Sayfa 375/1000 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bakalım hocam bende 2 aydan beri var bir kısım .. 2 tane yakaldik .olmazsa da merdiven haric ay basindan getiri 15 m.k tpf de var biri yapmazsa biri yapsın bari....derken kucukken yasadigim bir ani geldi aklima .86 yillar trakyada kurulan panayirlarda kumarda vardı ..cark vardi 360 derece dusun bu çarkı...carkifelekteki cark gibi . yarisi sari boyali , yarisi yesil boyalı ..sari yerde 5 malboro yesil ,yerde 5 paket malboro var ..lakin varkin yaklasik 5 derecelik aci bolumu şam baba (yani nanik).... 5 derecelik bolumude bir daha katil ...soyleki 170 derecelik alan sari 170 derecelik alan yesil 5 er derecede sambaba ile 2 ye katla ..ben tabi cocugum sari ile yesile birlikte para bastim 1 er liradan 2 lira .ee 5 paket malboro 10 lira dedim ya sari ya yesil kesin gelecek .bir kurnaz benim ))))....sonra adam carki cevirdi hop 2 ye katla geldi .sonra ben 4 lira daha yatirdim .bu sefer sam baba geldi ..tabi para bitti .ben lunaparkta gondol hayali kurarken evin yolunu tuttum ..meger ogrendikki bunlar asagidan frenli sistem varmis istedigi yerde durduruyormus ...kissadan hisse ya tutacak bizimki de ya da sam baba .
    Şam baba iyiymiş, finans literatürüne kazandıralım.
    Merdiven gelirse güzel olur.
    ÖST'de içeriklerine her zaman bakılmalı.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Hisse fonlara ara vermek lazim.durum sakat gibi

SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    demek ki her şey, yükseliş ve düşüş öngörülerini doğru yapabilmelerine bağlı. buradaki başarı, fonun getirisini bire bir etkiliyor ama son zamanlardaki durumuna bakarsak yükselişten çok düşüşten korunmaya odaklanıyor gibi. bu arada az önce hisse fon portföyümle ilgili ince ayar yapıp bir miktar tcd'ye satış verirken aynı miktarla da acc'ye alış verdim. likit fonlarda nakit olunca bu tür dönüşümleri aynı gün itibarıyla yapıyorum.
    Evet üstadım tamamen fon yönetiminin öngörüsüne bağlı. Cumadan vermişti sinyalı fon zaten bir gün öncesinde %5.68 olan türev oranı %17.96'a çıkmıştı, Şu an %15.25 gözüküyor
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Fonların getirisini günlük değerlendirmek yanlış bilmiyorum da, mesela tüm para ppf de olsa günlük ne getiridi diye bir formül yaptım, buna göre son 2 gündür zarardayım, halbuki elimdekilerin %60 kadarı borçlanma fonlarında, %20 kadarı değişken %10 hisse, %5 altın, %5 kira. Yani çok da riskli değil gibi.
    Özel sektör içeren borçlanmalar, kira sertifikaları da bazen eksi getirebiliyor veya ppf altında kalabiliyor, bir de borsa düşünce hisse ve değişkenler eksi getiriyor o zaman tümden zarar oluyor.
    %10 hisse kısmı -%1 yaptığında %90'lık kısım %0.1'den fazla getiri elde etmezse malesef porföyünüz eksi yazacaktır.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yine PPF diyorsunuz galiba üstadım
    Zamanı iyi takdir edin diyorum yenilere😄
    Burayı okuyupta vay fonlara bak ne güzelmiş diyip hesapsız kitapsız ve helede ters günlerde bu riskli fonlara girmeye kalkmasınlar
    Şu dönemde ÖST fonları benim gözümde hisse fonları ile aynı risk grubunda
    Hatta hisse fonunda zararınız çıkabilir ama ÖST fonlarında o zarar kolay kolayda çıkmaz
    Merdivenden düşmemek lazım

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    %10 hisse kısmı -%1 yaptığında %90'lık kısım %0.1'den fazla getiri elde etmezse malesef porföyünüz eksi yazacaktır.
    Evet işte durum öyle oluyor, tabi uzun vadeli nasıl olur bilmiyorum da bizim gibi mevduatçılar için bu iniş çıkışlı gidiş stres yapıyor, en iyisi ppf ağırlıklı devam etmek herhalde, düşüşlerde bir miktar değişken veya hisse almak çıkışlarda satmak.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Evet işte durum öyle oluyor, tabi uzun vadeli nasıl olur bilmiyorum da bizim gibi mevduatçılar için bu iniş çıkışlı gidiş stres yapıyor, en iyisi ppf ağırlıklı devam etmek herhalde, düşüşlerde bir miktar değişken veya hisse almak çıkışlarda satmak.
    Benim portföyümün %25'i fon.
    Kalanı hisse (kısa ve uzun vadeli), altın, fx.
    Swing trader mı ne diyolar işte ondan.
    Kulağa da hoş geliyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yine PPF diyorsunuz galiba üstadım
    Onlar da bir şey getirmiyor be hocam

Sayfa 375/1000 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •