Sayfa 464/999 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    250 bin abartı bir rakama benziyor cami için.. 20-30 bin mantıklı bir rakam olabilir..

neticede herkes "kılıç hakkını" kullanıyor bir nevi..onlar camiyi kiliseye çevirmiş (kurtuba), sen kiliseyi camiye çevirmişsin (aya sofya).. bundan sonra da başkaları mesela bir camiyi tekrar kiliseye veya sinagoga çevirebilir.. veya tapınağa.. dunya böyle dönüyorsa böyle dönüyordur..
    Bence abartmayın. 1 yer çevrilmiş. Ama ispanya'da cami kalmamış o tarihten. Tamam hükümeti sevmeyebilirsiniz. Dinsiz de olabilir siniz? Bilmiyorum. Lütfen saygı gösterin. Sonuçta burayı fetheden bir komutan var.

Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Bence abartmayın. 1 yer çevrilmiş. Ama ispanya'da cami kalmamış o tarihten. Tamam hükümeti sevmeyebilirsiniz. Dinsiz de olabilir siniz? Bilmiyorum. Lütfen saygı gösterin. Sonuçta burayı fetheden bir komutan var.
    iki dakika kişiselleştirmeden duramıyorsun anlaşıldığı kadarıyla..

ne saygısından bahsediyorsun anlamadım.. ancak ilk once senin saygılı olman lazım ki kendi inancını başkalarından üstün görme hastalığından kurtulman lazım.. fetheden komutan var.. ona bir şey demedik.. ama "kılıç hakkı" argumanını herkes kullanabilir dedik.. neden seni rahatsız etti bu? gerçek değil mi??
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by VIOPCU Yazıyı Oku
    Hisselerim bunlarmış. 20 Mayıs 2019'da yazmışım.

Birde VAKBN 3,6, YKB 1,94 varmış. Tabi bunları karlarla kapattım.
    Bir ara NUHCM aldım 6,80-7.50 arasıydı galiba. Oda yok artık.

Son olarak bu pandemi sürecinde 15-25 mart arasıydı galiba.
    Ben en son SODA (4,x), ETYAT (0,60-0,90), EUYO(0,60-0,90), PETKM, PGSUS (22-25), KOZAL (50-55), vb bir kaç hisse daha.

Hatta çok ucuz diye ISCTR aldım 4,8 di. O da yok artık. Elimde hiç hisse kalmadı. Fırsat doğarsa hisse alırım.

Şu an viob'a takılıyorum. Özellikle PGSUS ve Endeks vadeli.

Benim bu yıl için aylık hedefim 10k düzenli kar.
    Geçen yıl ki hedefim 5k düzenli kar
    Önceki yıl 3 k idi.
    Şu ana kadar hedeflerimi tutturdum.

Asla tüm parayla girmem. Kredili hayatımda hiç hisse almadım. Aracı kurumu arıza yoksa aramam. Ekran izlemem. İşlemlerimin %99'unu telden yaparım.

Çok para kazanmıyorum. Ama düzenli kazanıyorum. 40 adedi geçmedim hiç. (Paranının %30)
    Mesela 2 gün önce 27 lot 50,8 lerden PGSUS long açmıştım. kapattım 54.18 den döndü galiba.

Viopta ise stratejip basit 120 altında kademeli long, alsat yapa yapa kontrat biriktir. 140 üstü kademeli şort biriktir.
    Son 2-3 senedir strateji bu.

Benim strateji. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Size uymaz.

Ama borsada kazancım altından ve dolardan daha fazladır. Dolar yerine altın almayı tercih ediyorum. Onlara zaten dokunmuyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Karşılaştırabiliriz. Tabi. Hepsi kayıtlı ben kaydediyorum.
    Hiç bu kadar hissem olmadı hayatımda takip edemem. En fazla 10 hissem vardır. Şimdi iki tane var. Viopta hiç endeks oynamadım. Hep bildiğim hisseleri oynuyorum. Evladiyelik almak istediğim hisseler var ama istediğim yerlere düşmeden almayı düşünmüyorum.

Bu arada iki sıfır atılması yeni bir ralli başlatabilir gibi geliyor ama dış konjonktür buna izin verecek mi bakalım.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Hiç bu kadar hissem olmadı hayatımda takip edemem. En fazla 10 hissem vardır. Şimdi iki tane var. Viopta hiç endeks oynamadım. Hep bildiğim hisseleri oynuyorum. Evladiyelik almak istediğim hisseler var ama istediğim yerlere düşmeden almayı düşünmüyorum.

Bu arada iki sıfır atılması yeni bir ralli başlatabilir gibi geliyor ama dış konjonktür buna izin verecek mi bakalım.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Zaten takip etmeyeceksin. Sen hedefini koyup alacaksın. Hedefini koyup satacaksın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,912
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bir sonraki aşama efes antik kentine bir cami yapmak olabilir.. nasılsa oralar "pagan" ların (*) inşa ettiği ve osmanlılar fethedince kılıç hakkı olduğu iddia edilebilecek bir yer.. üstüne iki kubbe.. al sana yeni bir cami..

(*) pagan: çoktanrılı
    sakin ol şampiyon.Bu gece uyuyamamışsın.Ama bu kadar öfke seni bitirir.Hayatın akışına kendini bırak.

Bak şu adamlara ne kadar büyük cürüm işlemişler değil mi?

500 yıl CAMİ olan FETHİN SEMBOLU olan bir müzeyi tekrar cami yapmışlar.Üstelik kendi vatanlarındaki bir müzeyi.

Mesela sana İSTANBUL da 160 kilise var desem ve sorsam SELANİKTE-ATİNA da da kaç cami var desem.

ve ya KOCA ENDÜLÜS MEDENİYETİNDEKİ BİNLERCE CAMİDEN KAÇ TANE kaldı,İSPANYA da kaç cami var diye sorsam?

AVRUPA da binlerce CAMİNİN (500 YILLIK OSMANLI MED.) BİR KAÇ TANE DIŞINDA : BARLARA,PAVYONA KİLİSEYE DÖNÜŞTÜĞÜNÜ söylesem...

İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR vah ki vah.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

https://tr.wikipedia.org/wiki/Camiye...rilmi%C5%9Ftir.

burada camiye çevrilen kiliseler listesi var..1 taneden çok fazla yani..

bana göre normal bir şey..

tarihsel olarak böyle şeyler olmuş.. ama aksi olduğunda da normal karşılamak gerekir diyorum.. yani cami kiliseye çevrilmişse normal karşılamak gerekir, sen camiyi kiliseye çeviriyorsan..

bana soracak olursan ben hepsinin aslını korurdum.. ama tarihsel olarak o bilinç zamanla gelişen bir şey..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,912
    forum siyaset alanı değil.çok az borsa dışında yazarım..ama birileri ısrarla MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ satıp da ,ISRARLA naralar atıyorsa bir yerden sonra sıkıyor.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    sakin ol şampiyon.Bu gece uyuyamamışsın.Ama bu kadar öfke seni bitirir.Hayatın akışına kendini bırak.

Bak şu adamlara ne kadar büyük cürüm işlemişler değil mi?

500 yıl CAMİ olan FETHİN SEMBOLU olan bir müzeyi tekrar cami yapmışlar.Üstelik kendi vatanlarındaki bir müzeyi.

Mesela sana İSTANBUL da 160 kilise var desem ve sorsam SELANİKTE-ATİNA da da kaç cami var desem.

ve ya KOCA ENDÜLÜS MEDENİYETİNDEKİ BİNLERCE CAMİDEN KAÇ TANE kaldı,İSPANYA da kaç cami var diye sorsam?

AVRUPA da binlerce CAMİNİN (500 YILLIK OSMANLI MED.) BİR KAÇ TANE DIŞINDA : BARLARA,PAVYONA KİLİSEYE DÖNÜŞTÜĞÜNÜ söylesem...

İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR vah ki vah.
    içindeki islamcıyı bastıramıyorsun ve okuduğunu annamıyorsun.. ilk once okuduğunu anlamaya çalış.. benim açımdan kilise cami olmuş veya cami kilise olmuş tarihsel olarak normal bir şey..

içimizdeki arapçılar terazide hep kendilerine doğru ağırlık koyarlar.. başkalarına konuşma hakkı tanımazlar..

geçeceksin.. değersiz düşünceler..

Sayfa 464/999 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •