Sayfa 376/1230 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bunun adi GSS sanirim.
    Bir ara cok daha yuksekti.
    Gelir testi filan yaptiriyordu millet.
    Simdi herkese standart bir prim getirdiler secim oncesi 2 yil evvel.
    Bizim sadece bir dairesi olan ve bundan baska hic bir geliri olmayan ihtiyar bir yakinimiz icin odedigimiz 450 TL primin farkini ise ic ettiler.
    Dovlete fazla guvenmek dogru olmaz.
    Kendi birikiminizi yapmak birinci onceliginiz olsun.
    Artarsa para dovletin primini de odersiniz bir kucuk emekli maasi ve saglik hizmeti icin.
    Syg,
    Cautinin yılı dolmuş yaşı bekliyor. Bana kalırsa bu durumda prim bile ödememesi gerekirdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bunun adi GSS sanirim.
    Bir ara cok daha yuksekti.
    Gelir testi filan yaptiriyordu millet.
    Simdi herkese standart bir prim getirdiler secim oncesi 2 yil evvel.
    Bizim sadece bir dairesi olan ve bundan baska hic bir geliri olmayan ihtiyar bir yakinimiz icin odedigimiz 450 TL primin farkini ise ic ettiler.
    Dovlete fazla guvenmek dogru olmaz.
    Kendi birikiminizi yapmak birinci onceliginiz olsun.
    Artarsa para dovletin primini de odersiniz bir kucuk emekli maasi ve saglik hizmeti icin.
    Syg,
    Evet GSS...önceden gelir testi zorunluydu ve çıkan rakamlar yüksekti...hiç bir şeyin yoksa da yeşil kart çıkarılıyor, bir şey ödemiyordun...son düzenleme sonrası kolaylaştı mevzu...gelirin ne kadar fazla olursa olsun, sigortalı bir işte çalışmıyorsan 70 tl filan çıkıyor,,, her yıl %10-15 artıyor... bence gayet makul bir rakama sağlık hizmeti almış oluyoruz... istersen SGK lı olarak özelden de farkını ödeyerek hizmet alabilirsin sonuçta.

Hiç bir yerde çalışmadan sürekli dışardan prim ödeyerek Emekli maaşı almak için prim ödemek tabii ki mantıklı değil...ancak baya günün vardır, 1-2 yılın kalmıştır...o zaman prim ödeyip günü tamamlamak makul.

Benim günler tamam olduğu için prim ödememe gerek yok emekli aylığı için...hatta 15 bin brüt altı bir işe girersem sigortam tavandan yatmayacağı için, emekli maaşım gün sayım artmasına rağmen azalacak...bu nedenle çok üst düzey bir iş olmadıkça bir kurumda çalışmam emeklilik açısından da mantıklı değil,

Sağlık konusunun 60-70 tl ye hallolması homeofis kendi işimde çalışma kararımda etkili oldu..

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Cautinin yılı dolmuş yaşı bekliyor. Bana kalırsa bu durumda prim bile ödememesi gerekirdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ödemiyorum zaten

4. Pazartesi bankalar açıkmı

5. Birisi yazsın Allah rızası için

Pazartesi bankalar açıkmı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
     Alıntı Originally Posted by MGM21 Yazıyı Oku
    Birisi yazsın Allah rızası için

Pazartesi bankalar açıkmı
    pazartesi yarım gün açık diye biliyorum.Cuma günüde tam gün.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,138
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evet GSS...önceden gelir testi zorunluydu ve çıkan rakamlar yüksekti...hiç bir şeyin yoksa da yeşil kart çıkarılıyor, bir şey ödemiyordun...son düzenleme sonrası kolaylaştı mevzu...gelirin ne kadar fazla olursa olsun, sigortalı bir işte çalışmıyorsan 70 tl filan çıkıyor,,, her yıl %10-15 artıyor... bence gayet makul bir rakama sağlık hizmeti almış oluyoruz... istersen SGK lı olarak özelden de farkını ödeyerek hizmet alabilirsin sonuçta.

Hiç bir yerde çalışmadan sürekli dışardan prim ödeyerek Emekli maaşı almak için prim ödemek tabii ki mantıklı değil...ancak baya günün vardır, 1-2 yılın kalmıştır...o zaman prim ödeyip günü tamamlamak makul.

Benim günler tamam olduğu için prim ödememe gerek yok emekli aylığı için...hatta 15 bin brüt altı bir işe girersem sigortam tavandan yatmayacağı için, emekli maaşım gün sayım artmasına rağmen azalacak...bu nedenle çok üst düzey bir iş olmadıkça bir kurumda çalışmam emeklilik açısından da mantıklı değil,

Sağlık konusunun 60-70 tl ye hallolması homeofis kendi işimde çalışma kararımda etkili oldu..
    Madem 70 TL ye bu is halledilebiliyormus da onceden neden 450 TL prim odemek zorunda kaldik?
    Bence saglik hizmetlerinde siki bir geri gidis var son 2 yilda.
    Katki paylari da artti ve cesitlendi.
    Sanirim batisa dogru gidiyor o da.
    SGK son 6 aydir rakam aciklamaz olmus.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Madem 70 TL ye bu is halledilebiliyormus da onceden neden 450 TL prim odemek zorunda kaldik?
    Bence saglik hizmetlerinde siki bir geri gidis var son 2 yilda.
    Katki paylari da artti ve cesitlendi.
    Sanirim batisa dogru gidiyor o da.
    SGK son 6 aydir rakam aciklamaz olmus.
    Syg,
    Ya tutarsa misali....önceki rakamlar gerçekten yüksekti..zaten çok az kişi ödüyordu...bu şekilde en azından 70 tl de olsa bir şey ödüyorsun...adamın durumu iyiyse zaten özele gider genelde, SGK hastanesine pek yük getirmez...durumu iyi değilse, zaten bir işte de çalışmıyor...ne kadar prim alabilirsin adamdan.

SGK icin esas yük sur,yeli vs 4-5 milyon mülteci...büyük maliyet....bakalım sistem nereye kadar patlamadan devam eder.

Sayfa 376/1230 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •