Sayfa 480/1002 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Hazır endekis 5000 ini zorlarken, büyük oyunun söndüğü krdmd yi şortlayalım mı Sindoma abi?
    ben üstad değilim anlamam şuanda ustaları seyrediyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
     Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Neyse, ilgimi çekmiyor zaten fikirlerin... Zırva...
    Bak..Sen zırlarken,hisse derken...24 ocakta 6200 den short ve 5200 den poz. kapama..

sonra dün YAKLAŞIK 6.000 den short...Zırva dediğin için çarpılırsın bak...2706 nolu mesaja bak....15 şubat saat 10:56

VİOB sana ağır gelir..sen f/k ya bak..bu hisse ucuz de..

Çarşamba tüm kağıtlar tavan iken 5300-400 den short açarım denilen mesaj..aha orada...5320 GÖRDÜK.

öyle kıvırma yok..sadece burayı aşarsa stoploss olurum var..tek yön üzerinde kararlılık var...

3. COMMERZBANK, YIL ORTASI ALTIN FIYATI TAHMININI, FED'IN DAHA YUKSEK FAIZ ARTIRMA OLASILIGINA DAYANARAK1.800 DOLAR/ONS'A INDIRDI (ONCEKI 1.850 DOLAR/ONS)

Kimi 3.000 der kimi 1.500.
    Garip bir enstrüman oldu.

4.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    ZİRAAT YATIRIM Olmadan sadece BANK OF-A nın ALIMLARI bile ENDEKSİ Uçururdu kaçırdığımız bişi mi var ?

Satıcı diğer ayağında bence ağırlıklı ky yok. Birileri dağınık çıkıyor olabilirler uyandırmadan. Yoksa dediğin gibi bofa bile yukarı alırdı.. Takoz sebebi bu olabilir.
    Ya da oyuncular ve eller değişiyor...

5. günlerdir satmalara doyamadıkları gübre bile artı. birileri nasıl çıkıyor analayamadım.

A1 capitalin sayfası patladı.
    Hesaba erişemiyorum

7.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Ziraat alımda 3 milyar tl oldu
    Para kalmıştır inşallah
    Hocam bunu dün anlattım. Tekrar anlatayım.

BES fonlarının devlet katkısı için almak zorunda olduğu hisse senedi oranı, %10'dan %30'a çıkarıldı malum.

SEDDK dedi ki, bunlar böleceksin, %10'u BYF olacak .Yani borsa yatırım fonu. ZPX30F ve ZPBDLF olarak gördükleriniz borsa yatırım fonu. 3 gündür işlem hacimleri çok yüksek. Sebebi de bu.

Şimdi bu fonlar nasıl çalışıyor? Mesela ZPX30F.. Bu BIST30 hisse senetlerinden oluşan bir likit borsa yatırım fonu. Yani normal hisse senedi alır satar gibi işlem görüyor. Diyelim ki BIST30 rallisi bekliyorsunuz. Kaldıraçlı işlem de sevmiyorsunuz Gidip bunu aldığında tüm bu hisseleri almış gibi oluyorsunuz.

Bu da şöyle çalışıyor; diyelim ki bir BES fonu geldi, mecbur olduğu için ZPX30F tahtasına alım girdi. Ziraat Yatırım piyasa yapıcı olarak hemen talep edilen tutar kadar satıyor (yaratıyor). Karşılığında da ZPX30F'in içindeki hisselerin ağırlığı ne kadarsa, gidip o tahtalardan hisse alıyor.

Aynı şey bankalardan oluşan ZPBDLF için de geçerli. O yüzden 3 gündür bankalarda birinci alıcı Ziraat Yatırım..

Yani paranın bitmesi gibi bir durum yok, çünkü sattığı kadarını gidip alıyor. Piyasa dengeliyor..

Muhtemelen en geç Pazartesi bu alımlar bitecek..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Uzun süredir günlük pastada diğer takaslarında bu kadar fark görmedim. Hatta hatırlamıyorum bu kadar fark olmuşmuydu...
    İlginç

Sayfa 480/1002 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •