Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 397/1014 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Herşey ölçülü olmalı...yıllık 15 bin tl vererek basit bir özel okul temel ihtiyacları karşılar..yıllık 50 bin tl vererek çocuğuna mükemmel bir gelecek satın aldığını düşünüyorsunuz yanılıyorsunuz bence...düzene kole yetiştiriyorsunuz sadece.

Ben 60 a kadar köle gibi çalışıp çocukları 12 sene boyunca 50 bin tl lik okula göndermektense, 40-50 yas arası emekli olup, çocuklarla bizzat ilgilenin derim...bana böylesi daha doğru geliyor..bir beyaz yaka icin özel okula en fazla 20 bin tl verilmeli bence.
    doğru diyosun.. bana kalsa kesinlikle özel okula falan yollamayacam ama genelkurmayın katı tutumunu aşamıyorum bu konuda.. öğretmen kalitesinin özel okullarda daha düşük olduğunu görüyorum, lakin sadece sosyolojik bir yönü var, mahalle mektebine daha alt sınıfların çocukları gidiyor olması çocuğun arkadaş çevresi açısından bi fark yaratıyor.. esasen özellerin bütün marifeti velilere yönelik göz boyama

2.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Sn .Cauti maalesef çocukların eğitimi konusunda sizin gibi düşünemiyorum.Hele de develet okullarının durumunu gördükten sonra.Çocuklar için yapılacak en iyi yatırımın iyi bir eğitim olacağını düşünenlerdenim.Mümkünse vizyonu olan dünya vatandaşı yetiştiren bir özel okulu her zaman tercih ederim şahsen.
    Yanlışş, okulla olmaz o iş.

You can pay for school but you cant buy class

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    o kullandiginiz cumleyi ben hep soyle algilamistim

hani kazanova gibi her kadinla birlikte olan

yada

her firsati degerlendiren girisimci is adami gibi

Simdi bu mantikli gidersek makarnayla alakasi nedir? Yani herseyi ogrenmek babindami acaba?
    hayır, casanova her kadınla birlikte olmaz, tam tersine çok seçicidir..
    en iyi parçalara yönelik çalışır, sen bir arının deve dikeninden bal almaya çalıştığını gördün mü hiç ??

4. Hocam sımdı değerli emeğine teşekkür önceliklen
    Burda arı bal Mi alıyo opuyo mu
    Hem arı hem kazanova olunamaz mı
    Ayrıca kazanova bayan ismidir o soyisme göre kehkehkeh

5.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Çocuklar da gayret sarfeder ise tam veya kısmi başarı burslarıyla aile bütçesine ve en önemlisi kendi eğitimleri için çok ciddi katkı yapabilirler.
    Zaten ilgili ve orta üst zeka seviyesine sahip velilerin çocukları %20-40 arası bir burs kazanıyor...15-20 bin arası maliyet burslu fiyat gibi düşünün.

Fark yaratan okullar Bilfen vs, onlar da 50 bin filan...ama ayni çocuk normal bir okuldan %50 burs alırken, bu okullardan babayı alabiliyor sadece.

Ülkemizin sosyal güvenlik sitemi S.O.S veriyor. Emeklilik , gelecekte çok büyük sosyal çalkantılara gebe bir yapı alacak. Matematik ortada.
    Son yıllarda sosyal güvenlikle ilgili getirilen yasalar ile insanlar nasıl geçinecekler , içler acısı bir durum ortaya çıkacak. Şahsen bu yıl Mart ayında ilk emekli maaşımı almıştım , o da tam 4 sene yaşı beklemiştim. Bu yüzden sosyal güvenlik ile ilgili çok danışmandan fikir almıştım. Her geçen sene emekli maaşı düşecek bu ülkede. 2000 yılına kadar olan prim günleri ayrı , 2000-2008 arası ayrı , 2008 den sonraki prim günleri için ise ayrı bir çarpan uygulanıyor ki sürekli azalan bir seri izliyor. Bunu hissenet de bir topiktede de yazmıştım , tekrar yazayım. 2008 sonrası sgk prim hayatı başlayan bir arkadaşımız , eğer hep asgari den yatırılmışsa primleri , emekli olduğunda 60 yaşlarında bugünkü satınalma değeri üzerinden 350 tl civarı bir ücret alacak. Ve bu para ile geçinecek. İçler acısı bir durum ve gençliğin diyebilirim ki %90 ı bunun farkında dahi değil. 40 ından sonra büyük oranda işsiz kalacak , 20 sene prim günleri dolsa dahi yaşını bekleyecek , o esnada artık sıfırı tüketmezse emekli olduğunda da alacağı maaş harçlık düzeyinde.

İnsan , elde ettiği gelir kadar değil , tasarruf edebildiği kadar zengindir.

Sayfa 397/1014 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •