Sayfa 389/637 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yatirim bitti..
    Fabrika calisiyor.
    Simdi borc odeme devri basladi.
    Tuprs'da da RUP acilir acilmaz para basacak saniyorduk ama bir suru talihsizlik arka arkaya geldi ve 1 sene atti bu beklentimiz.
    Syg,
    Fabrika açıldı da, düşük kapasite ile çalışmaya başladı...ilave yatırımlar devam edecek yani...ama büyük yatırımlar bitti tabii ki.

Benim en temel beklentim şu: otomotiv sektörü son 5 yıldır altın çağını yaşıyor...her yıl 1 milyon yeni araç giriyor iç piyasaya...sıfır otomobiller için üretici firmalar çok daha uygun fiyatlarla lastik ihtiyacını karşılıyordur, ama bireysel pazarın kar marjları daha iyidir lastik firmaları için...bu nedenle son 5 yılda otomotiv sektöründe yaşanan çoşkulu dönem, oto lastik piyasası için önümüzdeki 5 yılda yaşanacak görüşündeyim.

brisa bu işten en karlı çıkacak firmalardan biri...zaten önümüzdeki yıl %40 lardaki favök büyüme beklentisi göz kamaştırıcı...borç ana para azaldıkça, net kar katlanarak büyüyecek.

borçluluk konusunda bir de şunu düşünün...dünya genelinde bol para döneminde, düşük faiz ortamında bu yatırım uygun maliyetlerle yapıldı..bundan sonra bu tür yatırımlar daha zor...yani bence zamanında bir yatırım yapıldı, ve piyasadaki talep bu yatırımı verimli kılacak.

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    yaramı deştiniz sn. cautinory,

forumun eskilerinden sayılırım, Halil64 yazılarına başladığında FROTO, TPRAS, TTKOM üçlüsü biriktirmeye başlamıştım maalesef evlilik sebebi ile hepsi uçtu.

şu an rüya gibi 9 tl ye FROTO alıyordum... güncel fiyatı malum..

istikrarlı şekilde devam ettirebilsem ciddi bir temettü gelirim olacaktı.

o yüzden az ama öz alıma devam diyorum...
    önemli olan aynı hatayı tekrarlamamak...zaten ben ara sıra çimdik atıp, dalıp gitmene engel olurum merak etme

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu Hekts ne yapmak nereye varmak istemektedir?

Syg,
    Bence tam satılacak yerde..elimde olsa üçte birini bu fiyatlardan boşaltırdım...orta vadede getirisi endeksin ortalaması altında kalacak görüşüm devam ediyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Fabrika açıldı da, düşük kapasite ile çalışmaya başladı...ilave yatırımlar devam edecek yani...ama büyük yatırımlar bitti tabii ki.
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?p=1650713

Büyük yatırım bitti mi? Yoksa 3 fazdan oluşacak yatırımın 1.fazı mı bitti?

Toplam yatırım 1 milyar dolar olacak deniliyor zira.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,475
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?p=1650713

Büyük yatırım bitti mi? Yoksa 3 fazdan oluşacak yatırımın 1.fazı mı bitti?

Toplam yatırım 1 milyar dolar olacak deniliyor zira.
    Bence 1. faz bitti..
    Yatirim hic bitmez ki..
    Talep durumuna gore yatirimlar devam eder.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bence 1. faz bitti..
    Yatirim hic bitmez ki..
    Talep durumuna gore yatirimlar devam eder.
    Syg,
    Biten 1.fazın ilk etabı bence de..

Kalan 2 etap için de 660 milyon dolar gerekiyorsa borçlanma bahsettiğimiz likidite ortamında bitmiştir diyebilir miyiz? Yoksa önümüzde gerçekten uzun bir yol mu var?

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bence tam satılacak yerde..elimde olsa üçte birini bu fiyatlardan boşaltırdım...orta vadede getirisi endeksin ortalaması altında kalacak görüşüm devam ediyor.
    Sn. Cautionary, bir önceki gönderinizde FROTO için önemli olan aynı hatayı tekrarlamamak demişsiniz, burada HEKTS için 3'te bir satış öneriyorsunuz 7 yıllık uzun vade yatırımcısı olarak benim tavsiyem ise HEKTS için düzenli alımı erteleyin olacaktır. Çünkü sayın thron'un başına gelen iki defa benim başıma geldi. Ev ve araba alırken satmak sorunda kaldım hisselerimi. Ama ev,araba sahibi olduğum için çok koymadı. Ama sırf pahalandı diye satsaydım çok üzülürdüm. Zira 1.50 ortalamadan aldığım HEKTS lar 2,25 ortalama ile gitti. Şu anda organik gübrenin fiyatlaması için HEKTS pahalı diyebilirsiniz, ancak tohumla ilgili ciddi gelişmeler varsa bu fiyatlar bile sudan ucuz diyebilirim. tohum işinde başarı sağlanamazsa pahalı diyebiliriz. Yani kısacası temettü için alıyorsanız, zorunluluk dışında satış yapmayın pahalı gördüğünüzde alımların kesilmesi benim tavsiyem.

Tabii ki bunlar benim tecrübelerim olup ytd. değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Çok ama öz almayı deneyin bence.
    FROTO 15 tl olsun çok ama öz alırım

şaka bir yana Warren Buffet ın dediği gibi.

Be Fearful When Others Are Greedy and Greedy When Others Are Fearful.

insanlar borsadan kaçarken cesareti toplayıp toplu alım yapmak lazım, şu an tüm hisseler bir şekilde primli.

dolar veya altında kalmayı tercih ederim borsada deneme amaçlı aylık az alım yapıyorum (aylık 200-250 tl civarı)

Sayfa 389/637 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •