Sayfa 303/469 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon
Arama sonucu : 3746 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. konuyu araştırdıkça çıkmaz bir batağa saplandığını hissediyor insan..evimin yakınındaki anadolu hayat sigorta acentası biz bes'e bakmayız bankaya gideceksiniz diyor, iş bankasına gidince bu bankanın meşhur evlere şenlik benim ta 20 sene önceden hatırladığım umursamaz tavırlarına maruz kalıyorsunuz. bes müşterisi olmak istiyorum dediğiniz halde banka dışında sıcakta 20 dk gişe işlemleri yapacak olanların arasında sıra bekliyorsunuz. içeri girince bir 15 dakika daha bes sırası bekliyorsunuz(şaka değil ev kirasını, faturasını, kişisel borcunu ödememek için 50 takla atan millet parasını bese yatırmak için sıraya girmiş) sıram gelince görevli bayan önce öyle bir fon hayatımda duymadım diyor, sonra biryerleri arayıp soruyor ve sizin söylediğiniz ah6 fon özel bir fondur onu alamazsınız faiz fonlarımız var diyor(banka mevduatları aylık net %1,5 getirirken bu fonlar aylık %0,3 civarı faiz getiriyor) arkama bakmadan kaçıyorum.

avivasa'nın avr teknoloji fonunu sormak için genel merkezine gideyim diyorum(çünkü ne google haritalarda öyle bir acenta var ne de kendi kurumsal web sitelerinde antalyada acenta bir ismi verilmiş, haritada agesa diye birşey de yok) koca antalyada tek bulabildiğim genel merkez plazasında kapıdaki görevli buraya müşteri kabul edilmiyor acentalara gideceksiniz diyor: ) son çare avivasa'yı telefonla aramak, telefon 5 dakika boyunca cevap vermiyor, sitelerinde başvuru formu var ama tc kimlik no dahil çok detaylı bilgiler vermeden başvuru formu gönderemiyorsunuz.(sadece form gönderdi diye bes hesabı açılanlar olmuş tuzağa düşmek istemiyorum) Ondan da vazgeçiyorum.

son seçenek allianz'ın amy ve alr fonlarını araştırmak için yola çıkınca şükür ilk kez sorunsuz bes yapan bana it muamalesi çekmeyen bir acanta buluyorum. o da %25 devlet katkısından başka birşey beklemeyin eski promosyonlar kağıt üzerinde kaldı diyor.(eskiden devlet katkısına ilave %5 de biz ekliyoruz falan derlerdi) bir hafta süren bu tuhaf gidişat üzerine şikayetvar sitesinden bes şikayetlerini okuyorum, en başta bes'ten vazgeçenlere inanılmaz zorluklar çıkarılması, hadi zamanı doldurmadan ayrılan hakediyor diyelim 15 yılı dolduranlara maaş bağlama ve para ödemede çıkarılan binbir sorun, ilk taksitlerden ertelenmiş giriş aidati veya yonetim gideri adı altında %75 %100 kesinti alınması, devlet katkısının sizin istediğiniz fon dışında alakasız yatırımlarda değerlendirilip zararının ana paranıza yansıtılması, devlet katkısını hiç alamama, biriken parayı ve artan değerini online görüntûleyememe gibi çok can sıkıcı sorunlarla boğuşuyor insanlar. bu forumda bence asıl bu konulardan bahsedilmeli!
    Son düzenleme : friendly_1980; 29-09-2021 saat: 00:16.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    konuyu araştırdıkça çıkmaz bir batağa saplandığını hissediyor insan..evimin yakınındaki anadolu hayat sigorta acentası biz bes'e bakmayız bankaya gideceksiniz diyor, iş bankasına gidince bu bankanın meşhur evlere şenlik benim ta 20 sene önceden hatırladığım umursamaz tavırlarına maruz kalıyorsunuz. bes müşterisi olmak istiyorum dediğiniz halde gişe işlemleri yapacak olanların arasında banka dışında sıcakta 20 dk sıra bekliyorsunuz. içeri girince bir 15 dakika daha bes sırası bekliyorsunuz(şaka değil ev kirasını, faturasını, kişisel borcunu ödememek için 50 takla atan millet parasını bese yatırmak için sıraya girmiş) sıram gelince görevli bayan önce öyle bir fon hayatımda duymadım diyor, sonra biryerleri arayıp soruyor ve sizin söylediğiniz ah6 fon özel bir fondur onu alamazsınız faiz fonlarımız var diyor(banka mevduatları aylık net %1,5 getirirken bu fonlar aylık %0,3 civarı faiz getiriyor) arkama bakmadan kaçıyorum. avivasa'nın avr teknoloji fonunu sormak için genel merkezine gideyim diyorum(çünkü ne google haritalarda öyle bir acenta var ne de kendi kurumsal web sitelerinde antalyada acenta bir ismi verilmiş, haritada agesa diye birşey de yok) koca antalyada tek bulabildiğim genel merkez plazasında kapıdaki görevli buraya müşteri kabul edilmiyor acentalara gideceksiniz diyor: ) son çare avivasa'yı telefonla aramak, telefon 5 dakika boyunca cevap vermiyor, sitelerinde başvuru formu var ama tc kimlik no dahil çok detaylı bilgiler vermeden başvuru formu gönderemiyorsunuz.(sadece form gönderdi diye bes hesabı açılanlar olmuş tuzağa düşmek istemiyorum) Ondan da vazgeçiyorum son seçenek allianz'ın amy ve alr fonlarını araştırmak için yola çıkınca şükür ilk kez sorunsuz bes yapan bana it muamalesi çekmeyen bir acanta buluyorum. o da %25 bes katkısından başka birşey beklemeyin eski promosyonlar kağıt üzerinde kaldı diyor.(eskiden devlet katkısına ilave %5 de biz ekliyoruz falan derlerdi) bir hafta süren bu tuhaf gidişat üzerine şikayetvar sitesinden bes şikayetlerini okuyorum, en başta bes'ten vazgeçenlere inanılmaz zorluklar çıkarılması, hadi zamanı doldurmadan ayrılan hakediyor diyelim 15 yılı dolduranlara maaş bağlama ve para ödemede çıkarılan binbir sorun, ilk taksitlerden ertelenmiş giriş aidati veya yonetim gideri adı altında %75 %100 kesinti alınması, devlet katkısının sizin istediğiniz fon dışında alakasız yatırımlarda değerlendirilip zararının ana paranıza yansıtılması, devlet katkısını hiç alamama, biriken parayı ve artan değerini online görüntûleyememe gibi çok can sıkıcı sorunlarla boğuşuyor insanlar. bu forumda bence asıl bu konulardan bahsedilmeli!
    Cok karanlik bir tablo cizmissin ancak daha yeni 2 kisinin BES bozumunu yaptik paralari 1 haftada geldi ikisi de farkli sirketlerdi ayrilirken hicbsorun olmadi. Bazilari evrak doldurmayi evrak tamamlamayi bile bilmiyor ki benim bu 2 yakinim da bilmiyordu muhtemelen evraklari kendileri duzenleser BES ten ayrilamayacaklardi

***BES IYIDIR BU DONEMDE BABASI VERMEZ KIMSEYE %25

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Cok karanlik bir tablo cizmissin ancak daha yeni 2 kisinin BES bozumunu yaptik paralari 1 haftada geldi ikisi de farkli sirketlerdi ayrilirken hicbsorun olmadi. Bazilari evrak doldurmayi evrak tamamlamayi bile bilmiyor ki benim bu 2 yakinim da bilmiyordu muhtemelen evraklari kendileri duzenleser BES ten ayrilamayacaklardi

***BES IYIDIR BU DONEMDE BABASI VERMEZ KIMSEYE %25

ben %25 kötü demedim hocam, o katkıyı alamadınmı ne anlamı var? özel fon siz alamazsınız nedir? acentası olmayan muhatab bulunamayan sigorta acentası nedir? emekli olunca maaş alamamak nedir? bunu koruyan düzenleyen bir kanun yokmu? ortada bir takım çılgın durumlar var. soruyu şöyle sorayım madem: ben şu sigortadan emekli oldum bu durumların hiçbirini yaşamadım kardeşim diyen forum üyesi varmı peki?

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ben %25 kötü demedim hocam, o katkıyı alamadınmı ne anlamı var? özel fon siz alamazsınız nedir? acentası olmayan muhatab bulunamayan sigorta acentası nedir? emekli olunca maaş alamamak nedir? bunu koruyan düzenleyen bir kanun yokmu? ortada bir takım çılgın durumlar var. peki şöyle sorayım madem: ben şu sigortadan emekli oldum bu durumların hiçbirini yaşamadım kardeşim diyen forum üyesi varmı peki?
    BES'e dahil olup 3 yıl sistemde kalmadan çıkmak isterseniz, devlet katkı payı alamazsınız,

3. yılın sonunda devlet katkı payının %15'ini,*

6. yılın sonunda devlet katkı payının %35'ini,

10. yılın sonunda devlet katkı payının %60'ını,

Emekliliğe hak kazandığınız zaman ise devlet katkısının %100'nu alabilirsiniz

Befas sistemi oturdugunda ve butun fon paylari alima acildiginda firmalarin musterilerine ozel fonlari haric befas uzerinden alim yapilacak diye tahmin ediliyor

Bes firmlarinin ozel fonlarina sadece o firmanin musterisi olunur ise dahil olunabiliyor tipki tefasa acik olmayan ama o araci kurum musterisi olunur ise ( örnek bazi firmalarin arbitraj fonlari ) paylari alinabiliyor

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ben %25 kötü demedim hocam, o katkıyı alamadınmı ne anlamı var? özel fon siz alamazsınız nedir? acentası olmayan muhatab bulunamayan sigorta acentası nedir? emekli olunca maaş alamamak nedir? bunu koruyan düzenleyen bir kanun yokmu? ortada bir takım çılgın durumlar var. soruyu şöyle sorayım madem: ben şu sigortadan emekli oldum bu durumların hiçbirini yaşamadım kardeşim diyen forum üyesi varmı peki?
    çoğu bes şirketinde hesap açma işlemleri internet üzerinden yapılıyor. Bahsettiğiniz kadar karanlık bir tablo yok. Üyelik de kolay çıkış da kolay. Emekli henüz olmadım ancak ciddi param birikti bes hesabımda. hemde hiç stressiz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    konuyu araştırdıkça çıkmaz bir batağa saplandığını hissediyor insan..evimin yakınındaki anadolu hayat sigorta acentası biz bes'e bakmayız bankaya gideceksiniz diyor, iş bankasına gidince bu bankanın meşhur evlere şenlik benim ta 20 sene önceden hatırladığım umursamaz tavırlarına maruz kalıyorsunuz. bes müşterisi olmak istiyorum dediğiniz halde banka dışında sıcakta 20 dk gişe işlemleri yapacak olanların arasında sıra bekliyorsunuz. içeri girince bir 15 dakika daha bes sırası bekliyorsunuz(şaka değil ev kirasını, faturasını, kişisel borcunu ödememek için 50 takla atan millet parasını bese yatırmak için sıraya girmiş) sıram gelince görevli bayan önce öyle bir fon hayatımda duymadım diyor, sonra biryerleri arayıp soruyor ve sizin söylediğiniz ah6 fon özel bir fondur onu alamazsınız faiz fonlarımız var diyor(banka mevduatları aylık net %1,5 getirirken bu fonlar aylık %0,3 civarı faiz getiriyor) arkama bakmadan kaçıyorum.

avivasa'nın avr teknoloji fonunu sormak için genel merkezine gideyim diyorum(çünkü ne google haritalarda öyle bir acenta var ne de kendi kurumsal web sitelerinde antalyada acenta bir ismi verilmiş, haritada agesa diye birşey de yok) koca antalyada tek bulabildiğim genel merkez plazasında kapıdaki görevli buraya müşteri kabul edilmiyor acentalara gideceksiniz diyor: ) son çare avivasa'yı telefonla aramak, telefon 5 dakika boyunca cevap vermiyor, sitelerinde başvuru formu var ama tc kimlik no dahil çok detaylı bilgiler vermeden başvuru formu gönderemiyorsunuz.(sadece form gönderdi diye bes hesabı açılanlar olmuş tuzağa düşmek istemiyorum) Ondan da vazgeçiyorum.

son seçenek allianz'ın amy ve alr fonlarını araştırmak için yola çıkınca şükür ilk kez sorunsuz bes yapan bana it muamalesi çekmeyen bir acanta buluyorum. o da %25 devlet katkısından başka birşey beklemeyin eski promosyonlar kağıt üzerinde kaldı diyor.(eskiden devlet katkısına ilave %5 de biz ekliyoruz falan derlerdi) bir hafta süren bu tuhaf gidişat üzerine şikayetvar sitesinden bes şikayetlerini okuyorum, en başta bes'ten vazgeçenlere inanılmaz zorluklar çıkarılması, hadi zamanı doldurmadan ayrılan hakediyor diyelim 15 yılı dolduranlara maaş bağlama ve para ödemede çıkarılan binbir sorun, ilk taksitlerden ertelenmiş giriş aidati veya yonetim gideri adı altında %75 %100 kesinti alınması, devlet katkısının sizin istediğiniz fon dışında alakasız yatırımlarda değerlendirilip zararının ana paranıza yansıtılması, devlet katkısını hiç alamama, biriken parayı ve artan değerini online görüntûleyememe gibi çok can sıkıcı sorunlarla boğuşuyor insanlar. bu forumda bence asıl bu konulardan bahsedilmeli!
    üstad biraz şanssızlığınıza denk gelmiş, abarttığınız kadar kötü ve çıkması zor bir sistem değil.

Devlet katkısını yok sayın zaten, ben şirket katkılı hesaptayım kenarda birikiyor, size de önerim düşük bir tutar belirleyip uzun vade dokunulmayacak bir kalem olarak birikim yapın, asla asıl yatırım kaynağınız olmasın.

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    çoğu bes şirketinde hesap açma işlemleri internet üzerinden yapılıyor. Bahsettiğiniz kadar karanlık bir tablo yok. Üyelik de kolay çıkış da kolay. Emekli henüz olmadım ancak ciddi param birikti bes hesabımda. hemde hiç stressiz.
    @friendly_1980 bu aralar cok hareketli tezcanli bir arkadas gelecegini sekillendirip emekliligini garantiye almak istiyor arastirmayi olayin dibini siyirmayi seviyor umarim gonlune gore olur her istedigi

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    sizin hangi sigorta hocam? karamsarlık kavramı geleceğe dair abartılı tahminlerde bulunan kişiler için kullanılır. benimki geleceğin tahmini değil şikayetvar'daki yüzlerce yanıtsız bırakılmış şikayeti okuyarak derlediğim gerçekler.(şikayetvar akp'yi devirmek isteyen dış mihrakların maşası falan derseniz vallahi sohbete devam etmem. bu aralar gülünç komplo teorileri moda oldu gına geldi) devlet katkısından erken çıkarsan para kesildiğini biliyorum ama adamın yeni girdiği bes'te 1 yıldır parasına 1 kuruş eklenmemiş, devlet katkınız borsada battı malesef denmiş: ) acentaya sordum bu sabah böyle birşey mümkünmü diye, olabilir sonuçta devlet katkısı'nın değerlendirilmesi devlet tekelinde batarsa alamazsın diyor. fakat siz forumdaşlar böyle diyorsanız bunlar azınlık ve istisnai durumlar olabilir. şimdiye kadar görüştüklerimden allianz daha ilgili şeffaf gibi ama daha fazla veri toplamak istiyorum. acele etmeyelim bakalım.

Sayfa 303/469 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •