Sayfa 376/1024 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bu topikin en sevdigim yanı anında bana biber gibi gerçekleri hatırlatması....Frene basmam da bir oluyor elbet.Bizim politikacı takımı işi çoktan garibanlik moduna soktu zaten....Millette aç kalırız ama eğilmeyiz diyor....Peki kim eğilin dedi ki ?
    Alınan borç paralar yatırıma değil residansa vb. harcadıysa, üretim iç edildiyse, yapılan beton yatırımlarından ala komisyonlar alındıysa biz neden sormayalım ?

Ülkede orta direk can çekişiyor ailelerde neredeyse ergen herkes çalışıyor ama borç arttı...Eskiden tek baba herşeye dağ gibi yeterdi....Çağ değişti ihtiyaçlar arttı tamam....Ama biz kast sistemine neden itiliyoruz ?

35 tane milyar dolarlık vatandaşımız var...Memleketin çok büyük ekserisi %1 için çalışıyor...Evlerimizde smart tvler, son model arabalar (çoğu kredili ve borçla alınmış) yeni çıkmış telefonlar, residans hayatları vb.....Ama çoğu borçla.....Biz de geliştik, kalkındık sanıyoruz.....

Lükse ya da zenginliğe karşı değilim.Lakin birileri ayağını yorganına göre uzatmıyorsa bunu ben neden çekeyim ?

Dolar artarken eriyen TL mevduatları bana bu hikayelerin yanında değersizleștirilen birikimlerin erimesi ve de ciddi sermaye değişimi olacağını gösteriyor....Unutmayın siz zordayken yurtdışında bilmem ne adalarına para parke edenler bu sezonu bekliyor.

Doların ateşini bilerek artıranlar dolarla milleti sadece kast sistemine itmiyor ayrıca attıkları oltalarla sıkıntıya düşecek çok büyük ve değerli şirketleri sahiplenmeyi planlıyorlar....

Gençlere verecekleri zaten kıraathane, kütüphane değil....Acılan butik üniversiteler patlamış durumda, erken emeklilikle beslenen ve hala çalışmaya devam edenler yüzünden gençler işsiz...Kimin umrunda ?

Memleketin beyinleri gitmiş ya da kalanı vize alma derdinde....Kim bunu kendine tasa edinmiş ? Residans mi önemli memleketin yetişmiş insanlarının gitmesi mi ?

Yazık !

Hukuk tesis edilmeden, demokrasi hatırlanmadan, memlekette kast sistemi hayali kuranlar ayılmadan dolar düşmez.

Bakmayın beylik laflara, bastığımız zemin zemin olsaydı 10 günde % 48 (4.8 den 7.13) devalüe olmazdık..Olsun bizim Allahımız var.... 2002 de ateist miydi bu millet ? Ya da 1994 1997'de.

2.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Yalnız dikkat edin internet siteleri ile mt ekranları farklı olabiliyor ..bugün 5000 dolar internetten aldım cari kurun 5 kuruş fazlasıydı ..mt yi arayıp aldım cari kurun 2 kuruş fazlasıydı...yani somut diyim misal investingte 6.17 diyelim ..internette satış 6.22 iken mt den 6.19 a aldım ..
    Teşekkür ederim aklımda bulunduracağım.

Bu sabah Garanti internetten aldım makas 10 kuruştu galiba. Hadi sadece tek taraflı alımı hesaba katsam 5 kuruş desem 40.000 dolarda 2.000 TL komisyon almış oldu. 200.000 lira 25 günlük vade bozmuştum zaten, vade kaybı kadar bir de makastan girdi.

ING'de makas 7 kuruş gibiydi ben baktığımda. EFT yapsam o para yerine ulaşana kadar kur nereye gider Allah bilir diye aldım geçtim artık. Odeabank'ta makasın çok düşük olduğunu sonra fark ettim. Piyasa kapalıyken diğer bankalardan daha kötüydü ama piyasa açıldığında en dar makas Odea'daymış geç fark ettim. Bu makaslar gün içinde de bankadan bankaya sürekli farklılık gösteriyorsa takibi iyice zorlaşıyor.

Bayram öncesi alış için EFT yapmıştım kur 5.90'dı para transfer olana kadar 10-15 kuruş yükseldi vazgeçip almamıştım sonra. Makas en dar nerede varsa bakıp dolarları elden oraya götüreyim de bozarken bir 2000 lira daha kaymasın diyorum şimdi. Böyle böyle öğreneceğiz inşallah.

MT'ye de soracağım ayrıca. Internette görünenden bağımsız MT üzerinden makas hep dar oluyorsa banka banka gezmek yerine para neredeyse oranın MT'sinden işlem yapmak daha kolay tabi.

Son olarak bir de açılış kapanış saati var. Bugün TEB'den 08:30'da alabildim normal makastan. Garanti 09:00'da normale döndü. Bu da bankadan bankaya değişiyorsa bir de bunu öğrenmek gerek.

3. Çıkamaz..düşemez..bu nedir yaw...son durum alternatif2

Walla toplum ne olur , park edilen dolarlarla birilerinin malına mı konur , yoksa kefen parası olarak mı adalara park etmiş onu bilemem...
    Ben paramın çoğunu dolarda tutarak birikimimi değilde alım gücümü korumaya çalışıyorum.....

Çocuklar residans arasında bir yer var bir gidip bakalım dediler adı watergarden mış...Akşam çocuklar meraklarını gidersin diye 5 dak mesafedeki watergardena gittim..İçeri girdiğimde arabistana falan geldim sandım...İçeridekilerin abartısız %70 den fazlası araplardan oluşuyordu ,kendimi yabancı gibi hissettim....Orduda ki Fındık bahçesinden residansa kadar her yer bu adamlar tarafından satın alınıyor , bunları kim finanse ediyor ,nerden buluyorlar bu kadar parayı benim aklım hala almıyor....

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Walla toplum ne olur , park edilen dolarlarla birilerinin malına mı konur , yoksa kefen parası olarak mı adalara park etmiş onu bilemem...
    Ben paramın çoğunu dolarda tutarak birikimimi değilde alım gücümü korumaya çalışıyorum.....

Çocuklar residans arasında bir yer var bir gidip bakalım dediler adı watergarden mış...Akşam çocuklar meraklarını gidersin diye 5 dak mesafedeki watergardena gittim..İçeri girdiğimde arabistana falan geldim sandım...İçeridekilerin abartısız %70 den fazlası araplardan oluşuyordu ,kendimi yabancı gibi hissettim....Orduda ki Fındık bahçesinden residansa kadar her yer bu adamlar tarafından satın alınıyor , bunları kim finanse ediyor ,nerden buluyorlar bu kadar parayı benim aklım hala almıyor....
    Aynı durum benimde dikkatimi çekti.
    hakuna matara....memento mori.

6. Aynı durum ile mall of İstanbul da karşılaştım. Arap lar sahiplenmiş residence 1+1 daireler 200.000 usd civarı.. Ve 2 şer 3 er almışlar.. watergarden da Arabistan gibi..
    hakuna matara....memento mori.

7. Yakından 5 dk.lık..b (c) olmadı..yatay destek diye tutturunca bu garabet oluştu.

8.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    ..
    Bu sabah Garanti internetten aldım makas 10 kuruştu galiba...
    bugün.. yani artık dün garanti internette makas 10 kuruş, deniz internette 5 kuruş idi..

altında.. garanti makas %2, denizde %1,2 idi.

Sayfa 376/1024 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •