Sayfa 409/1312 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509909 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ben konutta gelecekte sadece 1+1 lerin ve 1+0 ların İYİ kazandıracağını düşünüyorum.

Malum enerji fiyatları insanları ister istemez küçük evlere yöneltecek..

Hatta durumu iyi olan birçok Karı Koca emeklinin de 3+1 ve 4+1 leri bırakıpk üçük 1+1 lere taşınacağını düşünüyorum.

Bir öngörüm de şu... Küçük ve orta büyüklükteki şehirlere çok hızlı göç akını olacak.

Örneğin İstanbul / Karaman paritesi şuan 3/1 ..Ben bunun 5 sene içinde eşitleneceğini düşünüyorum.

Aslında mantıklı da ya rusya ukraynaya girerse ya martda fed 50 puanla başlayıp bir yılda 6 kez faiz artırırsa emlak ne olur.Ha illa emlak alınacaksa aslında yazdıklarınız mantıklı

3.  Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar ,
    Yarın için karar vermem gerekiyor...

Yatırım için 50 M. 1+1 pazarlığı yaptım.
    Eşyalı 220 K ye anlaştık.
    Kira getirisi 1200 TL civarı..

Geçen sene 90-100 e aynı evi alabiliyorduk...1 tane almıştım. Yalnız geçen sene 700 liraya kiraya vermek için göbeğim çatladı.
    Bu sene aynı evi 1200 e verdim. Yer İç Anadolunun Küçük bir ili ve Üniversite ve Hastaneye yürüme mesafesi...

Sizce alınır mı bu fiyattan?
    Yapistirin, sormaniz bile hata. Konut kredisi ile alin hatta

4.  Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Ben konutta gelecekte sadece 1+1 lerin ve 1+0 ların İYİ kazandıracağını düşünüyorum.

Hatta durumu iyi olan birçok Karı Koca emeklinin de 3+1 ve 4+1 leri bırakıpk üçük 1+1 lere taşınacağını düşünüyorum.

Bir öngörüm de şu... Küçük ve orta büyüklükteki şehirlere çok hızlı göç akını olacak.

Örneğin İstanbul / Karaman paritesi şuan 3/1 ..Ben bunun 5 sene içinde eşitleneceğini düşünüyorum.
    Amerikada ne olduysa Turkiyede de mutlaka tekrar etmistir istisnasi yoktur

Konutta bunlardan biri. Evlerin ufalmasi sahildeki sehirlere yigilma olmasi buna tepki olarak denizden uzak olan sehirlerin cazip gelmesi bosanmalarda kanserde kedi kopek beslemede patlama otistik cocuk sayisinda patlama vs vs

Turkiyenin gelecegini gormek istiyorsaniz ABD nin bugunku durumuna bakmaniz yeterlidir. Turkiyenin gelecegi iste bu kadar boktan bir gelecek.

5.  Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Ben konutta gelecekte sadece 1+1 lerin ve 1+0 ların İYİ kazandıracağını düşünüyorum.

hocam siz emekli derken güncel emeklileri kastediyorsunuz.

emeğin değerli olduğu zamanda çalışmış, 40 lı yaşlarda emekli olup maaşa bağlanmış, belki bir şekilde gecekondusu yıkılıp eve kavuşmuş.

şimdiki çalışanlar için emeklilik hayal mevcut emekliler de artık ölüme çok yakın.

küçük şehirlere ben de bir dönüş olacağını düşünüyorum ama akın olacak fazla iddialı.

çevremde gidenler evli çocuklu olup kirada olanlar zira memlekette alacakları asgari ücret ile daha rahat yaşayabilirler.

bireysel yaşam ve küçülen evler daha gerçekci bir senaryo.

6.  Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar ,
    Yarın için karar vermem gerekiyor...

Yatırım için 50 M. 1+1 pazarlığı yaptım.
    Eşyalı 220 K ye anlaştık.
    Kira getirisi 1200 TL civarı..

Geçen sene 90-100 e aynı evi alabiliyorduk...1 tane almıştım. Yalnız geçen sene 700 liraya kiraya vermek için göbeğim çatladı.
    Bu sene aynı evi 1200 e verdim. Yer İç Anadolunun Küçük bir ili ve Üniversite ve Hastaneye yürüme mesafesi...

Sizce alınır mı bu fiyattan?
    Eşyasız 205 anlaştım.Kaporayı verdim.

Kredi için bankaya gittim. Ulu Reisin tavsiyelerine uyup Kamu Bankasına gittim.

180 K Kredi talep ettim. Tabeladaki faiz oranı 1.29 ancak Peşin istenen masrafların toplamı: 11.500
    10 Yıllık Sigortayı bile peşin tahsil ediyorlar...Bana çok garip ve pahalı geldi.Matematiği iyi bir arkadaş bunu hesap edebilir mi bu durumda aylık faiz kaça gelir? Tahminim yüzde 2 yi geçiyor.Şuan Kamu Bankalarındaki düşük faiz bana hiç de düşük gelmedi...

Satabilirsem arabayı satamazsam hisse senedi satarak ödemeyi yapacağım...

Henüz kesin kararı da vermiş değilim kredi konusunda...Sizlerin görüşlerine ihtiyacım var?

Ne yapmalıyım kredi çekeyim mi sizce?

7.  Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku

180 K Kredi talep ettim. Tabeladaki faiz oranı 1.29 ancak Peşin istenen masrafların toplamı: 11.500
    10 Yıllık Sigortayı bile peşin tahsil ediyorlar...Bana çok garip ve pahalı geldi.Matematiği iyi bir arkadaş bunu hesap edebilir mi bu durumda aylık faiz kaça gelir? Tahminim yüzde 2 yi geçiyor.Şuan Kamu Bankalarındaki düşük faiz bana hiç de düşük gelmedi...

Henüz kesin kararı da vermiş değilim kredi konusunda...Sizlerin görüşlerine ihtiyacım var?

Kredi alirsan odeyecegin rakam sabit, hisse satarsan hissenin nereye kadar gideceginin ucu acik. Tabi burada kisi kendi bilir durumunu.

Ben daha az kredi kullanmak icin hisse ve dolar satip pisman olmustum. Alabilecegim max krediyi kullansam daha avantajli olurdu

8. Hocam 10k ödemeye fazla takılmayın.
    Peşin para cebinizde kalsın.
    Sizin yerinizde olsam düşünmeden 180k krediyi tercih ederdim.
    Kredinin1/3ünü kira öder.
    5 yıl sonra belki kredinin yarını kira öder. Kalan yarısının değeri de zaten düşer.
    Evde yanınıza kar kalır
    Tabiki karar sizin

Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku

Sayfa 409/1312 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509909 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •