Sayfa 419/672 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 3,345 - 3,352 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Haberi olanlar vardır kesin ama ben yeni öğrendim.

TQQQ.
    https://www.investing.com/etfs/prosh...t-ultrapro-qqq

QQQ'nun x3 kaldıraçlısı bir ETF.

QQQ 1 düşünce teorik olarak bu 3 düşüyor, 1 çıkınca da 3 çıkıyor. Son 10 yıldaki getirisi x70 falan

Tehlikesi şu, Indekste 33% gibi bir crash olduğu zaman para neredeyse sıfıra düşüyor ve oradan bir daha toparlanamıyor.

Eee?

Normal zamanda almak riskli ama 25% gibi bir düzeltme anında iğne atmak mantıklı olabilir. Bir kere daha 25-30% düşerse aynı iğneden bir tane daha atın. 3. kez de düşerse zaten dünyaya meteor düşmüş demektir. O zaman sığınak arayın

ytd, alıp batarsanız karışmam. Bilgi amaçlı yazdım.

Dünyanın anasını belleyen ETF'lerden birisi bu sanıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Haberi olanlar vardır kesin ama ben yeni öğrendim.

TQQQ.
    https://www.investing.com/etfs/prosh...t-ultrapro-qqq

QQQ'nun x3 kaldıraçlısı bir ETF.

QQQ 1 düşünce teorik olarak bu 3 düşüyor, 1 çıkınca da 3 çıkıyor. Son 10 yıldaki getirisi x70 falan

Tehlikesi şu, Indekste 33% gibi bir crash olduğu zaman para neredeyse sıfıra düşüyor ve oradan bir daha toparlanamıyor.

Eee?

Normal zamanda almak riskli ama 25% gibi bir düzeltme anında iğne atmak mantıklı olabilir. Bir kere daha 25-30% düşerse aynı iğneden bir tane daha atın. 3. kez de düşerse zaten dünyaya meteor düşmüş demektir. O zaman sığınak arayın

ytd, alıp batarsanız karışmam. Bilgi amaçlı yazdım.

Dünyanın anasını belleyen ETF'lerden birisi bu sanıyorum.
    Kapitalizmin mabedinde her türlü ürün var
    Klasik yatırımcılara göre değil tabi . Borsacılar arasında Kaldıracın diğer bir sözlük anlamı "ocak söndürendir"
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Kapitalizmin mabedinde her türlü ürün var
    Klasik yatırımcılara göre değil tabi . Borsacılar arasında Kaldıracın diğer bir sözlük anlamı "ocak söndürendir"
    Bunun hoşuma giden yanı şu ki, hesap tehlikeye girmiyor. Sıfırlandıysa, senin TQQQ'daki para sıfırlanıyor sadece. Negatife gitmesi de mümkün değil.

O yüzden crash anlarında almak avantajlı gibi geldi bana.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Preview'da 1 pound gösterdi komisyonu yanlış görmediysem. IMB'a ekleme yaptım ama asıl rapor yarına çıkar. Çok iyi oldu böyle. LSE'den her alıma 10 dolar bayılıyordum enayi gibi aylardır. 50-60 dolar sırf oradan yedim kazık. (tiered fiyatlandırmasından bahsediyorum bu arada)

ytd
    evet tiered bana da bugün tanımlanmış.

işlem örnekleri
    maliyet 1.17 gbp
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

5. Ne aldınız? :D Ayıptır sorması.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Ne aldınız? :D Ayıptır sorması.
    yok almadım , örnek ULVR üzerinden
    işlem öncesi komisyon görüntülenmiyordu. ilk defa yakalayabildim. NA gözüküyor genelde. Aldıktan sonra komisyonu göstermesine ısınamadım

7. RIO çok pis paket oluyor. Zor tutuyorum kendimi.

-4.77%
    https://www.investing.com/equities/rio-tinto

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    RIO çok pis paket oluyor. Zor tutuyorum kendimi.

-4.77%
    https://www.investing.com/equities/rio-tinto

ytd
    Centamin, Anglo american ve BHP gibi madencilik hisseleri aşırı volatile olabiliyor.
    Bu arada Rio 200 ema altındaymış. yield %9,83 . Teşekkürler dikkat çektiğin için

gelen temettülerle re-investment yapılabilir

ytd

-burayı okuyan foruma üye olmayan arkadaşlar görüyorum- iyice araştırmadan hiç bir şeye yatırım yapmayın.

Sayfa 419/672 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •