Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 452/1014 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    750 binden evini satamayan üst komşu 2500 den kiralığa koydu. 2 iste tutulsun dedim dinlemedi 2 aydır kiralık.

450 vereyim diyeceğim adama ama bir türlü dilim varmıyor...
    450 bile mantıklı değil bugünkü açıklanan enflasyon rakamlarından sonra faizin düşmeyeceği garantilendi.

Banka sana yıllık net 55,000 rakam verir kiraya versen vergisi algısı eline 20,000 zor geçer.

2.  Alıntı Originally Posted by etnaxy Yazıyı Oku
    450 ye dayağı yersiniz

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ondan korkuyorum ama bu fiyata da ne satar ne kiraya verir kendisi bilir.
     Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    450 bile mantıklı değil bugünkü açıklanan enflasyon rakamlarından sonra faizin düşmeyeceği garantilendi.

Banka sana yıllık net 55,000 rakam verir kiraya versen vergisi algısı eline 20,000 zor geçer.
    Oturma amaçlı baktığım için o kadar önemi yok. Ben sağlam konut short gidiyorum yıllardır borsadayım kendime ev dahi almadım şimdilik haklı çıktım ama güzel bir ev alıp bu konuyu kapatma düşüncem de alttan alta var açıkçası bakacağız.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ondan korkuyorum ama bu fiyata da ne satar ne kiraya verir kendisi bilir.

Oturma amaçlı baktığım için o kadar önemi yok. Ben sağlam konut short gidiyorum yıllardır borsadayım kendime ev dahi almadım şimdilik haklı çıktım ama güzel bir ev alıp bu konuyu kapatma düşüncem de alttan alta var açıkçası bakacağız.
    oturmak içinse birşey diyemem ama yatırımsa düşünmeyin derim...Ben ataşehirde 3,000 lira kirada oturuyorum. Oturduğum eve 1,400,000 tl istiyor. 2 yıldırda kiraya zam yapmıyorum.Kiralar gerçeği gösterir ev fiyatları nereye giderse gitsin. İnsanların gelirleri astronomik artmayacağına göre kiralarda çok fazla artamaz.Görüyorsunuz hükümet 3+3 maaş artış oranı sunuyor. Özel sektörde buna uyacak bu durumda 1,400,000 isteği eve 5,000 lira kiramı diyebilecek. Adamlar düzenli ödesinde tek ucuz olsun derdinler. Onlar 1,400,000 isteyip dursunlar önemli olan reel piyasa ben kiracı olmaktan mutluyum.

4.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    oturmak içinse birşey diyemem ama yatırımsa düşünmeyin derim...Ben ataşehirde 3,000 lira kirada oturuyorum. Oturduğum eve 1,400,000 tl istiyor. 2 yıldırda kiraya zam yapmıyorum.Kiralar gerçeği gösterir ev fiyatları nereye giderse gitsin. İnsanların gelirleri astronomik artmayacağına göre kiralarda çok fazla artamaz.Görüyorsunuz hükümet 3+3 maaş artış oranı sunuyor. Özel sektörde buna uyacak bu durumda 1,400,000 isteği eve 5,000 lira kiramı diyebilecek. Adamlar düzenli ödesinde tek ucuz olsun derdinler. Onlar 1,400,000 isteyip dursunlar önemli olan reel piyasa ben kiracı olmaktan mutluyum.
    Aşırı mantıksız çarpanlar var. 1.4m ye evini satsın aylık 15k net faiz geliri elde eder evin değerinin de aylık 12k artması söz konusu değil artık çünkü en temel veri tersine döndü Istanbul göç vermeye başladı.

Ankara piyasası biraz daha farklı, çok mantıklı çarpanlar mevcut pek çok yerde. Biz azıcık ortalama üstü baktığımız için böyle saçma sapan çarpanlarla muhattap oluo sinirlendik almamaya karar verdik o şekilde de devam ediyor.

Mesela Ametist projesinde 3.5k kira getiren konuta 900k verip sahip olabilirsiniz sizdeki gibi aşırı mantıksız değil bana göre.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Emlakbankasi Atakoy'de 2 yil evvel 500K dolara alinan dairede dolar bazinda hic bir prim yok.
    Su anda kiraya verilse max 4K TL kira getirisi var.
    4 yil evvel 350K dolara alinan Maslak 1453 deki daire aylik 4K TL den kiraya verildi.
    Durum bu sekilde.
    Ihtiyaci olan, baska yatirim bilmeyen evini alsin.
    Ihtiyaci olmayan paralari ISYAT'a gomsun, gelen temettuden enflasyon kadarini tekrar ISYAT'a yatirsin geri kalanini catir cutur yesin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Aşırı mantıksız çarpanlar var. 1.4m ye evini satsın aylık 15k net faiz geliri elde eder evin değerinin de aylık 12k artması söz konusu değil artık çünkü en temel veri tersine döndü Istanbul göç vermeye başladı.

.
    Istanbul tarihinde hic goc vermismidir?

Asla

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Emlakban8kasi Atakoy'de 2 yil evvel 500K dolara alinan dairede dolar bazinda hic bir prim yok.
    Su anda kiraya verilse max 4K TL kira getirisi var.
    4 yil evvel 350K dolara alinan Maslak 1453 deki daire aylik 4K TL den kiraya verildi.
    Durum bu sekilde.
    Ihtiyaci olan, baska yatirim bilmeyen evini alsin.
    Ihtiyaci olmayan paralari ISYAT'a gomsun, gelen temettuden enflasyon kadarini tekrar ISYAT'a yatirsin geri kalanini catir cutur yesin.
    Syg,
    Birisi isyat in temettu oranini paylasabilirmi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Benim sitede 5 yildir evler cok zor satilabiliyor..
    Satamayanlar kiraya verip uzuyor sehir icine dogru.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 452/1014 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •