Sayfa 436/1032 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536936 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,481 - 3,488 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by erick_von_manhstein2 Yazıyı Oku
    Papazi salmak mi ? Erdogan Gezi Olaylarindan Boyleydi. Insanlar yatismasini bekledi ama olmadi. sert konustu, sinirlendi. Tansiyon hic dusmedi. Amerikadaki Baskan ve yonetimde sinirli ve atarli, Onlarda krizi ust perdeden devam ettirmek istiyorlar. Yani Brunson felan cikmayacak kisa vadede. Tek umudumuz Turk yargisi ama o da gec ve zor hareket ediyor. Adam tutuklunali 2 yil olmus. Amerikalilardaki sinir biraz da bundan, 2 yildir bi sonuc alamadiniz diyorlar, sadece gizli taniklar var deniyor

Trend hound ay sonuna gelir. Gelip yazar biseyler, ?kendisine saglam kiziyodur simdi
    Abi zate durusma tarihi çok özeni seçilmiş bence 12 ekim
    Ekime kadar dikime kadar çıkamaz
    Çıkmasında zate olaydan mutevelli hatta Konfüçyüscü felan olsun o da bize ne. Başına ne gelirse zevk al muhabbeti
    Sebep ne diye sorduklarinda buna
    E heralde Tabikide misyonerlik değil ya
    Benim anlamadigim bu ne curet abi 20 yıldir burda
    Bu işler filmlerden bildigim 2-3 sene yaparsın sonra hoop lokasyon degisirsin Anlamlandirmak konu uzmanlarinca dahi imkansız yakın
    Bu uzun süreyi yani

2. F/K Oranı2,37 Piyasa Değ. / Defter Değ.0,26

Hisselerimin cogunu bankalara gectim Halk agirlikli olmak uzere. Bayramdan sonra da gececegim. Her ne kadar sikintili bir donem bekliyorsa da bankalari, trade ile maliyetleri indirmeyi dusunuyorum.

4. Vaybe şirket batmamış hersene karını arttırmış temettüsünü vermiş buna rağmen hisse fiyatı 2013'de gördüğü 11.8$'dan 2018'de 0.97$'a düşmüş.

$0.82'yi de gordu. Tam bataklik. Banka 1 milyar dolardi gecen.

Donen dolaplari bilmek cok zor. O yuzden cesni yapmak gerekiyor portfoylerde her daim.

6.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Papazın avukatı müracaat etmiş...Zamanlama manidar tabikine...Yarın için son gün dediklerine göre baya baya tehdit...Ben hakimin yerinde olsam Cuma akşamına doğru karar verirdim...
    Şimdi...Bunlar bu ev hapsi kararına zaten itiraz etmişler ve itirazları reddedilmişti...Esasen ve dahi hukuken herhangi bir duruşma ya da karar & karar değişikliği olmaksızın yeni bir itiraz yapabilmenin yolu da yok CMK'da bildiğim kadarıyla...

O halde bunlar bu itirazı (usulden reddedileceğini bile bile) niye yaptı ?...Bu işte bir iş var ama ne anlamadım...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

dosya bir üst 3 ncü ağır mahkemeye gitmiş.
    ordan bir yol verme olur mu
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Bu tür gelişmelerin olduğu dönemlerde hep aynı tipler türer, yok şöyle yapılsaymış böyle olurmuş, çok borcumuz varmış felan feşnik...Dünyadaki finans sisteminin sahipleri belli...Bu sistemi onlar kurdu ve istesek te istemesek te içerisindeyiz...Serbest piyasa, bilmem ne...Geçin bunları...İngiltere gibi güneş batmayan ülkeye tek bir kişi diz çöktürmüş nekine Türkiye...

Çocukça yorumlar...

Trump ve ekibinin asıl hedefi AB...Ve son günlerde Avrupa iştirakli Türk bankaları ile ilgili servis ettirilen haberler de tamamen bilinçli...Olay sadece Türkiye'den bakılacak boyutu çoktan aşmış vaziyette, bunu görmek lazım...Borç düzeyleri en sıkıntılı ülkelerden patır patır açıklamalar gelmesi de tesadüf değil...Avrupa'da faizler 1,5-2 puan civarı arttığı anda en az 4 ülke o gün tuş...Yoksa kimin s..nde Türkiye ...

AB demek, küresel çete demek...Ve CNN bunların ABD'deki sözcüsü...Piyasadaki bozulmayı bile TR ile ilişkilere bağlamaya başladılar...Şimdi, yolda birinin başına taş düşse TR ile bozulan ilişkilere bağlayacaklar...Geçen de yazdığım gibi dolar üzerinden spekülasyon kolaydır ama etkiye karşı gelen tepki de oldukça şiddetlidir...Ve ABD içerisindeki diğer dinamikleri rahatsız etme riski taşır...

Bunun üzerine bir de Kürecik kısıtlaması (veya bu yönde imalar) felan gelirse Trump tuşş !...Evanjelikleri de kaybeder; seçimi de...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Sayfa 436/1032 İlkİlk ... 336386426434435436437438446486536936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •