Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 389/1014 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben Universite'den once Londra'da okudum.

1974-1975'lerde.

Turk soyle dursun koca Ingiltere'de siyah yurttas yoktu, tek tuk Hintli-Pakistanli vardi.

Su an sirf Londra'da 500 bin'in uzerinde Turk var, cogu belediye evinde sosyal yardimda.

Bir ulkeyi degerlendirirken, tarihi surec icinde bakmak lazim.

Sabahin 3'lerine kadar eglenir, yuruyerek evlerimize donerdik, ev de Newington Green'de Picadilly'den mesafeyi bir dusunun.

Guvenlik tamdi, kimse kimseyi sokak koselerinde, ya da cok katli oto parkinglerinde soymaya kalkmazdi.

Istediginiz kadar is vardi, kimse calisma iznin var mi diye sormazdi.

Bizler ilgi itibar gorur, diledigimizce yasar, sabahlari okula gider, ogleden sonra isimize giderdik.

Tabiki 1974'lerin Turkiyesini de dusunmek lazim, simdiki Turkiyede kapagi atan ohh..! diyor farkindayim.
    Şunları okuyunca anlıyorum ki (gerçi anlamak için okumama da gerek yoktu, Avrupa gezilerimden edindiğim tecrübeler benzer. Ama benimki turistik geziler olduğu için kararımı bu yazı kadar etkilememişti) kaçacak yer de kalmamış dünya üzerinde. Ne Avrupa, ne ABD, ne Kanada... Ben son 5 yıldır bunları düşünüp taşınıp, gerekli parayı biriktirmeye çalışıp, karar verme evresinde debelenirlen; son belki 50 yılda millet milyon defa kaçmış, gittikleri yeri de şimdiye kadar boketmişler. Demek ki kaçmak çözüm değil. (Evet gerçek bu, sonunda anladım. Bravo bana)

Çözüm= Para

Para olduktan sonra istediğiniz dünyayı istediğiniz yerde yaratmak mümkün.

70'li yılların uyuşturucu kaçakçısının videosu vardı TRT arşivlerinde, adam çoğu politikacıdan daha düzgün Türkçe konuşuyor. Kibar, naif. İnsanlar takım elbiseli, kadınlar modern... Açın gazete/tv arşivlerine bakın ülkenin son 20 yıldaki geçirdiği değişim inanılmaz.

Belki de yine çözümü yanlış yerde arıyorum. Acaba bu para hırsı mı bizi buraya getirdi? Düşündükçe yazının sonuna ekliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şunları okuyunca anlıyorum ki kaçacak yer de kalmamış dünya üzerinde. Ne Avrupa, ne ABD, ne Kanada... Ben son 5 yıldır bunları düşünüp taşınıp, gerekli parayı biriktirmeye çalışıp, karar verme evresinde debelenirlen; son belki 50 yılda millet milyon defa kaçmış, gittikleri yeri de şimdiye kadar boketmişler. Demek ki kaçmak çözüm değil. (Evet gerçek bu, sonunda anladım. Bravo bana)

Çözüm= Para

Para olduktan sonra istediğiniz dünyayı istediğiniz yerde yaratmak mümkün.
    Yeis ve yilginliga kapilmamak lazim.

Bu ulke bizim, biz degistirecegiz, Japonlar degil.

3.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Nasil soru bu ?

Caresiz desem, yarinlari calinmis desem, devlet politikasi olarak cahil birakiliyorlar desem, ne degisir ?

Kendi kafasini kaldirmasi lazim, kaldirmiyor, icinde bulundugu sartlari Mozambik'ten iyi goruyor.

Bir hirka bir lokma diyor, ne yapsin ?

Oyle ogretmisler, oyle belletmisler.
    Hani demişsiniz ya ab de Turkler damgali eşek gibi diye.
    Bi de bizi nasıl görüyorsunuz merak ettim.
    Kafasını kaldırması lazım diyorsunuz ya.
    Hani bir oyun var. Oyuncunun elinde bir tokmak önündeki masada delikler. delikten kafasını çıkarana bi tokmak vurursun. Hah işte o masa başındaki oyuncu devlet. Kafasını çıkarmaya çalışanlar da bizler...

Eş dost muhabbeti, tanıdık ilişkileri olmasa birey bile değiliz devletin gözünde...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,133
     Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben Universite'den once Londra'da okudum.

1974-1975'lerde.

Turk soyle dursun koca Ingiltere'de siyah yurttas yoktu, tek tuk Hintli-Pakistanli vardi.

Su an sirf Londra'da 500 bin'in uzerinde Turk var, cogu belediye evinde sosyal yardimda.

Bir ulkeyi degerlendirirken, tarihi surec icinde bakmak lazim.

Sabahin 3'lerine kadar eglenir, yuruyerek evlerimize donerdik, ev de Newington Green'de Picadilly'den mesafeyi bir dusunun.

Guvenlik tamdi, kimse kimseyi sokak koselerinde, ya da cok katli oto parkinglerinde soymaya kalkmazdi.

Istediginiz kadar is vardi, kimse calisma iznin var mi diye sormazdi.

Bizler ilgi itibar gorur, diledigimizce yasar, sabahlari okula gider, ogleden sonra isimize giderdik.

Tabiki 1974'lerin Turkiyesini de dusunmek lazim, simdiki Turkiyeden kapagi atan ohh..! diyor farkindayim.
    Dunyanin her yeri bitmis demek ki.
    Karamsarliga kapilmamak elde degil.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. bir başka ülkeye, bir başka denize giderim', dedin
    'bundan daha iyi bir başka şehir bulunur elbet.
    her çabam kaderin olumsuz bir yargısıyla karşı karşıya;
    -bir ceset gibi- gömülü kalbim.
    aklım daha ne kadar kalacak bu çorak ülkede?
    yüzümü nereye çevirsem, nereye baksam,
    kara yıkıntılarını görüyorum ömrümün,
    boşuna bunca yıl tükettiğim bu ülkede.'

yeni bir ülke bulamazsın, başka bir deniz bulamazsın.
    bu şehir arkandan gelecektir.
    sen gene aynı sokaklarda dolaşacaksın,
    aynı mahallede kocayacaksın;
    aynı evlerde kır düşecek saçlarına.
    dönüp dolaşıp bu şehre geleceksin sonunda.
    başka bir şey umma-
    ömrünü nasıl tükettiysen burada, bu köşecikte,
    öyle tükettin demektir bütün yeryüzünü de.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dunyanin her yeri bitmis demek ki.
    Karamsarliga kapilmamak elde degil.
    Syg,
    Esasinda ben bu olayi cok dusundum ama cozum bulamadim

Trabzonun koyunden yok Istanbul un gecekondusundan adam gelmis Amerikada ev almis hala da geliyorlar

Aralarinda yemin ediyorum okuma yazma bilmeyenler var ya olabilirmi boyle bir sey. Kac kisiye Turkce konusmasini kac kisiye carpim tablosunu ogrettim artik hatirlamiyorum.

Sonrada bana diyorlarki neden taaa Amerikadan gelip burada yaziyorsun. Cunku buranin yani bu forumun seviyesi ABD deki Turk ortalamasinin misliyle ustunde. Duzgun Turkce konusacak adam yok buralarda hep aksan sive bilmemne

Tabi gazeteyi acip bakarsan zannedersinki ABD deki Turklerin hepsinin patenti bulusu var hepsi ya doktor ya muhendis bilim adami. Yalan bunlar ya.

Ben ortadirek mensubu bir ailenin cocuguyum, hayatim IETT otobus duraklarinda gecti ama en azindan duzgun Turkce konusuyordum (bak daha ingilizceye gelmedik bile) ne bilim oturup kalkmasini biliyorduk. Pantalon gomlek renk uyumu biliyordum afedersiniz burun killarini kesmesini biliyordum

Buraya gelen Turklere bakiyorsun sanki 1960 yilinin Nevsehir in bilmemne koyunden zaman makinesine binip gelmis.

Bunlar Turkler, birde obur gocmenler var Aman Allahim. Afrika daki her ulkeden insanlarla tanistim. Pakistan ve Hindistan in her azinligini lehcesini duydum. Her birinin giyinip kusanmasini adetlerini yemeklerini tattim. Orta Asya dan gelen hayatimda adini duymadigim cinsten insanlarla tanistim. Budist Saman Cinlilerin cesitleri

Arkadas bunlarin hepsini tanidim yedim ictim ama 24 yildir daha bir kere bir beyaz amerikali bizi evine davet edipte gel Christmas yada Thanksgiving kutlayalim demedi. Zaten adamlarin sayisi az olsada hep yaslilar. O filmlerdeki guzel genc beyaz amerikali cok nadir goruyorsun ki gorsen bile ne isine yarayacak

Neyse yani demek istedigim buradaki Turkler Amerikada degil kendi olusturduklari Turkiyede yasiyorlar. Biz buna gurbet diyoruz. Igrenc bir sey hic tavsiye etmem

Yada bazi Turkler var yabanci isim alip yabancilarla evlenip 30 yildir TR ye gitmeyenler. Turkceyi bozuk konusuyorlar. Ama adam mutumu? Suratina bakiyorsun robot gibi, tuhaf.

Turkiyede dusuk maasa 1. sinif yasamayi ABD de 5. sinif olarak zengin yasamaya milyon kere tercih ederim. Burada anca para birikiyor ama hayat yok.

Neyse uzattim..

7. Ahmet Hoca şimdi sen önyargılısın
    Şöyle ki
    Avrupada yaşayan Türkler amerikadakilere göre 50 kat kafadan şanssizlar Uzaktan gözüküyor
    Avrupa ayrımcı
    Avrupai gozukursun Aksan bozuk derler lisani düzgün konuştun bu sefer din faktörü o da tmm olsa muhabbet tarihteki savaşlardan açılır
    Avrupada bahane bitmez yani
    Amerika kim kime dum duma
    Kimse kimseye karışmıyor yani çok rahat yer
    Kıymetini bil

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ...
    Buraya gelen Turklere bakiyorsun sanki 1960 yilinin Nevsehir in bilmemne koyunden zaman makinesine binip gelmis.

Neyse uzattim..
    Bu dediginiz şuna benziyor. Sokağa çıktığım zaman gördüğüm, denk geldiğim tüm Suriye'liler bu tanımladığınız grup gibi.
    Ama iş için gittiğim 5 yıldızlı otellerde, emlakçılarda vs denk geldiğim komşum olan suriyeliler ise senden benden daha elit belki de...
    Işıklarda dilenip su vs. satanları görmesem sanacağım ki Suriye dünyanın en gelişmiş ülkelerinden...

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 389/1014 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •