Sayfa 354/1003 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    abd de herkes silahlanmış mermiyi namluya sürmüş diyorlar.
    the walkıng death loadıng..........
    londra da bir marketin camını kırmaya çalışıyorlardı, 7-8 kişi. trt word de yayınlandı.

2. sayın kızıldağ
    soracağım hissede öyle izmdç deki gibi garip çözemediğim hareketler yok, yani onun gibi anormal bir hareket yok
    ocak şubat ev satışları iyi gitti
    martta biraz düşük olur diye düşünüyorum
    ekgyo 19/4. çeyrek karı 3 çeyreğin toplamının 3 katı geldi
    diyorum ki acaba son çeyrekte getirdiğinden daha yüksek kar getirebilir ev satışlarına bakınca.
    yalnız firmanın kar hedefi benim hesapla örtüşmüyor siz ne dersiniz?
    teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    londra da bir marketin camını kırmaya çalışıyorlardı, 7-8 kişi. trt word de yayınlandı.
    Th usta nerdesin.

Birazdan Th mesaiye başlar. Endişe etmememizi, olayların münferit olduğunu, hatta olaya karışanların kimliklerini söyleyerek birkaçını Londra da kafede çay içerken tanıdığını, temiz çocuklar olduklarını söyleyerek teskin eder bizi

Korku endeksi -% 5
    Brent petrol. + 13
    Dow. +% 1 ( 20.000 üstünde )
    S&P future - % 1,5. ( hızla yesilden -1 e çıktı kısa sürede .Duayla indirelim eksiden )

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Th usta nerdesin. Birazdan Th mesaiye başlar.
    SP500 future %1 gibi backwardation yapmış yani yakın vade spota göre %1 iskontolu
    piyasalar hala oldukça tedirgin yalnız
    Lufthansa için batık matık dendi ama bugün %7 prim yaptı
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    sayın kızıldağ
    soracağım hissede öyle izmdç deki gibi garip çözemediğim hareketler yok, yani onun gibi anormal bir hareket yok
    ocak şubat ev satışları iyi gitti
    martta biraz düşük olur diye düşünüyorum
    ekgyo 19/4. çeyrek karı 3 çeyreğin toplamının 3 katı geldi
    diyorum ki acaba son çeyrekte getirdiğinden daha yüksek kar getirebilir ev satışlarına bakınca.
    yalnız firmanın kar hedefi benim hesapla örtüşmüyor siz ne dersiniz?
    teşekkürler.
    sayın hocam, bugün bende rakamlarını gördüm, türk telekom gibi tarihi zararlar tarihi karlara çabuk dönüyor, emlakta bunun en büyük etkisi stok değerlemesi, stoklar maliyet ile işleniyor, satıldığında karlı rakam aktifi artırıyor. emlak konut gibi bir firmada 1 lira hisse fiyatınında psikolojik etkisi vardır. reis paketin içinde konut kredileri içinde güzel bir açıklama yaptı. Bir kaç yerde ağız dolusu yazılıp çizilen diğer bir olay ise, virüs sonrası avrupadan çok ciddi bir kaçış olacağı, güvenli ülkeler sağlık ve temizlik ağırlıklı olacağı söyleniyor, en son şubat verisinde yabancıda birinci sıra iran geliyordu. Bilancoya bakarak bir şey bulunur mu evet, ama daha çok o sektörü neler nasıl etkiler. Yanlış bir hisse dğeil, önemli olan yanlış endeks rakamı olmaması. emlak stoğu tutan firmalardan hatırladığım kadarı ile stok ile satış değeri arasında bire bir fark var, yani stok 1 milyar ise o rakam hasılata 2 milyar olarak geciyor. çünkü emlak stoğu öncesinde ona ait tüm giderler en hızlı şekilde o bilancoya işlenmiş maliyete alınmış oluyor.

6. en enteresan gelişme Bitcoin'de, daha bir kaç gün önce 4000 dolara düşmüştü, şu anda 6200 dolarda
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. WTI Texas ham petrol bugün %25 primlendi ve 26 dolara çıktı

Hem Bitcoin'in hem de petrolün gayet güzel primlenmesi artı altın fiyatının yatay gitmesi gümüşün %3 çıkması dolardaki likidite krizinin aşılmakta olduğunu gösterir her ne kadar dolar endeksi %2 primli olsa da, bir çok ülke ile yapılmış olan swap facility anlaşmalarıyla küresel dolar sıkışıklığının üstesinden gelecekler

8. The Median US Stock Is Now Down 50% From Its Highs As World Loses $25 Trillion In A Month

ABD hisseleri ortalama bazda en tepeden %50 aşağıda imiş, 1 ayda dünya borsalarından 25 trilyon dolar buharlaşmış

Sayfa 354/1003 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •