Sayfa 380/653 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon
Arama sonucu : 5221 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Çok karmaşık bir süreç içindeyiz. Sadece ucuzluk yeterli değil. Halkbank ziraat ve Vakıfbank sorgusuz kredi verdi ve verdirildi bu yetmez gibi BDDK eli ile işini iyi yapan diğer bankalar ak iş garan ve yapı da baskı ile bu desteğe dahil edildi. Perşembe günü yaşanan faiz artırımı baskının ne kadar anlamsız olduğunu bizlere gösterdi. Özel bankalar çok yakında BDDK’ya bayrak kaldıracak. Çünkü artan faizin etkisi sadece 27 saat sürdü, 27 saat sonra dolar neredeyse eski yerine geldi. Kredi verme baskısı geri çekilecek. Bankalara gelen tepkiyi ve oluşan hacmi birlikte izledik, özel bankalar devlet bankaları ile ayrışacak. Bu sürecin başladığını düşünüyorum.
    Bence Varlik Fonu'na dahil sirketler ile digerleri ayrisacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bence Varlik Fonu'na dahil sirketler ile digerleri ayrisacak.
    Özet güzel olmuş, aynen bunu belirtmek istedim, sektör baskısı kalkıyor, bu faiz artışı ile tescil edildi. Bir ara ekonomik kominizm mi geliyor dediler ama enflasyon faiz getirdiği görüldü artık. Enflasyon üstünde faiz yıl bitmeden görebiliriz.

Gelecek yıl her ay çok yüksek iç borç geri ödemesi var. Faizleri yukarı yönde baskılayacak. Büyüme ister istemez frenlenecek. Göreceli %3-4 e razı olacaklar. Ya da kontrolu tamamen kaybedecekler.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4. AKBNK ayrışır diğer bankalardan.

5.  Alıntı Originally Posted by MK13 Yazıyı Oku
    AKBNK ayrışır diğer bankalardan.

nasıl yani pozitif mi negatifmi ayrışır? neden gerekçenizi yazarsanız bilgileniriz.

güçlü bir uzun süreli ekonomik plan ve uygulama konulamazsa güvensizlik devam eder.
    son yıllarda seçim için bu plan feda edildi.

7.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    güçlü bir uzun süreli ekonomik plan ve uygulama konulamazsa güvensizlik devam eder.
    son yıllarda seçim için bu plan feda edildi.
    Maliye ve ekonomiye kim bakıyorsa -keza ben kimin ilgilendiğini gerçekten bilmiyorum- mümkünse paket yada program açıklamasınlar. Yapmaları gereken tek şey enflasyonun faiz ürettiğini kabul etmek olmalı ve bu nedenle faiz enflasyondan bir tık yüksek olmalı ilkesine uygun hareket etsinler.

ekonomi işine iç işleri bakıyor.

Sayfa 380/653 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •