Onemli Gunler Banner
Sayfa 399/1002 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: Viop - XXVII

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Tekrar ediyorum..
    Reis in bugünkü açıklamaları kafamı karıştırdı..

Faizlerin en azından enflasyon seviyesinde tutulması bizi zora sokuyor..
    İnsan bu durumda..ee birader sen faiz artırıp kendini daha da mı zora sokacaksın der ki..
    İşte burada ..gerekirse acı reçete uygulamaktan kaçınmayacağız söylemi devreye giriyor..

Ben şunu anladım..
    Bu faiz enflasyon kur işinden ben çok sıkıldım..
    Ne zaman biraz ekonomik olarak gazlasak (kendisini çok iyi olduğumuzu düşünüyor) bu kur belası yüzünden hoppp faiz artırıyoruz..
    Ben buna bir son verecem..Kur yükselirken bile faizleri düşürecem acı reçeteyi içecez ..Bir kere olacak ama düze çıkacaz..
    MB nın yanındayız bu adımda..

Kısa sürede de enflasyonu tek haneye indirecez..
    Faizler çift hanede olduğuna göre..

Eee ne iş..
    Demek ki adam hala yüksek faiz yüksek enflasyon görüşünde..
    Düşünceler aldı götürdü beni...
    bir arkadaşım şortta yakalanmış.. 50 adet kontrat.. 75k zararda.

2. zaten yıllardır diyor bunu..
    Faiz sebep enflasyon neticedir diyor..
    enflasyon çift haneyse ve neticeyse, enflasyonun çift hanede olmasının nedeni yüksek faizdir demek istiyor..
    yani enflasyonu tek haneye indirmek için faizi 200-300 puan indirmesi gerekiyor..( bu teoriye göre yani )
    mesajı böyle anladım ben de..
    ya bizde tuhaflık var, ya da piyasa manyak..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Tekrar ediyorum..
    Reis in bugünkü açıklamaları kafamı karıştırdı..

Faizlerin en azından enflasyon seviyesinde tutulması bizi zora sokuyor..
    İnsan bu durumda..ee birader sen faiz artırıp kendini daha da mı zora sokacaksın der ki..
    İşte burada ..gerekirse acı reçete uygulamaktan kaçınmayacağız söylemi devreye giriyor..

Ben şunu anladım..
    Bu faiz enflasyon kur işinden ben çok sıkıldım..
    Ne zaman biraz ekonomik olarak gazlasak (kendisini çok iyi olduğumuzu düşünüyor) bu kur belası yüzünden hoppp faiz artırıyoruz..
    Ben buna bir son verecem..Kur yükselirken bile faizleri düşürecem acı reçeteyi içecez ..Bir kere olacak ama düze çıkacaz..
    MB nın yanındayız bu adımda..

Kısa sürede de enflasyonu tek haneye indirecez..
    Faizler çift hanede olduğuna göre..

Eee ne iş..
    Demek ki adam hala yüksek faiz yüksek enflasyon görüşünde..

3. Hayır ralli başlangıcı böyle tavana banka hissesi kilitleyerek olmaz..
    1 günde kimden ne kadar mal alacaksın..
    Şimdi bu tavandan sonra satacak adam da satmaz.

Böyle tavana alel acele kilitlemeler genelde ne yazıkki büyük çöküş öncesi gel gel için yapılır..
    Bakınnn tavan uçacazzz abiiii..(forumdaki havada o yönde tam demek ki aşı tutmuş!! )
    Birde en kısa borsaya prim yaptırma yolu bankaları tavana çekme..Ki viop da yüklü short açabilesin en en en tepeden..

Bunu takaslardan falan anlayamazsınız bakmayın siz o tarafa..
    Sadece borsanın ruhuna zıt bir hareket oldu bugün..

Olması gereken bugün yüzde 3 yarın 2.5 e öteki gün yatay..sonra gevşeme..sonra yüzde 5 yukarı şeklinde bi hareket idi..
    Böyle tavana çekerek kimin malını 2 saat içinde almayı umuyorsun adama derler..

Anca kendi malını çizersin açık yaparsın
    viop da da arka kapıda short açartsın..

Gereken haber geldi mi de mitralyöz gibi sıkarsın spotta çizdiğin malları..

Bilemedim..

Dedim ya herkes aşırı olumlu..

Bende ters fikirler ile gelim dedim..Canım sıkıldı bugünkü harekete..Beğenmedim..

4. Bu ay enflasyonu düşük açıklarlar. Aralık ayında da öyle olur.

Garanti ödemeleri, asgari ücret, emekli ve memur maaşları için de bir iki ay daha dolar yakmaları gerekebilir.

Dolar alacak olsam aralık ayının son haftasını beklerim.

ABD yemin töreninden sonra daha temel analiz yapılabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Gümüşten anlamam... Ben altın topluyorum, 11 sene önce düğünden kalanlarla başladık... Hanım hemen her ay düzenli olarak ekleme yapıyor ufak tefek... Fiyata bakmaz, gider yanındaki parayla yarımsa yarım tamsa tam alır atar kasaya...

Ben değerli maden toplanacaksa fiziki tutmaktan yanayım...
    Satmak için değil zaten, dünyanın bin türlü hali var... 998 halinde gerekmez ama 1-2 durumda gerekebilir...
    sen evlenmeden önce mi hicaz'daydın ? suud alemini biliyorsundur diye sormak istedim : demokratlar özellikle kamala harris veliahtın peşine düşecek diyorlar, washington post yazarının istanbul konsoloslukta infazına ilişkin.. kanıtlar (yani selman'ın idam ipi) reis'in elinde.. rasyonel düşünürsek, ben MbS olsam istanbul'a gelir reis'in elindeki yüzüğü öper el-aman dilerdim.. yalnız söyle ona boş gelmesin, cebine bi 50 milyar dolar koyup gelsin, peşinat için yeterli bu kadarı

6.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Bence bu fiyatlama faiz indirim fiyatlamasi olamaz. Farklı bir durum var gibi. Faiz 1000puan artsa bile bu etkiyi anca yapardı halbuki. Çok tuhaf işler.
    Güzel mal verecek bana göre pala
    Bu arada ben spotta endeks 100 binden beri maldayım. Ama bugünde yazdım. Azaltıyorum pozisyonları.

7. yabancı Suriye olayından itibaren terketti ülkeyi zaten..yabancının terk etmesindeki mesele ABD den kopmaktı, yani siyasiydi..
    şimdi ABD nin kontrolüne girmeyeceğimize göre ABD ye hatta Biden a rağmen yabancı neden gelsin ..
    madem bir miktar faiz artışıyla gelecekti de neden 1.5 yılda 150 milyar dolar harcadık..
    bence çok güzel bir ALGI OPERASYONU kuruldu..ince ince işlenmiş cinsten hemde..amaç dolarizasyonu çözmek olabilir..yanında HALKBANK davasına karışmış kişilerin ayıklanması olabilir, bilemiyoruz..ama bu seferde vatandaşı oyuna getirmek olmuyor mu bu..

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Güzel mal verecek bana göre pala
    Bu arada ben spotta endeks 100 binden beri maldayım. Ama bugünde yazdım. Azaltıyorum pozisyonları.
    8.40 dolar fiziki dolar satıp şort açtım
    Ak hisselerim vardı dün hepsini boşalttım..
    Bu hareketten çok kıllandım çok

Sayfa 399/1002 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •