Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 480/1014 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Noter uygulamasina da cok sicak bakiyor devlet.

En ucuzu 172 TL. Belki bu rakamin 105 TL.si vergi.

Kanada'da en yakin avukata gider, 50 CAD verir, alirsiniz.

Orada 3500 CAD'nin 50 CAD'si

Burada 1.500 TL.nin 172 TL.si

Ancak eger Turkiye'deki bir islem icin Elcilikten noter belgesi alirsaniz, bu sistem islemez, Elcilik, kendilerinde imza sirkuleri olan avukatin imzasini tanir. Bu da size 400 CAD. maal olur.

Sadece TC nedeniyle, kumesteki tavuklar meselesi.

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    uğur gürses yazısının son paragrafında çok güzel bi şekilde anlatmış, şu şekilde:

2016 için Türkiye'deki kişi başı milli gelir 10 bin 743 dolar. IMF'nin hesapladığı satın alma gücü paritesine göre kişi başı milli gelir ise 24 bin 912 dolar bulunmuş.
    Bunun anlamı şöyle; Türkiye'de kazanılan 10 bin 743 dolarlık gelirle Türkiye'den satın alınabilecek mal ve hizmetin, dünya fiyat ortalamasından ederi 24 bin 912 dolar değerinde demek. Bunun nedeni de, ülkeler arası döviz kuru ve genel fiyat seviyelerindeki farklılık.

imf datası açıklandıktan az sonra washington institute'dan soner cagaptay bu tviti attı.. washington institute alelade bir think tank değil, mühim bir tank ve bu soner buranın türkiye programı direktörü uzun zamandır.. daha evvel alan makovski idi direktör, soner onun yetiştirmesi..

herhalde mehmet şimşek'i yurtdışı gezisinde heyecanladıran bu ve benzeri tvitler oldu,ve datayı paylaştı tvitırda- imf böyle böyle bir data yayınladı' diye.. yoksa m.şimşek hangi datanın hangi bağlamda yayınlandığını mutlaka herkesten daha iyi biliyor, ppp-gdp nedir? normal real gdp nedir?

bi kaç ahmak ta 17.sırada gözüktüğümüz sıralamada birden 13.sıraya yükseldik diye cahilce yorumlar yapmış olabilir.. real gdp'de G7 ekonomileri Brics ekonomilerinin 2 katından fazla, oysa ppp-gdp bazında bakıldığında Brics geçen sene G7'yi geçti.. türkiye geçen sene de 13.sırada idi, yine 13. sırada.. ppp sıralamasında ispanya'yı geçerek akdeniz'in 2.büyük ve avrupa'nın 5.büyük ekonomisi olması çok sene öncenin mevzuusu, bu en son datanın değil..
    TR de bir ürün sepetine 10743$ verip ''dünya ortalaması'' bir yerde 24bin$ a okutabilirim mi demek bu ?

Değilse çöp bir bilgi

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    TR de bir ürün sepetine 10743$ verip ''dünya ortalaması'' bir yerde 24bin$ a okutabilirim mi demek bu ?

Değilse çöp bir bilgi

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Mallar serbest mi dolaşıyor dünyada, hadi Malı geçtim Hizmetleri nereye satacaksın...mesela Amerika'daki adamı nasıl traş edeceksin😄

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Mallar serbest mi dolaşıyor dünyada, hadi Malı geçtim Hizmetleri nereye satacaksın...mesela Amerika'daki adamı nasıl traş edeceksin��
    sanırım Türkiyeye diş tedavisine gelmişken saçını kestirenler ciddi karda, birde yanlarında iphone ile dutyfree alkollü içecek getirdilerse tüm satın alma gücü paritelerini altüst ederler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

İstanbul Küçükçekmece Cennet Mahallesi ( E5 üzerinde bir daire )

120 m2 ve 3+1 ve 4 yaşında daire ( Site içi havuzlu güvenlikli falanda değil )

1,175,000 TL

yani 1 m2 = 9800 TL

Bu fiyatlara bu daireleri alan varmı ? Cidden merak ediyorum...!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : b-y; 16-09-2017 saat: 23:07.

6.  Alıntı Originally Posted by b-y Yazıyı Oku
    ...

Bu fiyatlara bu daireleri alan varmı ? Cidden merak ediyorum...!
    Ben de bu ilani ne amacla verirler, onu merak ediyorum.
    Son düzenleme : Babadağlı; 17-09-2017 saat: 17:33.

7.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben de bu ilani ne amacla verirler, onu merak ediyorum.
    Muştayı sallıyor kime denk gelirse.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. Rüşvete 33 tutuklama!

Esenyurt Tapu Dairesi'nde kurulan ve aralarında dairede görevli 3 müdür yardımcısı ile tapu memurlarının da bulunduğu rüşvet şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 51 şebeke üyesinden 33'ü tutuklandı.

http://www.milliyet.com.tr/rusvete-3...undem-2520715/

Bir de bunlar var.

Masum insanlari fetocu diye suclayip mal varliklarina el koyuyorlar.

Bakalim bunlarin mal varliklarina dokunacaklar mi ?

Sayfa 480/1014 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •