Sayfa 441/1012 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Bir daha dolarmi
    Yok arkadas sittin sene girmem artik zor yirttim sukur

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    ANCAAAAAK, Devletin çok acil ve çok miktarda dolara ihtiyacı olduğu bir dönemde bu kadar yüksek montalı olarak İTHALATI TEŞVİK EDEREK KENDİ AYAĞINA KURŞUN SIKMIŞ OLMADI MI?

Sonuçta devlet yabancıların ekonomilerine destek verip Alman, G.Kore işçisi fabrikasında güvenle çalışırken bizimkiler işsiz kalmıyorlar mı?
    Yapılan ÖTV indirimi bildiğim kadarıyla 31 Aralık'a kadar geçerli. Yani devlet zaten ithal edilmiş ve stokta bekleyen araçlar için bu indirimi yaptı. Stokta o kadar araç birikmişti ki , indirim yapılmasaydı satış olmadığından devletin ötv geliri ciddi zarar görecekti. İndirim yılın son iki ayını kapsadığı için de yeni araç ithal edildiğini zannetmiyorum. Hatta stoktakilerin de önemli bir kısmı yine de satılamamış olabilir.

Yapılan hamle ithalatı arttırmadan ötv gelirini arttırmak için geçici olarak kurgulanmış gibi gözüküyor. Otomotiv iç piyasasını canlandırmaya yönelik bir hamle olduğunu düşünmüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yapılan ÖTV indirimi bildiğim kadarıyla 31 Aralık'a kadar geçerli. Yani devlet zaten ithal edilmiş ve stokta bekleyen araçlar için bu indirimi yaptı. Stokta o kadar araç birikmişti ki , indirim yapılmasaydı satış olmadığından devletin ötv geliri ciddi zarar görecekti. İndirim yılın son iki ayını kapsadığı için de yeni araç ithal edildiğini zannetmiyorum. Hatta stoktakilerin de önemli bir kısmı yine de satılamamış olabilir.

Yapılan hamle ithalatı arttırmadan ötv gelirini arttırmak için kurgulanmış gibi gözüküyor. Otomotiv piyasasını canlandırmaya yönelik bir hamle olduğunu düşünmüyorum.
    Yeni araç ithal edilmiyor.
    Türkiye geneli Toyota bayilerinde 1.6 life corolla ve yaris'in baz en boş modeli tükenmiş.
    Neredeyse hiçbir ilde yok.

4. Bir günde yine %3 artabilen kur var.
    Günden güne %0,20'lik artışlar ile uzun vadede 5'ten 7'ye gelmek başka bir şey.
    3-5 günde çat diye yukarı gelmek başka.
    İnsan hayatında da ekonomilerde de en kötü şey: belirsizlik.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Yapılan hamle ithalatı arttırmadan ötv gelirini arttırmak için geçici olarak kurgulanmış gibi gözüküyor. Otomotiv iç piyasasını canlandırmaya yönelik bir hamle olduğunu düşünmüyorum.
    Bu ÖTV indirimi de bana göre pek fazla değil.
    Zaten 1600cc %40'la vergilendiriliyordu eskiden.
    %60 yapıldı. Şimdi ÖTV indi hop %45. Yine zamlı.
    Üstüne kur farkı da balı kaymağı.

Sıfır araç alacaksam seneye %30-%40 ÖTV indirimi olmalı.
    Yoksa sıfır araba almam.

Chivas regal yudumluyor...

7.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Bu ÖTV indirimi de bana göre pek fazla değil.
    Zaten 1600cc %40'la vergilendiriliyordu eskiden.
    %60 yapıldı. Şimdi ÖTV indi hop %45. Yine zamlı.
    Üstüne kur farkı da balı kaymağı.

Sıfır araç alacaksam seneye %30-%40 ÖTV indirimi olmalı.
    Yoksa sıfır araba almam.
    20 senede bir araba değiştirme taraftarıyım. Daha 4 senem var.
    Son düzenleme : rxpu; 04-12-2018 saat: 21:10.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bir daha dolarmi
    Yok arkadas sittin sene girmem artik zor yirttim sukur
    . ortalamayı dusurup kafa kafaya sattin galiba.

Sayfa 441/1012 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •