Sayfa 392/1230 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492892 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,525
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada geçen yıldan bu yana Pegasus dedim..hatta THY yerine Pegasus tercih edilmeli dedim...burun kıvıran Arkadaşlar olmustu...patron filan demişti bazı arkadaşlar..ben de doğru, ama bazı olumlu değişiklikler ve stratejik bir fırsat var demiştim.

2019 da şu ana dek bist50 deki getiri şampiyonu.,.%70 e yakın bir artış.

Sanırım başlıkta sadece ben de var Pegasus?
    Sahibini sevmem... zorla mi?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Aynen, katılıyorum üstada..Bu cok önemli prensip. Sahibi kötü bir firmaya yatırım kumarla eş değer. Bence sizinkisi kumar olmuş ve tutmuş!

3.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    sayın Cautionary bisti %20 yenmek demişsiniz .

Farzedelim bist %30 düştü bizim bist ten daha iyi performans gösteren portföyümüz %10 düştü .

Sonuç: bizim portföyümüz bistten %20 daha iyi ama biz yine eksideyiz

100k paramız biste yatırsak 70k olacaktı . daha iyi performans gösteren portföyümüz sayesinde 90 k oldu.

e ama bizim 10k bu yıl için uçtu seneye 90k nın akıbetinin ne olacağı da muamma ?

sene ye de bi %10 daha silersek kaldı 81k

bunun mantığı tam olarak böyle değil midir ?

(eleştiri için değil gerçektn öğrenmek için soruyorum)
    Bist i gömecek değiliz... iki yıl üst üste eksi bile kapamamış...hani hep bileşik getirinin gücü deniyor ya, bist i her yıl%20 yenmek 15-20 yıl sonra çok iyi yerlere gelmemizi sağlayacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Aşk yaşamayacağız sahibiyle, sevmek zorunda değiliz tabii ki

Şöyle bir fark var...benim için sahibinin güvenilir olup olmaması olmazsa olmaz değil...kriterlerden bir tanesi, önemli olan kriterlerden toplam puan olarak geçer not alması.

Ayrıca Sabancı'ları galip Öztürk'le bir tutmuyorum şahsen...kimisi Sabancı hissesi de almıyor sonuçta.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bist i gömecek değiliz... iki yıl üst üste eksi bile kapamamış...hani hep bileşik getirinin gücü deniyor ya, bist i her yıl%20 yenmek 15-20 yıl sonra çok iyi yerlere gelmemizi sağlayacaktır.
    Her yıl %20 yenmek bizim ülkemizde olsa bile çok muazzam bir başarı olur oldukça iddialı buluyorum şahsen. Eğer bunu 5+ yıl yapmış birisi varsa gerçekten başarısının sırrını duymak isterim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by mulumbu Yazıyı Oku
    Her yıl %20 yenmek bizim ülkemizde olsa bile çok muazzam bir başarı olur oldukça iddialı buluyorum şahsen. Eğer bunu 5+ yıl yapmış birisi varsa gerçekten başarısının sırrını duymak isterim.

Benim hedefim daha mütevazi %10 du...1,5 yıllık gelişmeler %20 nin ulaşılabilir olduğunu gösterdi...ama kesinlikle haklısın, %20 gerçekten büyük başarı olur.... özellikle 10 yıl ve üzeri süreler için.

Öte yandan, %20 lik outperform başarısını yeterli bulmayanlar da var... bence bu getirinin ne ifade ettiği tam olarak anlaşılmıyor, beğenmeyen bu yüzden beğenmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim hedefim daha mütevazi %10 du...1,5 yıllık gelişmeler %20 nin ulaşılabilir olduğunu gösterdi...ama kesinlikle haklısın, %20 gerçekten büyük başarı olur.... özellikle 10 yıl ve üzeri süreler için.

Öte yandan, %20 lik outperform başarısını yeterli bulmayanlar da var... bence bu getirinin ne ifade ettiği tam olarak anlaşılmıyor, beğenmeyen bu yüzden beğenmiyor.
    Yıl bazlı bazen endeksi yenmek mümkün olsa da %10 hatta %1 bile her yıl endeksi yenmek bana göre neredeyse imkansıza yakın.

Herşeye Buffet örneği vermeyi sevmesem de maalesef o bile 60 lardan bugüne kadar S&P yi yenememiş. %20 yenmeyi beğenmeyen varsa dediğiniz gibi ne demek olduğunu anlamamıştır diye düşünüyorum.

8. @mulumbu,

Her yıl yenmek derken ortalamada %10-20 yenmekten bagsediyorum...yoksa bir yıl -10 olur göreceli performans, ertesi yıl %30... ortalaması %10 olmuş olur.

Buffet da %10 yenmiş zaten ortalamada 65 ten 2013 e...48 yıl boyunca zaten iyi performans göstermiş sp yi ortalama %10 yenmek müthiş başarı..bizim endeksi ortalama %20 yenmek de benzer bir başarı olmuş olur.

Sayfa 392/1230 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492892 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •