Onemli Gunler Banner
Sayfa 314/1001 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Şu swap anlaşmasına da açıklık getirelim. FED ve ECB kesinlikle anlaşma yapmayacağını söyledi. Çin ve Japonya konusu var. Olursa onlarla yerel para birimi ile olacak, herhangi bir şekilde dolar gelmeyecek.
     Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Myfinans hocam yorumlasın. 😂
    Dolar dışı swap anlaşmaları.
    Ödemeler yerel paralarla yapılınca dolar ihtiyacı azalır belki ama keşke doların ana kaynağıyla yapılabilseydi o anlaşma.

2.  Alıntı Originally Posted by ancyra Yazıyı Oku
    TCD artı kapatır mı dersiniz?
    Altın türevinden kazanırsa olur, yoksa zor.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Evet açık
    Sadece sokağa çıkma kısıtlaması var.
    Cok tesekkurler dogru bilgilendirme icin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Myfinans üstad eurobondlarda cdsler düsüp usd 'de düserse eurobondlar deger kazanirmi ..
    Dolarin düsmesi eurobondlara olumsuz yansiyor fakat cds düsüsü onu suspense edermi ki
    Tam sabır işi, düşük maliyetli alinan dolarla cds tavanken bondu al, (dolarda o sıra primli bozayim realize edeyim demezsen tabi) sonra cds düşünce değerlenmem bonddan çık( o sira dolar da düşük seviyelerde muhtemelen) sonra dolar pik yapınca artirdigin dolarlari yüksekten cik (cifte kavrulmuş) o kadar sabır kimde varsa catir çatır yesin

5. Öncelikle tabloyla ilgili emeğinize saglık. Syn admustafa üstadın paylaşımını devam ettirdiğiniz için teşekkürler.
    Bir sorum olacak.
    Bildiğim kadarıyla tcd portfoyunde altın türevi var. Ancak tabloda onu göremedim. Acaba bu altın türevi tabloya eklenebiliyor mu? Zira böylelikle daha isabetli sonuçlar çıkabilir. Çünkü altın türevinden dolayı geçen hafta piyasa eksi olmasına rağmen tcd artı getirmişti diye hatırlıyorum.
    Güzel çalışmanız için tekrar teşekkürler...
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tablonun son hali yuji ustadin yardimlariyla tablodaki alkim hisseleri guncellendi.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

6.  Alıntı Originally Posted by ZİRVEE Yazıyı Oku
    Öncelikle tabloyla ilgili emeğinize saglık. Syn admustafa üstadın paylaşımını devam ettirdiğiniz için teşekkürler.
    Bir sorum olacak.
    Bildiğim kadarıyla tcd portfoyunde altın türevi var. Ancak tabloda onu göremedim. Acaba bu altın türevi tabloya eklenebiliyor mu? Zira böylelikle daha isabetli sonuçlar çıkabilir. Çünkü altın türevinden dolayı geçen hafta piyasa eksi olmasına rağmen tcd artı getirmişti diye hatırlıyorum.
    Güzel çalışmanız için tekrar teşekkürler...

Türev olarak ne yaptıklarını günlük olarak bilmemiz mümkün değilki.Her gün her saat değişebilir kararları.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Türev olarak ne yaptıklarını günlük olarak bilmemiz mümkün değilki.Her gün her saat değişebilir kararları.
    Aynı şey hisse pozisyonları içinde geçerli, yani hisseleri de gün içinde değiştirebilirler. Ama
    Ay sonu kap bildirimlerine göre pozisyonlarını öyle çok kısa sürede değiştirmiyorlar.
    Daha önceden burdan arkadaşların fon yönetimiyle görüşmelerinde kendileri de belirtmişledi. Pozisyonları sürekli değiştirmediklerini.
    Zaten mantık olarak da türev, ya da hisse pozisyonunu sürekli değiştirmesi de sağlıklı değil.
    Benim anladığım türev pozisyonunu açıyorlar ve belli bir süre kapatmıyorlar.

8. arkadaşlar,

hisse yoğun fonları incelediğimde çok farklı getiriler görüyorum...yıllık getirilere baktığımda %93 getiren (mac) fonda var,%15-20 getiren bir sürü fonda var..aynı sürede bu kadar farklı getiriler YİĞİT KİŞİNİN farklı yoğurt yemesiyle mi alakalı,YOKSA başka bir esprisi mi var?araştıran oldu mu acaba?

Sayfa 314/1001 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •