Sayfa 346/997 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Aynen öyle. 4 yılı ekonomi kaldırmaz.
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Daha seçime 4 yıl var.. Erken seçim için oy artırma planı mı yoksa?

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    soğukkanlı ve rasyonel olmalıyız.. sormamız gereken soru "nasıl Turk devletinin çıkarlarını maksimize ederiz" olmalı.. oradaki terör unsurları temizlendikten sonra bir an önce ülkedeki tüm mülteciler ve göçmenler geldikleri ülkelere gönderilecek biçimde politikalar geliştirilmeli..bundan sonra sınırlarımızın çok sıkı korunması gerekiyor.. zira yabancı ülkeler göç hareketlerini hedefteki ülkeleri (mesela Turkiye) destabilize etmek için kullanıyorlar.. duygusal olamayız..
    İyi da bunları yapan hükümet.

Biz ülke çıkarlarını maksimize edelim desek ne olur ? biz dedikçe adamlar İmam Hatip açıyor.

Geldiğimiz şu noktada, düşmanın eline sizi mahvederim cümlesini kuracak rahatlığı vermişsin.

Üstelik, tek bir silah ateşlemeden.

Ar-ge yapsan ne olur.

Üretimi artırsan ne olur.

Adam, arap milliyetçisi, ülke çıkarlarını maksimize etmeyi değil, İslamı maksimize etmenin peşinde.

Boşunamı bu dingil troller iki de bir bizi dine davet ediyor, yatırımını korumak isteyeni vatansever olmamakla suçluyor.

İş bitmiş artık.

Çok üzülsek te gerçek bu.

Bunlar gitmeden hiç bir umudum yok.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Tinaz bey ekonomist misiniz?
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Aynen öyle. 4 yılı ekonomi kaldırmaz.
    4 ayı bile çıkaramasa imamoğlunun böyle güçlendiği bi süreçte başkanlık seçimi çok büyük bi risk hükümet için
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Tinaz bey ekonomist misiniz?
    Evet Sn.jmk99.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Evet Sn.jmk99.
    Belli oluyor yazılarınızdan.
    Katkılarınız için teşekkür ediyorum.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7. Kamu bütçesinin ciddi bir açık ve buna bağlı bir borçlanma problemi var. 2019 da aylık bütçe açığı ortalama 20 milyar lira seviyesinde. MB transferleriyle aylık 10 milyar liraya kadar çekildi bu yıl. Amma velakin sürdürülebilir bir durum değil. Kısa vadeli borçlanmalar ve her ay doğan yeni borçlanma ihtiyaçlarıyla önümüzdeki seneler için çevrilmesi gereken devasa bir miktar birikti/birikiyor.

8. Şunu anlamadım, bu harekat daha cok masraf, can kaybı vs istikrarsızlık demek. Ülkenin 450 milyar dolar dış borcu kamunun ise 120 milyar tl bütce açığı var. Bu durumda operasyonda öldürelecek 46666678888999 pkklının millete faydası ne olacak. 1990larda Özalı şusu busu da kuzey ırakta şunu kurdurtmayız bunu kurdurtmayız diyordu, şimdi oraya inşaat malzemesi satıyor a.k partisi. Yani benim bir umudum yok, ölecek olan insanların ailesine sabırlar.

Sayfa 346/997 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •