Sayfa 340/589 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon
Arama sonucu : 4710 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. Ben bununla uğraşamayacağım.
    Kalanlara bol şans ve sabır dilerim.

2. Benim yıl sonu net kar tahminim, 20 milyon kur farkı 160 milyon faaliyet karı olmak üzere 180 milyon TL dir.

Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Sayın playmaker,
    Şirket finansal rapor dip notlarını incelerseniz, kur farkı olarak hesaplanacak döviz tutarı 5.250.000 dolar olarak görünüyor. Dolayısyla kur farkından gelecek hazır kıymetler artışı 20 ile 25 milyon TL arasında olabilir.
    Sadece nakit dövizden mi kur farkı olur demek istediniz tam anlamadım

4.  Alıntı Originally Posted by Gogos Yazıyı Oku
    Ben bununla uğraşamayacağım.
    Sayın Gogos bence kalmalıydınız...
    Hayırlısı olsun..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
     Alıntı Originally Posted by Gogos Yazıyı Oku
    Ben bununla uğraşamayacağım.
    Patronun istediği zaten yatırımcıyı dökebilmek. Gitmenıze üzüldüm. Hakkınızda hayırlısı olsun.
    Ben kalıcıyım. Bol kazançlar..

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Sadece nakit dövizden mi kur farkı olur demek istediniz tam anlamadım
    Hayır.. Dediğiniz gibi şirket sattığı ürünler üzerinden de kur farkı nedeniyle kar elde eder. Ancak ekim başında 8,90 seviyelerinde olan dolar kuru an itibariyle 13,60 TL seviyelerinde olabilir ama bunun yansıması son çeyrekte gerçekleşecek yaklaşık 3 milyon metrekarelik ürün fiyatına yansır ki o da 4,5 TL şeklinde olmaz bana göre bunun yansıması ortalama 10,50 TL lık dolar kurundan gerçekleşebilir. Doğalgaza bağlı sanayide kullanılan elektrik fiyatlarındaki %50 oranındaki artışların ve navlun fiyatlarının da negatif etkisini unutmamak lazım.
    Bol kazanç dileklerimle...

7.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Patronun istediği zaten yatırımcıyı dökebilmek. Gitmenıze üzüldüm. Hakkınızda hayırlısı olsun.
    Ben kalıcıyım. Bol kazançlar..
     Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Sayın Gogos bence kalmalıydınız...
    Hayırlısı olsun..
    Her ikinize de içten temennileriniz için teşekkür ederim.

İnşallah sizin için de iyi olur beklemek.

Alıntı Originally Posted by Gogos Yazıyı Oku
    Ünlü deki hisseler kimin?
    Peki patron satıyorsa amacı ne olabilir sizce?

Şöyle söyleyim ben ve yakın çevremde olmak üzere 200 bin üzerinde mal alan oldu.
    Emnim çok daha fazlasını alanlar da olmuştur.
    Patron şimdi bu malı bize ucuzdan niye verdi?

Benim bildiğim kötü niyetli patron sadece hisseyi baskılamak amacıyla spor olsun diye mal vermez. Yukardan satıp aşağıdan toplamak için verir. Ya da hisse fiyatının yükseldiğini ilerde daha düşeceğini bilir onun için satar.
    EGSER de siz böyle bir durum mu görüyorsunuz?

5,5 Favök çarpanı ile işlem görüyor şu anda. İleride kar düşecekse bilmiyorum tabi. Fakat tüm piyasa şartları EGSER lehine. Ne olacak 3 çarpanla mı işlem görecek.

Ben buralarda kaldığı sürece diğer yükselen hisselerimde realizasyon yapar EGSER pozisyonumu artırmaya devam ederim.

Ben tahtadaki hareketlerden bağımsız mantık çerçevesinde hareket etmeye çalışıyorum. Yarın yine düşürürse benim için fırsat olur diye bakarım. Finansalların bozuşacağı yönünde bir gelişme olmadığı sürece bu böyle devam eder.

Sayfa 340/589 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •