucunda %70-80 kadar millileştirilmiş ve yapılan her türlü çabaya rağmen yabancı yatırımcının bir türlü gelmediği MİLLİ BORSA. İşin vahim yanı şu Yaklaşık 450 milyar dolar dış borç ödemesi ve bunun 230 milyar doları 1 yılda ödenmesi gereken tutar var. Eğer yabancı yatırımcıyı ülkemize çekemezler ise daha 1. yıl ödemelerinde ya İMF kapısını çalacağız yada Temerrüde düşüp Venezuelladaki gibi %13.000 enflasyonla çökmüş bir ülke haline geleceğiz. Venezuella nın %17 ile Dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip olduğunu da bir kenara not edelim.

Alıntı Originally Posted by cihan17 Yazıyı Oku
    bence de etmeyin zira siz daha kendi okuduğunuzu anlayamıyorsunuz bana nasıl yardımcı olacaksınız.
    ben ekonomi iyiye gidiyor demiyorum.sadece insanımızın iş beğenmez tembel bir hale geldiğini düşünüyorum.
    Ekonomi kötüye gidiyor daha da kötüsü gençlerin eğitimi de kötüye gidiyor.Vasıfsız milyonlarca genç üniversite bitiriyor ve hiç birşeyden anlamıyor.Üniversite mezunu olduğu için de iş beğenmiyor.Yetmezmiş gibi ara eleman dediğimiz teknisyen ve teknikerler de yetişmiyor.Meslek liseleri var ama maalesef oradan mezun olanlarında büyük çoğunluğu laçkalık yüzünden teknikerden çok serseri oluyor.
    Bu durum ekonomik krizden çok daha kötü bir durum.
    Arkadaşlar şu gençler iş beğenmiyor retoriği kafamı çok karıştırmıştır.Yazın plajda denizden çıktım.Arabayı parktan alacağım.Hanımı bekliyorum.O arada otopark görevlisi genç kapıda bekliyor ben çıkınca kapıyı kapatacak.O arada sohbet ettim ,abi ben ziraaat mühendisiyim dedi.2 yıl olmuş mezun olalı.Devlete başvurmuş önce ,devlete işe başlatmak için 2 yıl önce parası ile 25 000 rüşvet istemişler.Başka da iş bulamamış kendi sektöründe.Mecburen asgari ücrete otelde güvenlik görevlisi olarak kapıyı aç kapa yapmak zorunda kalmış.Benim oğlum ziraat mühendisi olsun maddi durumum elverdiği müddetçe ben onu asgari ücrete sabahtan akşama o kapıyı aç kapa yapmasına izin vermem.Kardeşim bu gençleri okutmayalım o zaman ,nedir yani ,devlet desin benim ziraat mühendisine ihtiyacım yok, kapasın 10 üniversitedeki bölümlerin beşini.Gencecik insanlar iş imkanı olmayan sektörlerde şu oluyorlar bu oluyorlar sonu herkes için hüsran.Sonra üni mezunu çocuk sabahtan akşama asgari ücrete fabrikada patron kölesi olmayı kabul etmeyince e bu çocuklar şımarık.Yok arkadaş o gencin hayalleri var o işe girince kendini hayatta başarısız hissedecek ,eğitimini aldığı işi yapmak istiyor ,gelecek istiyor,çalışıp daha fazla kazanmak, mesleğinde yükselmek ,kariyer yapmak istiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şu gençler iş beğenmiyor retoriği kafamı çok karıştırmıştır.Yazın plajda denizden çıktım.Arabayı parktan alacağım.Hanımı bekliyorum.O arada otopark görevlisi genç kapıda bekliyor ben çıkınca kapıyı kapatacak.O arada sohbet ettim ,abi ben ziraaat mühendisiyim dedi.2 yıl olmuş mezun olalı.Devlete başvurmuş önce ,devlete işe başlatmak için 2 yıl önce parası ile 25 000 rüşvet istemişler.Başka da iş bulamamış kendi sektöründe.Mecburen asgari ücrete otelde güvenlik görevlisi olarak kapıyı aç kapa yapmak zorunda kalmış.Benim oğlum ziraat mühendisi olsun maddi durumum elverdiği müddetçe ben onu asgari ücrete sabahtan akşama o kapıyı aç kapa yapmasına izin vermem.Kardeşim bu gençleri okutmayalım o zaman ,nedir yani ,devlet desin benim ziraat mühendisine ihtiyacım yok, kapasın 10 üniversitedeki bölümlerin beşini.Gencecik insanlar iş imkanı olmayan sektörlerde şu oluyorlar bu oluyorlar sonu herkes için hüsran.Sonra üni mezunu çocuk sabahtan akşama asgari ücrete fabrikada patron kölesi olmayı kabul etmeyince e bu çocuklar şımarık.Yok arkadaş o gencin hayalleri var o işe girince kendini hayatta başarısız hissedecek ,eğitimini aldığı işi yapmak istiyor ,gelecek istiyor,çalışıp daha fazla kazanmak, mesleğinde yükselmek ,kariyer yapmak istiyor.
    Bunu 20 yıldır söylüyorum. Eğitim özellikle üniversite eğitimi planlı olmak zorunda. Ne kadar neye ihtiyacım var ona bakıp kontenjan belirlenmeli.
    Bizde nasıl oluyor derseniz, dur sıraya bir bina kondurayim. Oradakiler öğrenci lerden para kazansın. Ekonomiye can verelim. Günü kurtarma yapayım derken geleceğin ırzına geçiliyor. Memlekete amele de lazım ırgat da lazım mühendis de lazım öğretmen de lazım doktor da lazım. Ama biz herkesi doktor mühendis yapmaya çalışıyoruz hem de bı halt ogretmeden

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

6. Zaten bu kadar üniversite olması başlı başına bir sorun. Hem eğitim tartışılır hem de iş imkanı yaratamıyorsun. Mesleki eğitim diye bir şey nedense hiç düşünülmüyor. Doğru düzgün meslek erbabı kalmadı mevcutlar kara düzen kendini geliştiremiyor. Tarımda çiftçiye eğitim, hayvan yetiştirene eğitim, marangoz, inşaat ustası, elektrikçi, tornacı, kaportacı vs. son gelişmelere paralel mesleğinde okuyan araştıran ve kendini geliştiren insanlar yetişmiyor. Bunların ellerinde lisansları olsa belli kademeleri olsa mükemmel olmaz mı? Bu konularda o kadar açık ve ciddi paralar var ben 3.000 TL maaş alıp masa başı çürürken sanayide vakum ile göçük düzelten usta araç başı 500 TL alıp günde 3 - 4 araç yapıyordu keyfe keder.

7.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Etrafında dolaşıp duruyor..
    Kararsız.
    Dünkü kapanış mavinin altında gerçekleşti. Yönünü aşağı çevirdi. Kırmızı trend hedefte. Gelirse sattıklarımdan 1 birimi yerine koyarım...

Gençler iş beğenmiyor bir safsata , hangi Şehirde oturuyorsanız arabanıza binin ve şu an iş kurun önüne gidin. Izdihamı görün .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 299/1027 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •