Sayfa 355/394 İlkİlk ... 255305345353354355356357365 ... SonSon
Arama sonucu : 3150 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

1. Genç'ken para biriktireceksin ve enflasyona karşı erimeyen varlıklara yatırıp artıracaksın ki emekli olunca devlet sana az maaş verse bile o birikimle rahat edeceksin ...

2. sn rosense forumda yazılan takip ettiğim hisselerde her yorumu ve bilgiyi okurum bilmediklerimi de öğrenmeye çalışırım forumda çok faydalı bilgiler aktarıyorsunuz her okuyan da okuduğunu anlamayamaz başkasında kabahat bulur kimse ile de polemiğe girmemeye çalışırım çünki hiç bir şey bilmediği halde biliyormuş gibi ukelalık yapıyorlar bilançoya bakmadan ahkam kesiyorlar . alacağım hissenin ayrıntılı 40 / 50 sayfalık bilançosunu okur incelerim karlar nerden geliyor esas faaliyetlerden diğer gelirler / yatırım faaliyetler / finansman gelirleri yeniden değerlemeler / ertelenmiş vergi gelirleri / dip notlarını okurum
    F / K oranını ona göre değerlendirmesine bakarım şirketin faaliyet raporunu bilanço sunumuna da bakarım ne yatırım yapıyor kapasite artışı var mı gelecekte hasılatı ve kar da ne kadar büyüme olacak değerlendiririm şirketin her dönem bilançosunun sermaye ye göre hasılat oranına dikkat ederim cari fiyat 2000 tl hasılatı sermayesinin 20 misli olursa 2000 tl 1 misli demektir bugün borsada 5 misli 10 / 15 / 18 misli hisseleri kapışıyorlar bugün borsada baba şirketlere büyük hasılatlı şirketler çoğunluğu 1 misli 1, 5 misli 2 misli nadir oluyor 1 mislinin yarısında olanlar da var borsada ralli olursa 2 / 3 misline de yükseltirler .
    borusan 2014 yılında amerikada yatırım yapınca biraz almıştım sonra biraz biraz alıma devam ettim 2020 39 00 fiyatı gördü düşerken birazını sattım başka hisselerden aldım 20 50 ye kadar düştü 39 00 tlden sonra düşeni kırması ile 25 00 / ve 27 00 li fiyatlardan 2021 kasım ve 2022 mart ayında sattıklarımı yerine koydum 100 00 tl ye kadar ara sıra tekniğe göre sat al yaptım
    100 00 tl den sonra yapmadım 2024 yılının 12 aylık bilançosuna kadar bekliyeceğim 2025 de o zaman karar veririm ne yapacağıma 1997 den beri borsada işlem yapıyorum al sat ile kazanılmayacağını anladım 2008 den sonra karar verdim iyi hisse seçerek aldığım hisseyi bekleyerek kazanıldığını öğrendim borsada üç kağıtcı olacaksın ama benim şu an 4 kağıdım var hissem var bazen 5 / 6 olabiliyor . bundan sonra tüpraş hissesini 5 / 6 sene içinde her fırsatta bütcesine göre alıp biriktirmek 6 / 7 sene
    sonra büyümesine göre fiyatını tahmin edemiyorum bugün için % 90 rafineri % 10 enerji 6 sene sonra % 90 enerji % 10 rafineri olacağını belirtiyorlar .
    grafiğe tekniğe göre bazen al sat veya sat al yaparım elimde olan veya olmayan hisselerden günlük veya 10 dakikalık grafik üzerinden işlem yaparım günlükde aroon osilatör indikatörü trendi takip etmek endeks ve hisseler için belirleyici oluyor en risksız olan elindeki hisseyi yüksekden satıp aşağıdan almak çok ucuz hisselerden bulup aldığım halde beklemeyi sabretmeyi yapmadığımız için çok giden hisseler oldu hepsi nasip meselesi spekülatif olan pahalı olan hisseyi speğin günahlarına ortak olmamak için borsayı bilmeyen yatırımcıların bedduasını almamak için o hisselerden uzak durarım hemde kaybetmemek için kaybetmemeyi öğrenen sonunda mutlaka kazanır
    yatırım tavsiyesi değildir

endeks 100 grafiği

3.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Genç'ken para biriktireceksin ve enflasyona karşı erimeyen varlıklara yatırıp artıracaksın ki emekli olunca devlet sana az maaş verse bile o birikimle rahat edeceksin ...

Aynen öyle yapıyorum... Bakın sonuna yine 3 nokta koydum bilmem hatırlatabildim mi kendimi...

4. Yılmaz beyin düşünceleridir Herhangi bir indikatör-gösterge, ortalama, hepsi fiyatın türevleridir.
    Yani zaten fiyatın yaptığını takip edeceklerdir.
    Diğer ifadeyle hepsi gecikir.

Arz/Talep bölgeleri nasıl oluşur?
    şeklinde kafasında soru işaretleri olanlara kısaca anlatmak istiyorum. Bir ralliden sonra fiyat duraksama yapıp, tekrar hızlıca o bölgeden ayrılıp ralliye devam ediyorsa işte size bir talep/arz bölgesi.
    Hızlı ayrılma çok önemli.

Aynı şekilde, dipte veya tepe noktasından fiyat hızlıca özellikle engulf yaparak ayrılıyorsa, fiyatın tekrar o bölgeye geldiğinde tepki alma ihtimali çok yüksektir.

Fiyat toparlanma bölgesinde ne kadar çok oyalanır/dengesiz kalırsa (kümelenme) ve bununla beraber o bölgeden ne kadar hızlıca ayrılırsa, bölge o kadar güçlü olur.
    İşte size örnekler:

Arz/Talep bölgeleri ne kadar çok test edilirse, o kadar zayıf hale gelir ve kırılma ihtimali artar.
    Bunun anlamı, o bölgedeki alış/satış emirlerinin bittiğini gösterir.
    Genellikle kırılma 2. veya 3. ziyaretlerde olur.

Biz fiyatı hareket ettiremiyorsak o zaman bunu yapanların ayak izlerini sürmemiz gerekiyor.
    Onların mantığını çözmemiz lazım.
    İşte Arz/Talep bölgeleri burada devreye giriyor, indikatör yok, sade grafik, çünkü gerek yok!

Ben size fiyat hareketini nasıl kullanmanız gerektiğini, büyük kurumların fiyatı nasıl hareket ettirdiğini anlatıyorum, işin mantığını.
    Şu hisse böyle yapacak şöyle uçacak diyemem.
    Çünkü bilmiyorum.
    Diyeni de takip etmenizi önermem

5. 37.372.000.000,00 TL Kâr ile bist'in en çok kazanan firması kchol'de hissenin sahibi citibank ne isterse o olur.
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

6. KCHOL için aylık USD/TRY grafiğini açınız geçmişte nerelere gitmiş oralardan tekrar gevşeyip daha kötü yerlere gittiğini aklımızdan çıkarmamalıyız ..

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Usd bazlı kritik bir Fibo direnciydi

DOLAR bazında XU100 286.41 üzerine iğne attı geri çekildi özellikle burası önemli arkadaşlar takipte mi kalacağız..?

hafta başında borsanın yönü hakkında neler olur genel değerlendirme kendimize göre yaptıktan sonra.
    Haftalıkta 7 mum yeşil kapanış yaptık.
    8. haftanın içindeyiz.
    Düzeltme satışları dikkatli olunmalı sertleşebilir.

Düzeltmenin ardından yeni hedefleri konuşulur.

7. GXU. Derki; Görselimiz dolar bazlı endeksimizin SPX (Standard & Poor's) Endeksine oranlı grafiği 33 yıllık mazisiyle.

Böyle bakınca 2010 yılındaki zirvesinden yaklaşık 6,6 kat uzağız (dünyadaki göreceli trendimiz) bugüne değerlersek 2010 zirvesini XU100 = 50.000

Ama nominalde bakınca 7.000 lerdeyiz ve çok çok yükseldik naraları...

Doğrudur çok yükseldik ama dünyadaki konumumuza göre çok çok küçülmüştük.

2001 den 2010 a güzel bir dalga yaşamıştık, aynı dalganın ihtimali bile akla zarar fırsatlar içerir.

bir dalga daha olursa oyunda olmayacak insan o kadar çok olacak ki anlatılamaz Grafiğe bakınca gerçekten de biz çok ucuz ve düşük kalmışız

Sayfa 355/394 İlkİlk ... 255305345353354355356357365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •