Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 399/1014 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Eğer ciddi bir birikiminiz olmadan bunu yapabilirmiydiniz? (mobbing i bunun dışında tutuyorum)
    Veyahut alternatif işinizi ayarlamadan önce ?
    Eğer iki çocuğun eğitimine yıllık 50-100 bin arası bir para vermezseniz...ya da sacma sapan fiyatlara sırf markası yüzünden onca para vermezseniz, vsvs...yanı ailenin 3 tl geliri varsa, bunun en az 1 tl sini tasarruf ederseniz, 40 ki yaslarda ailenin yeterli tasarrufu olacaktır....bu da yeri ve zamanı geldiğinde rest çekebilme özgürlüğü sağlayacaktır.

Ben de zaten onu kast etmiştim. Yani yeterli tasarrufunuz - birikiminiz sayesinde bu lüx e sahip olmuşsunuz. Burada da şöyle bir açmaz var. Her insan bu lüx e sahip olabilmek için , hayatından , belki kişiliğinden hatta gururundan ödün vermek zorunda kalmıştır.
    Zaten o yüzden gelirden ziyade zenginliği belirleyen tasarruf edebildiğiniz miktarıdır. (miras,piyango,loto hariç)

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Yanlışş, okulla olmaz o iş.

You can pay for school but you cant buy class

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Ne ile olur peki.doğrusunu öğrensek sizden.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sadun Boro'nun kitaplarını, makalelerini çoğumuz okumuşuzdur. Kendisi ilk Dünya seyahatinden, uzun yıllar sonra ikinci uzun bir seyahat gerçekeştirmişti. Bir notunu unutamadım. Sanırım şöyle bir cümleydi ' Turistik olarak ziyaret ettiğiniz ve sizi etkileyen bir yere bir daha asla gitmeyin. Çünki bozulmasını görüp hayalkırıklığına uğrayacağınıza, aklınızda eski hatıraları ile olumlu olarak kalsın' Bunu söylerken sadece büyük şehirlerden bahsetmiyor. Dünyanın en izole köşelerindeki küçük yerleşim birimlerinin bile yıllar sonra çok çirkin bir şekilde bozulduğunu tecrübe etmiş. Yani bozulma bize özgü değil. İnsanın yaşadığı, nüfüsun arttığı neredeyse tüm Dünyada bu böyle. (Batı ve Kuzey Avrupanın medeni ülkeleri hariç diyebiliriz ama Dünya geneline bakınca Batı Avrupa oldukça küçük bir yerleşim)

Ayrıca o ve diğer Dünyayı dolaşan neredeyse tüm seyyahlar Türkiyenin doğal güzellik açıısndan eşi benzeri olmadığını vurgularlar. (Özellikle kıyılar için) Bunun vatanseverlikle alakalı duygusal bir görüş olduğunu düşünürdüm. Kendi seyahatlerimde Akdeniz, Kızıldeniz, Basra körfezi, biraz Atlantik ve Ege'yi gezme şansim olunca, gerçekten bizim sahip olduğumuz kıyıların eşi benzeri olmadığını bizzat gördüm.

Son döneme kadar bu ülkede yaşadığımız hayat inanılmaz konforlu ve rahat bir hayattı. İş hayatında tanıştığım Alman, Hollandalı kişiler buraya kapak atmaya çalışırdı. Yaşam tarzımıza tanık olan kıskanırdı. Birde eğitimli, işi gücü iyi olan çalışansanız sahip olduğunuz lükslerin kıymetini bile bilmezdiniz. (örnek: eve yardımcı alabilmek, apartman görevlisi, yazlık sahibi olmak, çocuklu ailelerin çocuklarını yazları emekli büyükanne, büyükbaba yanında göndermesi, canlı sosyal hayat, vs vs günlük hayatta bir çok konfor) Günlük hayat şu an bile o kadar kötü değil. Endişemiz daha kötüye gitmesi. Bunun sorumlusu olarak iktidar yada muhalefeti suçlamak bana yersiz geliyor. İktidarda, muhaleffette biziz. Burada yetişmiş, bizim içimizden, kültürümüzden insanlar. iyiniyetin zayıflık olarak algılandığı, hala kadının eşit olması gereken konumunu benimseyememiş, cinsel açlık çeken, entellektüel birikim ile alay etmeyi matah sayan, bir toplum yapısı var. Bu eskiden de böyle.

Sahip olduğumuz ülke toprakları, iklimi ve kaynakları inanılmaz güzel. Bu ülkeye sahip olmaya devam edebilmek için yeterli aklımız ve politik becerimizin varlığı, maalesef tartışılacak seviyede. Bilimsel eğitime kavuşmadıkça, nesilleri eğitemedikçe, bu trendi geri çevirmek mümkün gözükmüyor. Belki bilgiye ulaşımın nispeten kolaylaşması bir umuttur.

5. Tv'ye cikmis Prof. konusuyor.

Istanbul'da olasi bir deprem durumunda beklenen 7.4 buyuklugunde bir depremden bahsediyor.

Spiker soruyor, peki yenileme calismalari nasil gidiyor ?

Efendim iyi gitmiyor, binayi yikacak olan, 20 daireli konutu yikar, 25 konut, 30 konut yaparim diyor, aileler kabul etmiyor.

Yani yine rant ve cikar oyunlari.

Bu durum bir felaket olana kadar bir sonuc vermiyecek gibi gorunuyor.

Devlete soruyorsun, bedava mi yapsin adam..? diyor, o halde neden yasalar yonetmelikler cikarip, yeniliyoruz diyorlar.

Anlasilir gibi degil.

Allah Istanbul'lulari korusun, durum gercekten cok vahim.

6.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Ne ile olur peki.doğrusunu öğrensek sizden.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pek bilgim yok açıkcası konusmak uygun olmaz ama demiş bulunduk.

En iyi özel okulla sıradan özel okulun arasındaki para farkının yarısıyla

çocugun başka yerleri gezip görmesi ve ufkunu açacak seyler araştırıp okumasını tavsiye ederim. Mümkünse somut şeyler olsun hikaye masal okumasın

Herhangi bir okula da gitse 4 işlem çarpım tablosu ve okuma yazma ögrenilecek nasılsa.

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Pek bilgim yok açıkcası konusmak uygun olmaz ama demiş bulunduk.

En iyi özel okulla sıradan özel okulun arasındaki para farkının yarısıyla

çocugun başka yerleri gezip görmesi ve ufkunu açacak seyler araştırıp okumasını tavsiye ederim. Mümkünse somut şeyler olsun hikaye masal okumasın

Herhangi bir okula da gitse 4 işlem çarpım tablosu ve okuma yazma ögrenilecek nasılsa.
    Oguz Bey, sizin cocugunuz yok herhalde..

8.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Oguz Bey, sizin cocugunuz yok herhalde..
    Ben çocuk sayılırım dostum;)

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Sayfa 399/1014 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •