Sayfa 34/1001 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Viop XXXII

1. Belki şimdi reform programı gibi 1 hafta idare edip yeni yapılacak işlere girisilecek bilemiyoruz.. 1 hafta gidiyor çünkü kararlar dayı...

2.  Alıntı Originally Posted by ExtentioN Yazıyı Oku
    Reform programı açıklanıyor ihracat yatırım vs vs 2 hafta geçmiyor abi..

Basacaksın para sorunlari çizeceksin ABD sistemi bu şekilde dönüyor.

Belki basarlar bilmiyorum.. 2 trilyon TL. Bas üretim istihdam yarat. Sorunlu kredileri satın al.

Atomu parcalamiyoruz.. boğarak daraltarak ekonomi mi olur abi.
    ABD basarsa enflasyon olmaz, biz basarsak enflasyon altında kalırız. Aradaki farkı bilmek lazım. O kadar kolay olsa şimdiye elli defa yapılırdı merak etmeyin.

3.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    ABD basarsa enflasyon olmaz, biz basarsak enflasyon altında kalırız. Aradaki farkı bilmek lazım. O kadar kolay olsa şimdiye elli defa yapılırdı merak etmeyin.
    Neden

Size bir taktık vereyim.

Kredi verme teminat koşullarını zorlastirip full teminat × 2 yaparsın 1 kredi için.

Böylece krediler daraltilir. Batma riski olmaz. Eski sorunlulari para basıp alırsın bünyeye.

İşsizlik ve daraltma ile daha da boğarak ekonomi olmaz göreceği 1 haftaya bakalım...

4. Yakın izleme %15 iken daraltirsan ne olur. Kısa calisma bitiyir ee helikopter gelip mi para dağıtacak ? İzlemeler nasıl çözülecek daralma ile..

Komple dibi gordurup dibini sıyırmak da bı politika. Komple satın alınır dibinden belki böylede olabilir...

Olabilir...

Ekonomik-finansal sorunlar her türlü çözülür çözülür de öyle ya da böyle ciddi bir siyasi karşılığı olur. Bunu yaşamaya/göğüslemeye hazır bir iktidar, bunun yanında ışık olacak bir muhalefet var mı? O tartışılır.

Yani burada sen ben o hepimiz az çok biliyoruz nasıl çözüleceğini de ülkeyi yöneten bilmiyor mu?

Sorun çözümün getireceklerini göğüsleyememe kaygısı. Nereye kadar gider böyle? Gittiği yere kadar.

Her gün sorunlar büyüyor. Yeni gelecek iktidar(lar)ı sıkıntılı günler bekliyor. Maalesef.

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ekonomik-finansal sorunlar her türlü çözülür çözülür de öyle ya da böyle ciddi bir siyasi karşılığı olur. Bunu yaşamaya/göğüslemeye hazır bir iktidar, bunun yanında ışık olacak bir muhalefet var mı? O tartışılır.

Yani burada sen ben o hepimiz az çok biliyoruz nasıl çözüleceğini de ülkeyi yöneten bilmiyor mu?

Sorun çözümün getireceklerini göğüsleyememe kaygısı. Nereye kadar gider böyle? Gittiği yere kadar.

Her gün sorunlar büyüyor. Yeni gelecek iktidar(lar)ı sıkıntılı günler bekliyor. Maalesef.
    Türkiye yönetilmez idare edilir diye bir laf var ne kadar doğru yav

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku

Eskilerin bir sözü vardı; tatlı tatlı yemenin acı acı...... Olur. Eskiler boş söz etmez. Yaşayalım görelim. 👍

8. Ben yabancı olsam tr deki faiz güzel hoş desem doları daha yüksekten bozarak mi hisse senesdine veya faize yatırırım yoksa buralardan mi yabancı yatırımcı diyorsak bunu düşünür. Merkez kendi kasasini doldurma yöntemleri de bulmalı yani dolar toplamalı yavaştan bu rezerv ile bize kök söktururler. Faiz faiz diye diye yüzde 25 lere geliriz bunun sonu yok. Rezervler güçlenmeli

Sayfa 34/1001 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •