Sayfa 399/653 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    akbank aylık grafikte 2 önemli RSI değeri...

13 senelik aylık grafikte 2 gösterge değeri karşımıza çıkıyor.
    RSI:37,2 ve RSI:42,8

kutucuklarda görüleceği gibi bazı dönemlerde gösterge 37,2 seviyesinde ,bazı dönemlerde de 42,8 seviyesinde dip yapmış ve dönmüş.
    bu değerler altında sadece bir kez ihlal var.
    ve sonrası zamanlarda yukarı dönüşler görülüyor.gösterge güncelde 41,4 seviyesinden işlem görüyor.
    kısaca akbankta halen dip -taban-konsolidasyon süreci devam ediyor.göstergenin önemli destek aralığında.orta-uzun vade için ise fırsat sunuyor bence.

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...2688e587f6.png
    evet doğru, bu nedenle akbank için kasım sonu tekrar ful olmayı göze alabilirim. o saate kadar %50 beklesin. tabi bu kasım sonu göz acıp kapayıncaya kadar geliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    bist30 la borsa ile endeks ile bankacıl sektörü ile veya sabancı holding ile işimiz yok, akbanka özel gelişmeler ve haberler beklemeye devam ediyoruz. ama bugün gelir ama 6 ay sonra gelir. o kadarını bilemeyiz.
    Sayın Kızıldağ ben şahsım adına yazdıklarınızı seviyorum. Ve her cümlenin tecrübe kokan bir elden çıktığını hissediyorum.

Ancak tarzınızı anlamak amacı ile soruyorum.

Full Akbank'ta bekliyorum. Ne zaman geleceği belli olmayan bir haberin ( ay içinde de olaiblir) gelmesini öngörüyorsunuz. Dolayısı ile sabırla full Akbank ta beklediğinizi yazarken, daha önce hedefiniz 12 diye belirtmişken. Öğleden sonra yüzde 50 Akbank'a düşüp, THY ile yer değiştirdiğinizi yazıyorsunuz.

İnanın kötü niyetle yazmıyorum . Sadece yatırım mantığınızı çözmeye çalışırken bir dahaki bilgi paylaşımlarınızı nasıl yorumlamam gerektiği konusunda ipucu arıyorum. Belki de ben tüm yazılanları yanlış yorumladım. Bu da bir ihtimal.

saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by taysan Yazıyı Oku
    Sayın Kızıldağ ben şahsım adına yazdıklarınızı seviyorum. Ve her cümlenin tecrübe kokan bir elden çıktığını hissediyorum.

Ancak tarzınızı anlamak amacı ile soruyorum.

Full Akbank'ta bekliyorum. Ne zaman geleceği belli olmayan bir haberin ( ay içinde de olaiblir) gelmesini öngörüyorsunuz. Dolayısı ile sabırla full Akbank ta beklediğinizi yazarken, daha önce hedefiniz 12 diye belirtmişken. Öğleden sonra yüzde 50 Akbank'a düşüp, THY ile yer değiştirdiğinizi yazıyorsunuz.

İnanın kötü niyetle yazmıyorum . Sadece yatırım mantığınızı çözmeye çalışırken bir dahaki bilgi paylaşımlarınızı nasıl yorumlamam gerektiği konusunda ipucu arıyorum. Belki de ben tüm yazılanları yanlış yorumladım. Bu da bir ihtimal.

saygılar
    Akbank büyük bir banka yani belki de en büyüğü, belki telekomu satar yada başka bir şey, ama aşırı ucuz, tabiki teknosa 3 tavan cekerken insan etkileniyor. Akbank ilk girdiğimde 1 yıl beklerim dedim, ama o sıralarda thy yazmıştım. bugünde gercekten 550 değiştirdim, akbank grafiklerde de az çok 1-2 ay daha vakti var gibi geldi. Birazda bu neden oldu, ama en azından zarar da olsa karda olsa hep aynı anda yazmaya çalıştım. İlave olarak bir hisseyi yazarken de onu içerik olarak takip etmeye çalıştık, bu içerik bedelli sermaye olur, bilanco olur, satış haberi olur, yani kısmen bir dayanak bulmaya çalıştık. Salt olarak ucuz ve güvenli liman cümleri ile giriş yapmadık. Thy özel büyük devasa bir beklentim yok, tersine akbanka özel 1-2 ay daha senedin toplanması evresi gececeğini düşünerek bu sırada farklı bir sektör deneyelim, kısmet olursa kasım ortası yada sonlarına doğru tekrar %100 akbank a girerim.

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Akbank büyük bir banka yani belki de en büyüğü, belki telekomu satar yada başka bir şey, ama aşırı ucuz, tabiki teknosa 3 tavan cekerken insan etkileniyor. Akbank ilk girdiğimde 1 yıl beklerim dedim, ama o sıralarda thy yazmıştım. bugünde gercekten 550 değiştirdim, akbank grafiklerde de az çok 1-2 ay daha vakti var gibi geldi. Birazda bu neden oldu, ama en azından zarar da olsa karda olsa hep aynı anda yazmaya çalıştım. İlave olarak bir hisseyi yazarken de onu içerik olarak takip etmeye çalıştık, bu içerik bedelli sermaye olur, bilanco olur, satış haberi olur, yani kısmen bir dayanak bulmaya çalıştık. Salt olarak ucuz ve güvenli liman cümleri ile giriş yapmadık. Thy özel büyük devasa bir beklentim yok, tersine akbanka özel 1-2 ay daha senedin toplanması evresi gececeğini düşünerek bu sırada farklı bir sektör deneyelim, kısmet olursa kasım ortası yada sonlarına doğru tekrar %100 akbank a girerim.
    Açıklama yapmak zorunda değildiniz ama yine de içtenlikle açıkça yaptınız. Teşekkür ederim. Sonuçta kimse kimseye al sat diyemez. Herkesin kazancı da kendine zararı da.

Size başarılar dilerim . Ben al sat da acaip başarısız bir insanım. O yüzden kıpraşmadan beklemeye devam. Zamanımı alacak belli 5.42 maliyette olmam. Ama zamandan bol da birşey yok bende Malım krediili de değil. Kısmet artık.

5. 2008 krizinde 60 bin mt2 fabrikayı borc yüzünden 20 bini tefecilere geçmişti. Garip bir krizdi petrol 150 dolara oradan 30 dolara, ülkenin hazırlıksız olduğu bir krizdi, bugün yaşanan kriz bence 2008 den daha büyük ve etkili. Pandemi çok çaresiz güçsüz ve kötü bir anda geldi. Doğal olarak kiler tabir ettiğimiz yerdeki erzaklar zaten azdı, önce sıfırlandı, şimdi bakkala deftere yazdırıyoruz. Bakkal her an cinnet gecirebilir ya bize icraya gelir yada kapıya kilit vurup işi bırakır. Bunlar bir köşede gerçekler olarak dursun. Tabiki bu gercekleri görüyoruz, duyarsız değiliz. Ançak yine 2008 krizinde bakkalın bizi içeriye almadığı hatta ekmek vermediği bir günde cebimizdeki son para ile garanti bakası almıştık. Sanırım 1,80 liraydı. Fazla uzun sürmedi, iki sokak sonra birileri önümüzü kesti, senet 1,79 liraya düştü, boğazımıza sarıldılar, bakkal evinize haciz getirdi diye, sonra korudan 1,78 liraya garanti bankasını sattık. Ogün aç kalmadık ama 1,78 liraya sattığımız garanti bankası kısa bir süre sonra 12 liraya kadar gitti. Aynı o günler gibi güvenli senet namına ne olursan al, mutlaka bir yoklama çekiyorlar. telefon çalıyor, bankaya hesaplara bakıyorlar. Zor zamanlar zor kararları vermeyi gerektirir. Bu kez 1,80 liradan aldığım garanti bankasını iki sokak ileride birilerine kaptırmaya niyetim yok.

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    2008 krizinde 60 bin mt2 fabrikayı borc yüzünden 20 bini tefecilere geçmişti. Garip bir krizdi petrol 150 dolara oradan 30 dolara, ülkenin hazırlıksız olduğu bir krizdi, bugün yaşanan kriz bence 2008 den daha büyük ve etkili. Pandemi çok çaresiz güçsüz ve kötü bir anda geldi. Doğal olarak kiler tabir ettiğimiz yerdeki erzaklar zaten azdı, önce sıfırlandı, şimdi bakkala deftere yazdırıyoruz. Bakkal her an cinnet gecirebilir ya bize icraya gelir yada kapıya kilit vurup işi bırakır. Bunlar bir köşede gerçekler olarak dursun. Tabiki bu gercekleri görüyoruz, duyarsız değiliz. Ançak yine 2008 krizinde bakkalın bizi içeriye almadığı hatta ekmek vermediği bir günde cebimizdeki son para ile garanti bakası almıştık. Sanırım 1,80 liraydı. Fazla uzun sürmedi, iki sokak sonra birileri önümüzü kesti, senet 1,79 liraya düştü, boğazımıza sarıldılar, bakkal evinize haciz getirdi diye, sonra korudan 1,78 liraya garanti bankasını sattık. Ogün aç kalmadık ama 1,78 liraya sattığımız garanti bankası kısa bir süre sonra 12 liraya kadar gitti. Aynı o günler gibi güvenli senet namına ne olursan al, mutlaka bir yoklama çekiyorlar. telefon çalıyor, bankaya hesaplara bakıyorlar. Zor zamanlar zor kararları vermeyi gerektirir. Bu kez 1,80 liradan aldığım garanti bankasını iki sokak ileride birilerine kaptırmaya niyetim yok.
    Bunun aynısını bende yaşadım. 2000 Krizi mi neydi ? Elde o zamanki koşullarıma göre hatırı sayılır Yapı Kredi Bankası var. Pamukbank,Demirbank mı ne batmıştı. Yapı Kredi de batıyor dediler. Veriş o veriş eldeki malı. Sanırım bir yüzde 5 daha maks düşmüştür. Sonra malum ralli gelmişti.

7. Örnekler iyi ama, bu kriz başka kriz....
    Parayı bi şekilde bulursunuz, Arjantin battı sonra çıktı, yunanistan battı, irlanda italya battı sonra toparladı...
    Bu krizde para ikinci planda....
    Amerikalı kadın trumpa diyor ki ''burası kuzey kore değil, Türkiye değil'' !!!!!!!!
    Olmasa da, kabul etmesekte artık bizi diktatör bir rejimle yönetiliyor olarak görüyor dünya, bakıyor damat hazine bakanı, yargı ne dersen onu yapıyor vs vs....
    Sonuç : kasasında 50 milyar para olan akbank 26 milyardan işlem görüyor, 36 milyarı olan koçholding 35 milyardan işlem görüyor, bu söylediklerim nakit paralar, arsası,binası,fabrikası,iştiraki hariç....Neden bedavaya işlem görüyor ve hala düşüyor? sebebi yukarda yazıyor, yabancı kasadaki parayı güvence olarak görmüyor
    Bu kriz başka kriz...Eninde sonunda da bitecek,Piyasalar biteceğinin ne zaman kokusunu alır o zaman yükseliş başlar, bittiğinde de trenin son vagonuna ky yi bindirirler....

8.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Örnekler iyi ama, bu kriz başka kriz....
    Parayı bi şekilde bulursunuz, Arjantin battı sonra çıktı, yunanistan battı, irlanda italya battı sonra toparladı...
    Bu krizde para ikinci planda....
    Amerikalı kadın trumpa diyor ki ''burası kuzey kore değil, Türkiye değil'' !!!!!!!!
    Olmasa da, kabul etmesekte artık bizi diktatör bir rejimle yönetiliyor olarak görüyor dünya, bakıyor damat hazine bakanı, yargı ne dersen onu yapıyor vs vs....
    Sonuç : kasasında 50 milyar para olan akbank 26 milyardan işlem görüyor, 36 milyarı olan koçholding 35 milyardan işlem görüyor, bu söylediklerim nakit paralar, arsası,binası,fabrikası,iştiraki hariç....Neden bedavaya işlem görüyor ve hala düşüyor? sebebi yukarda yazıyor, yabancı kasadaki parayı güvence olarak görmüyor
    Bu kriz başka kriz...Eninde sonunda da bitecek,Piyasalar biteceğinin ne zaman kokusunu alır o zaman yükseliş başlar, bittiğinde de trenin son vagonuna ky yi bindirirler....
    Sayın seer, yapılan faiz artırımı yabancının çıkışını durdurdu. 2 puan faiz bunları geri getirmez ama en azından iktisat kurallarına aykırılık bir nebze telafi edildi. Ekonomik düşünce olarak canağın dibindeyiz, canağın delinmesini beklemiyorum. Sizin gibi ekonomi yönetiminde bir değişiklik bekliyorum. Bu kaçınılmaz. Tüm devlet bankaları krizi üslenmek zorunda kaldı, sonra özel bankalarada zorla üstlenmeleri telkin edildi. Doğru olmadığı görüldü ve faiz artışı ile dönüş başladı. Abd akdeniz libya azerbaycan çok devasa makro gelişmeler olmadığı sürece ekonomi yönetimi gerçeklere yaklaşacaktır. Faiz artışından sonra yapılan tüm toplantılarda faize dair görüş belirtilmemesi pozitif bir gelişme. Gelelim borsaya.

Sayın SEER, saatlik olarak değersizleşen bir TL var. Bunu herkes görüyor, dolarda aşırı bir yoğunluk var bu yüzden hızlı hareket edemiyor. Şahsi düşüncem ÇÖP tabir edilen senetler TL değerlemesini doğru ve mantıklı yapıyor, BİST30 senetleri de geçikmeli olarak bu değerlemeye karşı koyamaz. Bir arjantin olmamız için daha güçsüz bir millet olmamız gerekir. Ekonomik yanlışlar olsada oldukca güçlü bir millete sahibiz.

Sayfa 399/653 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •