Sayfa 483/1230 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by ruzgarsorfu Yazıyı Oku
    Devlete verirken İngilizceyi nasıl öğretmeyi planlamıştınız sn. Cautionary?
    Ben yabancı dil konusunu çok abartmıyorum...benim için özel okul, öncelikle güvenli ortam ve 20 kişi altı sınıflar demek( mevcut okulda 3 İngilizce hocası derse giriyor, ikisi native speaker....yani İngilizce eğitimi fena değil)...yabancı dil üçüncü sırayı alır belki.

Teknolojinin gelişimi ile akıllı, machine learning tabanlı süper translator cihazlar çıkacak bence...simültane çeviri işinin 15-20 sene sonraki halini düşünün.

Bu yüzden dil konusuna aşırı önem vermek ve aşırı para harcamak doğru değil bence...hele hele çocuk dil konusunda pek yetenekli değilse, buraya aşırı efor harcaması gereksiz kaynak israfı..onun yerine ilgi alanı neyse o alana odaklansın, sayısalı iyiyse kodlama çalışsın mesela hobi niyetine.

Not: bunu köy okullarında okumuş, üni sırasında defalarca kursa gitmiş, Boğaziçi’nde hazırlık okumuş ve geçmiş, şirkette çalışırken de bire bir yabancı hocadan speaking dersi almış biri olarak söylüyorum....yani konuya uzak biri değilim...çok zaman harcadım ve özellikle speaking konusunda yeteneksiz biri olarak, onca eğitime rağmen, biraz da pratik eksiği yüzünden şu an çat pat konuşabilen biriyim.

Yetenekli biri benim çeyrek eforum ile, benden çok daha iyi bir noktaya gelmiştir ( benzer köy okullarından gelmiş ve Boğaziçi nde hazırlık okurken çok daha iyi noktaya ulaşan arkadaşlarım olmuştu). Bu arada konu sınav başarısı değil, boğaziçi hazırlık meşhurdur, ilk denemede geçemeyenler de oluyordu,,,ayrıca kpds vs gibi sınavlarda oldukça iyi Notlar aldım...benim kastettiğim, speaking, yani conversation konusundaki yetenek sorunu,

2. Bu sayfayı çok uzun zamandır takip etmekteyim ancak hiç şimdiye kadar yazmamıştım. Buradaki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanılmaz değerli bilgiler vermiş durumda hocalarımız. Ben de başlığa katkı sağlayabileceğini düşündüğüm bir hikayeyi göndermek isterim. Yazı benim değil. Bir finansal blogta gördüğüm Sabit Gelirli diye birinin. Linki de aşağıda vereceğim emeğine saygı anlamında. Ben kendisini takip ediyorum, oğlu için yönettiği portföyüne katkı anlamında çok da destekliyorum. Sizin de ilginizi çekebileceğini düşünüyorum. Neyse yazıya geçelim.

https://sabitgelirli.com/simurg-ve-7...-ankanin-yolu/

Simurg ve 7 Vadi Efsanesi : Zümrüdü Anka’nın Yolu
    Posted on 09/07/2019by 1sabitgelirli Edit"Simurg ve 7 Vadi Efsanesi : Zümrüdü Anka’nın Yolu"
    Simurg ve 7 Vadi Efsanesi : Zümrüdü Anka'nın Yolu
    Son dönemlerde adını çok sıkça duyduğumuz ve neredeyse herkesin uyguladığını veya uygulamaya çalıştığını söylediği Temettü Emekliliği son derece popüler bir şey. Bu doğrultuda yapılan Pasif yatırım da öyle. Ama bu yol kolay mı? Hiç sanmıyorum. Hadi gelin siz şimdi bir hikaye anlatacağım; Simurg ve 7 Vadi Efsanesi.

Simurg ve 7 Vadi Efsanesi
    Simurg ve 7 Vadi Efsanesi kuşların şahından bahsederek başlar. Bu kuşların şahı olan ve her şeyi bilen Zümrüdü Anka kuşu Kaf Dağı’nın en tepesinde, ulu bilgi ağacında yaşarmış. O kadar çok şey bilir ki öleceğini hissettiği zaman ağaç dallarına yuvasını yapar ve bu yuvaya vuran güneşin yuvasını yakmasını bekler. Onunla birlikte yanar ve küllerinden yeniden doğarmış.

Bütün kuşlar, Zümrüdü Anka’nın bu bilgeliğine güvenir ve işler ne zaman ters giderse onun onları kurtaracağını inanırmış, Ama o güne kadar işler ne kadar kötü giderse gitsin daha onu gören yokmuş. Kuşlar diyarında işler her geçen gün kötüye gitmiş ve artık kuşlar Zümrüdü Anka tarafından kurtarılacaklarına inançları kalmamış. Ondan ümidi kesmişler. Ta ki kuşlardan biri bir fikir bulup gelene kadar? Bu kuş “Ya Zümrüdü Anka’nın durumumuzdan haberi yoksa?, gidip onu bulmalıyız, gelsin bizi kurtarsın” demiş. Çok uzak diyarlardan onun bir kanadını bulduğunu gören kuşlar olduğunu duyan bütün kuşlar Zümrüdü Anka’yı bulup yolunda gitmeyen şeyler için ondan yardım istemeye karar vermiş ve Kaf Dağ’ına doğu yola çıkmış.

Ancak Kaf Dağı’na ulaşmak için 7 dipsiz vadiyi geçmeleri gerekiyormuş. Ama bu 7 vadiyi geçmek öyle kolay değilmiş.

1. Vadi – Arayış Vadisi
    Bu daha yolun baş olan ve hepsinin kendini yalnız başına hissetmesine neden olan “Arayış Vadisi”. Bu vadiden geçerken kuşlar yalnızca kendini düşünmeye başlamış. Bazıları kendi başlarına hareket edip yönlerini kaybetmişler, kendi için avlanmaya gidip büyük hayvanlara yem olmuşlar.

2. Vadi – Aşk Vadisi
    Bu vadi tüm kuşların gözlerinin sisle kaplandığı, gördükleri kim varsa çok güzel görünen adeta büyülü “Aşk Vadisi”. Burada, kuşların gözlerine düşen büyülü sisten güzelliklerine kapıldıkları diğer kuşlara aşık olup yola çıktıkları sürüyü terk etmişler.

3. Vadi – Bilgelik Vadisi
    Bu vadi son sınır vadisi olarak da geçen ve kuşların gözüne her şeyin gözlerine güzel göründüğü ve kuşlardan ne olursa olsun önemseme yaratan bir büyüye sahip “Cehalet Vadisi”. Buradan geçen bazı kuşlar büyülü vadinin etkisiyle hiçbir şeyi önemsememeye başlamış, önemsemedikçe düşünmemiş, düşünmedikçe unutmuşlar. Sonunda Zümrüdü Anka’yı da unutan kuşların bazıları hafifleyen yükleri ile burada kalmayı tercih edip, yola çıktıkları sürüyü terk etmişler.

4. Vadi – Birlik Vadisi
    Bu vadi kuşların gittikleri yolun, amaçlarının anlamsız göründüğü “Bilgi Vadisi”. Burada kuşlar Zümrüdü Anka’yı bulamayacaklarını, yolda öleceklerini düşünmeye başlamış. O kadar yolu boşuna gittiklerini düşünen kuşlar, geri dönmüş.

5. Vadi – Dedikodu Vadisi
    Zümrüdü Anka hakkında birçok fısıltıların yayılmaya başladığı “Dedikodu Vadisi”. En arkadaki kuştan en öndekine doğru onun ile ilgili bir sürü dedikodu gelmiş en sonunda en öndekine Zümrüdü Anka’nın toprak olduğu, gitmelerinin bir anlamı olmadığı söylenmiş. Bunu duyan birçok kuş doğru olup olmadığını hiç önemsemeden, yolundan vazgeçip geri dönmüş.

6. Vadi – Arzu Vadisi
    Bu vadi kuşların isteyebileceği her şeyin bulunduğu adeta bir harikalar vadisi imiş. Bu “Arzu Vadisi” birçok kuş önlerine sunulan inanılmaz imkanlara ikna olup sürüyü terk etmiş.

7. Vadi – Ben Vadisi
    Bu vadi kuşlar arasında nifağa yol açan ve arayışın her şeyden bağımsız davranmasına yol açan bir vadi imiş. Kuşlar birbirlerinden ayrı bir şey söylemeye başlamış ve birbirlerini beğenmemeye başlamış. Biri diğerinin kanadını beğenmemiş, diğeri her şeyi bildiğini iddia etmeye başlamış, yanlış yoldan gidildiği söylenmiş… Hepsi bir şey söylüyormuş ve kendi söylediğinin doğru olduğunu kabul ettirip lider olmaya çalışıyormuş. Böylece vadiyi geçip “ben” düşüncesinden uzaklaşana kadar en öne geçmek için birbirlerini ezip durmuşlar. Kuşlardan sadece çok ama çok az bir miktarı burayı geçebilmiş.

Nihayet Kaf Dağı’na vardıklarında sadece 30 kuş kalmış. Bu zorlu vadileri aşmayı başaran 30 kuş yuvaya vardıklarında dağın tepesinde ne bir bilgi ağacı ne de bir kuş görmüşler. Ama anlamışlar ki gerçek sır şuymuş: aradıkları Zümrüdü Anka kuşunun ismi Farsça’da Simurg’tur. Ve Farsça “Si” otuz, “Murg” ise kuş demekmiş. Yani, arayışı tamamlayan bu 30 kuş, aslında aradıkları şeyin ta kendisiymiş. Bilgeliğe giden yol, aslında kendilerine yaptıkları bir yolmuş.

Burayı Gül Bahçesi Yapmak İstiyor Musun?
    Simurg ve 7 Vadi Efsanesi ile anlatılan 7 vadi, bizim hayatımızda yaşadığımız finansal veya finansal olmayan bütün zorlukları neredeyse birebir temsil ediyor. Zor dönemlerde bunlara maruz kalıp geride bıraktıkça ilerliyor ve gelişiyoruz. Başarıya ulaşmak için nefsine hâkim olup, körü körüne bağlanmadan, düşünen ve kendini geliştiren, başaracağına dair inancını kaybetmeyen, birlik olmayı bilen, sorgulayan ve en önemlisi egosundan uzaklaşan herkes, küllerinden yeniden doğan Simurg olabilir. Bunu hem özel hayatında hemde temettü emeliliği dahil şuana kadar zorlandığı bütün finansal zorluklar karşısında bir takım zorlukların üstesinden gelerek o günlere beraber yürüyelim. Bu yolda çok vazgeçen olacak, bu olmuyor bak gördün mü diyenlere inanıp bunu devam ettiremeyip bırakan da olacak. Ben bıraktım sen de bırak diyen bile olacak, o öyle yapılmaz böyle yapılır diyen de. Ama sen şimdi şu soruyu sor kendine sen bu işi yapmak istiyor musun? Burayı gül bahçesi yapmak istiyor musun?

Eğer öyle ise şimdi, bunların bilincinde olarak hedeflere doğru yılmadan, yorulmadan uçma zamanı.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.Saygılarımla.

Yazının sonundaki video : https://www.youtube.com/watch?v=zBFcmsJlhpE
    Son düzenleme : abdullahakar; 18-09-2019 saat: 23:08. Sebep: değişiklik

3.  Alıntı Originally Posted by ruzgarsorfu Yazıyı Oku
    Devlete verirken İngilizceyi nasıl öğretmeyi planlamıştınız sn. Cautionary?
    Selamlar,
    Yabanci dili TR'de kursla, okulla vs ogrenemezsiniz. Direk o dilin konusuldugu ulkede yasamak zorundasiniz.
    Ben ilkokul 5ten beri ingilizce ile hasirnesirim. Kabaca 30 yil diyelim.
    Son 3,5 yildir ABD'deyim. Oncesinde gormedigim duymadigim kaliplarin, kullanimlarin manyagi oldum geldigimden beri.
    Kizim anaokulunu burada tekrar etti. 1. sinif sonunda okulun verdigi Ingilizce destek biriminden cikartildi. Simdi 3.sinifta; kopppek gibi konusuyor. Anlasamiyoruz.

4. Sayın Cautionary,
    En son size göre 'en karlı yatırımı' açıklayacaktınız; ben büyük bir heyecanla paylaşacağınız yeni Pegasus'u beklerken en iyi yatırım çocuğa yapılan yatırımdır dediniz...
    Bu yaşta yatırım yapacağım bir çocuk, haliyle eş arıyorum. Düğün günü geldiğinde kapınızı çalarım, son tahlilde bizler her ne kadar çiftleştiğimizde verimli döller verebiliyor olsak da Türk'üz. Evlenmeden olmaz.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ilber hocanin dedigine gore 16 yasina kadar yabanci dil isinin halledilmesi gerekiyormus..
    O yasdan sonra daha zor oluyormus..

Syg,
    Dil yeteneğinde önemli .

Araştırmalara göre en iyi ve en çok dil öğrenme yaşı 8-10 yaşına kadar ana dili olarak konuşmaktan bahsediyoruz .

Öğrenmekten ziyade pratiklikte önemli yoksa zamanla köreliyor .

Yurtdışında birkaç gün takılınca konuşmak zorunda kaldığın için halletiyorsun ama turist burada bir şey sorarsa o anda kalabiliyorsun .

Bu durumlarda En iyisi Google translate oluyor söylüyorsun çevirip telafüz ediyor artık çok akıllandı .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,378
     Alıntı Originally Posted by abdullahakar Yazıyı Oku
    Bu sayfayı çok uzun zamandır takip etmekteyim ancak hiç şimdiye kadar yazmamıştım. Buradaki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanılmaz değerli bilgiler vermiş durumda hocalarımız. Ben de başlığa katkı sağlayabileceğini düşündüğüm bir hikayeyi göndermek isterim. Yazı benim değil. Bir finansal blogta gördüğüm Sabit Gelirli diye birinin. Linki de aşağıda vereceğim emeğine saygı anlamında. Ben kendisini takip ediyorum, oğlu için yönettiği portföyüne katkı anlamında çok da destekliyorum. Sizin de ilginizi çekebileceğini düşünüyorum. Neyse yazıya geçelim.

https://sabitgelirli.com/simurg-ve-7...-ankanin-yolu/

Simurg ve 7 Vadi Efsanesi : Zümrüdü Anka’nın Yolu
    Posted on 09/07/2019by 1sabitgelirli Edit"Simurg ve 7 Vadi Efsanesi : Zümrüdü Anka’nın Yolu"
    Simurg ve 7 Vadi Efsanesi : Zümrüdü Anka'nın Yolu
    Son dönemlerde adını çok sıkça duyduğumuz ve neredeyse herkesin uyguladığını veya uygulamaya çalıştığını söylediği Temettü Emekliliği son derece popüler bir şey. Bu doğrultuda yapılan Pasif yatırım da öyle. Ama bu yol kolay mı? Hiç sanmıyorum. Hadi gelin siz şimdi bir hikaye anlatacağım; Simurg ve 7 Vadi Efsanesi.

Simurg ve 7 Vadi Efsanesi
    Simurg ve 7 Vadi Efsanesi kuşların şahından bahsederek başlar. Bu kuşların şahı olan ve her şeyi bilen Zümrüdü Anka kuşu Kaf Dağı’nın en tepesinde, ulu bilgi ağacında yaşarmış. O kadar çok şey bilir ki öleceğini hissettiği zaman ağaç dallarına yuvasını yapar ve bu yuvaya vuran güneşin yuvasını yakmasını bekler. Onunla birlikte yanar ve küllerinden yeniden doğarmış.

Bütün kuşlar, Zümrüdü Anka’nın bu bilgeliğine güvenir ve işler ne zaman ters giderse onun onları kurtaracağını inanırmış, Ama o güne kadar işler ne kadar kötü giderse gitsin daha onu gören yokmuş. Kuşlar diyarında işler her geçen gün kötüye gitmiş ve artık kuşlar Zümrüdü Anka tarafından kurtarılacaklarına inançları kalmamış. Ondan ümidi kesmişler. Ta ki kuşlardan biri bir fikir bulup gelene kadar? Bu kuş “Ya Zümrüdü Anka’nın durumumuzdan haberi yoksa?, gidip onu bulmalıyız, gelsin bizi kurtarsın†demiş. Çok uzak diyarlardan onun bir kanadını bulduğunu gören kuşlar olduğunu duyan bütün kuşlar Zümrüdü Anka’yı bulup yolunda gitmeyen şeyler için ondan yardım istemeye karar vermiş ve Kaf Dağ’ına doğu yola çıkmış.

Ancak Kaf Dağı’na ulaşmak için 7 dipsiz vadiyi geçmeleri gerekiyormuş. Ama bu 7 vadiyi geçmek öyle kolay değilmiş.

1. Vadi – Arayış Vadisi
    Bu daha yolun baş olan ve hepsinin kendini yalnız başına hissetmesine neden olan “Arayış Vadisiâ€. Bu vadiden geçerken kuşlar yalnızca kendini düşünmeye başlamış. Bazıları kendi başlarına hareket edip yönlerini kaybetmişler, kendi için avlanmaya gidip büyük hayvanlara yem olmuşlar.

2. Vadi – Aşk Vadisi
    Bu vadi tüm kuşların gözlerinin sisle kaplandığı, gördükleri kim varsa çok güzel görünen adeta büyülü “Aşk Vadisiâ€. Burada, kuşların gözlerine düşen büyülü sisten güzelliklerine kapıldıkları diğer kuşlara aşık olup yola çıktıkları sürüyü terk etmişler.

3. Vadi – Bilgelik Vadisi
    Bu vadi son sınır vadisi olarak da geçen ve kuşların gözüne her şeyin gözlerine güzel göründüğü ve kuşlardan ne olursa olsun önemseme yaratan bir büyüye sahip “Cehalet Vadisiâ€. Buradan geçen bazı kuşlar büyülü vadinin etkisiyle hiçbir şeyi önemsememeye başlamış, önemsemedikçe düşünmemiş, düşünmedikçe unutmuşlar. Sonunda Zümrüdü Anka’yı da unutan kuşların bazıları hafifleyen yükleri ile burada kalmayı tercih edip, yola çıktıkları sürüyü terk etmişler.

4. Vadi – Birlik Vadisi
    Bu vadi kuşların gittikleri yolun, amaçlarının anlamsız göründüğü “Bilgi Vadisiâ€. Burada kuşlar Zümrüdü Anka’yı bulamayacaklarını, yolda öleceklerini düşünmeye başlamış. O kadar yolu boşuna gittiklerini düşünen kuşlar, geri dönmüş.

5. Vadi – Dedikodu Vadisi
    Zümrüdü Anka hakkında birçok fısıltıların yayılmaya başladığı “Dedikodu Vadisiâ€. En arkadaki kuştan en öndekine doğru onun ile ilgili bir sürü dedikodu gelmiş en sonunda en öndekine Zümrüdü Anka’nın toprak olduğu, gitmelerinin bir anlamı olmadığı söylenmiş. Bunu duyan birçok kuş doğru olup olmadığını hiç önemsemeden, yolundan vazgeçip geri dönmüş.

6. Vadi – Arzu Vadisi
    Bu vadi kuşların isteyebileceği her şeyin bulunduğu adeta bir harikalar vadisi imiş. Bu “Arzu Vadisi†birçok kuş önlerine sunulan inanılmaz imkanlara ikna olup sürüyü terk etmiş.

7. Vadi – Ben Vadisi
    Bu vadi kuşlar arasında nifağa yol açan ve arayışın her şeyden bağımsız davranmasına yol açan bir vadi imiş. Kuşlar birbirlerinden ayrı bir şey söylemeye başlamış ve birbirlerini beğenmemeye başlamış. Biri diğerinin kanadını beğenmemiş, diğeri her şeyi bildiğini iddia etmeye başlamış, yanlış yoldan gidildiği söylenmişâ€¦ Hepsi bir şey söylüyormuş ve kendi söylediğinin doğru olduğunu kabul ettirip lider olmaya çalışıyormuş. Böylece vadiyi geçip “ben†düşüncesinden uzaklaşana kadar en öne geçmek için birbirlerini ezip durmuşlar. Kuşlardan sadece çok ama çok az bir miktarı burayı geçebilmiş.

Nihayet Kaf Dağı’na vardıklarında sadece 30 kuş kalmış. Bu zorlu vadileri aşmayı başaran 30 kuş yuvaya vardıklarında dağın tepesinde ne bir bilgi ağacı ne de bir kuş görmüşler. Ama anlamışlar ki gerçek sır şuymuş: aradıkları Zümrüdü Anka kuşunun ismi Farsça’da Simurg’tur. Ve Farsça “Si†otuz, “Murg†ise kuş demekmiş. Yani, arayışı tamamlayan bu 30 kuş, aslında aradıkları şeyin ta kendisiymiş. Bilgeliğe giden yol, aslında kendilerine yaptıkları bir yolmuş.

Burayı Gül Bahçesi Yapmak İstiyor Musun?
    Simurg ve 7 Vadi Efsanesi ile anlatılan 7 vadi, bizim hayatımızda yaşadığımız finansal veya finansal olmayan bütün zorlukları neredeyse birebir temsil ediyor. Zor dönemlerde bunlara maruz kalıp geride bıraktıkça ilerliyor ve gelişiyoruz. Başarıya ulaşmak için nefsine hâkim olup, körü körüne bağlanmadan, düşünen ve kendini geliştiren, başaracağına dair inancını kaybetmeyen, birlik olmayı bilen, sorgulayan ve en önemlisi egosundan uzaklaşan herkes, küllerinden yeniden doğan Simurg olabilir. Bunu hem özel hayatında hemde temettü emeliliği dahil şuana kadar zorlandığı bütün finansal zorluklar karşısında bir takım zorlukların üstesinden gelerek o günlere beraber yürüyelim. Bu yolda çok vazgeçen olacak, bu olmuyor bak gördün mü diyenlere inanıp bunu devam ettiremeyip bırakan da olacak. Ben bıraktım sen de bırak diyen bile olacak, o öyle yapılmaz böyle yapılır diyen de. Ama sen şimdi şu soruyu sor kendine sen bu işi yapmak istiyor musun? Burayı gül bahçesi yapmak istiyor musun?

Eğer öyle ise şimdi, bunların bilincinde olarak hedeflere doğru yılmadan, yorulmadan uçma zamanı.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.Saygılarımla.

Yazının sonundaki video : https://www.youtube.com/watch?v=zBFcmsJlhpE
    Hikaye icin tesekkurler.
    Ilgilenenler icin daha genis hali burada.
    http://www.simurgbdm.com/simurgdan/simurgun-hikayesi/
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary,
    En son size göre 'en karlı yatırımı' açıklayacaktınız; ben büyük bir heyecanla paylaşacağınız yeni Pegasus'u beklerken en iyi yatırım çocuğa yapılan yatırımdır dediniz...
    Bu yaşta yatırım yapacağım bir çocuk, haliyle eş arıyorum. Düğün günü geldiğinde kapınızı çalarım, son tahlilde bizler her ne kadar çiftleştiğimizde verimli döller verebiliyor olsak da Türk'üz. Evlenmeden olmaz.
    Saygılar.
    Kolay gelsin o zaman

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,378
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Dil yeteneğinde önemli .

Araştırmalara göre en iyi ve en çok dil öğrenme yaşı 8-10 yaşına kadar ana dili olarak konuşmaktan bahsediyoruz .

Öğrenmekten ziyade pratiklikte önemli yoksa zamanla köreliyor .

Yurtdışında birkaç gün takılınca konuşmak zorunda kaldığın için halletiyorsun ama turist burada bir şey sorarsa o anda kalabiliyorsun .

Bu durumlarda En iyisi Google translate oluyor söylüyorsun çevirip telafüz ediyor artık çok akıllandı .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Yetenek her iste onemli tabii..
    Ben yabanci okulda 12 yasinda basladim.
    Iki yabanci lisani unide lisans egitimi alabilecek kadar ogrendim 8 yilda.
    Edebiyati ile hem de.
    Ama sonra cocuklarin doneminde 8 yillik egitim cikarttiklari icin onlar 15. inci yaslarindan itibaren ciddi olarak ogrenebildiler. Daha onceleri pek bir sey ogrenemediler.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 483/1230 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •