Sayfa 49/458 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon
Arama sonucu : 3657 madde; 385 - 392 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. Daha önce de "2022 yilinda %100 yenilenebilir enerji hedefliyoruz" demişler.

https://www.steel-data.com/post/167/...0-yesil-enerji

SM-N770F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 1. Çeyrek bilançodaki Net Döviz Varlığı 984.440.983 TL. 31 Mart 2023 ile 30 Haziran 2023 arası ortalama döviz kuru değişimi %34,94. Eğer 1. Çeyrek bilançodaki net döviz varlıklarında bir erime olmadı ise minimum 343.963.679 TL kur farkı geliri eklenir çeyreklik net kâr kalemine. Bunun haricinde 2. Çeyrek kötü gitmiş dahi olsa en son 4 çeyreğin en kötü performansını gösteren 2022 3. Çeyreği kadar bile Net kâr gelecek olsa kur farkı etkisinden bağımsız yuvarlak 131 Milyon TL demek bu rakam, buna bir de kur farkı geliri eklerseniz 475 Milyon civarı 2. Çeyrek Net Kârı ve toplamda 650 Milyon TL civarı 6 aylık net kâr açıklanması beklenebilir. Haydi diğer çeyrekler de 3Ç ve 4Ç kötü performans ile 500 Milyon civarı 6 aylık kâr getirsin, toplamda yıllık net kâr 650 + 500 = 1.150 Milyon TL yapar. Ortalama 2024 başı şu an fiyatlandığı gibi 15 f/k ile fiyatlansa prospektif piyasa değeri 1.150 x 15 = 17.250 Milyon TL Piyasa Değeri eder ki, mevcut Piyasa Değeri olan 12.750 Milyon TL'nin yaklaşık % 35 yukarısıdır. En defansif değerleme bile 4-5 ay için % 35 yükselme potansiyeline işaret ediyor. %70'e yakın ihracaat oranı ile 3. ve 4. Çeyrek net kârları da öyle toplam 500 M gibi düşük değer geleceğini pek sanmıyorum mevcut döviz kurunu düşündüğümde, eğer dış piyasadaki talep çok azalmazsa. Yükselen kurların etkisiyle kötü bir performansla bile 500 M yerine 700 M Net kâr gelse yılın 2. yarısında bu sefer 1.350 Milyon TL yıllık net kâr demektir ve 15 f/k ile 20.250 Milyon prospektif piyasa değeri yapar, o da % 58'lik prim potansiyeline işaret eder. Teknik olarak da benim için 2024 başı için ilk hedef fibo 161,8 noktasıdır, o da kabaca 34,20 TL civarına yakın bir değerdir ve % 76 potansiyele işaret eder.

Bunlar bakkal hesabı tahminlerdir. Ne kadar net kâr geleceğini elbette tam olarak kestirmek mümkün olmadığı gibi piyasanın kaç f/k ile fiyatlayacağı da belirsizdir. Piyasada aşırı coşku ile 20 f/k ile fiyatlanırsa başka bir sonuç doğar, piyasada bir satış dalgası yaşanır ve 10 f/k ile fiyatlanırsa başka bir sonuç doğar. O sebeple kendi hesabınızı kendiniz yapınız ve beklentinizi kendiniz oluşturunuz.

YTD.
    Son düzenleme : deva-i dert; 07-08-2023 saat: 01:28.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

3.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    1. Çeyrek bilançodaki Net Döviz Varlığı 984.440.983 TL. 31 Mart 2023 ile 30 Haziran 2023 arası ortalama döviz kuru değişimi %34,94. Eğer 1. Çeyrek bilançodaki net döviz varlıklarında bir erime olmadı ise minimum 343.963.679 TL kur farkı geliri eklenir çeyreklik net kâr kalemine. Bunun haricinde 2. Çeyrek kötü gitmiş dahi olsa en son 4 çeyreğin en kötü performansını gösteren 2022 3. Çeyreği kadar bile Net kâr gelecek olsa kur farkı etkisinden bağımsız yuvarlak 131 Milyon TL demek bu rakam, buna bir de kur farkı geliri eklerseniz 475 Milyon civarı 2. Çeyrek Net Kârı ve toplamda 650 Milyon TL civarı 6 aylık net kâr açıklanması beklenebilir. Haydi diğer çeyrekler de 3Ç ve 4Ç kötü performans ile 500 Milyon civarı 6 aylık kâr getirsin, toplamda yıllık net kâr 650 + 500 = 1.150 Milyon TL yapar. Ortalama 2024 başı şu an fiyatlandığı gibi 15 f/k ile fiyatlansa prospektif piyasa değeri 1.150 x 15 = 17.250 Milyon TL Piyasa Değeri eder ki, mevcut Piyasa Değeri olan 12.750 Milyon TL'nin yaklaşık % 35 yukarısıdır. En defansif değerleme bile 4-5 ay için % 35 yükselme potansiyeline işaret ediyor. %70'e yakın ihracaat oranı ile 3. ve 4. Çeyrek net kârları da öyle toplam 500 M gibi düşük değer geleceğini pek sanmıyorum mevcut döviz kurunu düşündüğümde, eğer dış piyasadaki talep çok azalmazsa. Yükselen kurların etkisiyle kötü bir performansla bile 500 M yerine 700 M Net kâr gelse yılın 2. yarısında bu sefer 1.350 Milyon TL yıllık net kâr demektir ve 15 f/k ile 20.250 Milyon prospektif piyasa değeri yapar, o da % 58'lik prim potansiyeline işaret eder. Teknik olarak da benim için 2024 başı için ilk hedef fibo 161,8 noktasıdır, o da kabaca 34,20 TL civarına yakın bir değerdir ve % 76 potansiyele işaret eder.

Bunlar bakkal hesabı tahminlerdir. Ne kadar net kâr geleceğini elbette tam olarak kestirmek mümkün olmadığı gibi piyasanın kaç f/k ile fiyatlayacağı da belirsizdir. Piyasada aşırı coşku ile 20 f/k ile fiyatlanırsa başka bir sonuç doğar, piyasada bir satış dalgası yaşanır ve 10 f/k ile fiyatlanırsa başka bir sonuç doğar. O sebeple kendi hesabınızı kendiniz yapınız ve beklentinizi kendiniz oluşturunuz.

YTD.
    Sn deva-i dert Bilancoyla ilgili yaptığınız analiz için tesekkurler.Ben bilanconun kötü gelmeyeceğine ikna oldum.

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

4. Bugun için 20 üzeri kapanis olabilirse umutları yeniden yeşertir..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Sn deva-i dert Bilancoyla ilgili yaptığınız analiz için tesekkurler.Ben bilanconun kötü gelmeyeceğine ikna oldum.

Hocam, bilançoda görülen o döviz varlıkları bir anda erimedi ise ve piyasadaki tüm kötü şartlar Kcaer'in üzerine patlamadı ise, en azından gelir tablosunda net kâr kalemini baz alırsak kötü bilanço gelmesi zor. Elbette bu benim beklentim. Ama ister istemez fiyat hareketleri insanı kıllandırıyor. Ha satışları ve esas faaliyet kârı çok kötü gelecekse, net kâr da bir defaya mahsus sadece kambiyo gelirlerinden ötürü iyi gelecekse ve herkes aynı anda bu duruma vakıfsa, ve o sebeple kötü fiyatlıyorlarsa gibi en kötü senaryoyu düşündürmek istiyorlarsa, ona da bilançoyu gördükten sonra biz nasıl da bu kadar yanılmışız diye dövünerek karar veririz. Ya da şimdilik senin hakkın 15 f/k'dır, fazlası senin üstünde eğreti durur diyorlarsa, şimdiye kadar daha önceki dönemlerde 18,20 f/k ortalamayla fiyatlarken aklınız neredeydi denir.

Neyse şunun şurasında bilançoya ne kaldı, yakında her şey gün yüzüne çıkacak. Umarım yanılan taraf piyasa olur.

YTD.
    Clausewitz

6.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    1. Çeyrek bilançodaki Net Döviz Varlığı 984.440.983 TL. 31 Mart 2023 ile 30 Haziran 2023 arası ortalama döviz kuru değişimi %34,94. Eğer 1. Çeyrek bilançodaki net döviz varlıklarında bir erime olmadı ise minimum 343.963.679 TL kur farkı geliri eklenir çeyreklik net kâr kalemine. Bunun haricinde 2. Çeyrek kötü gitmiş dahi olsa en son 4 çeyreğin en kötü performansını gösteren 2022 3. Çeyreği kadar bile Net kâr gelecek olsa kur farkı etkisinden bağımsız yuvarlak 131 Milyon TL demek bu rakam, buna bir de kur farkı geliri eklerseniz 475 Milyon civarı 2. Çeyrek Net Kârı ve toplamda 650 Milyon TL civarı 6 aylık net kâr açıklanması beklenebilir. Haydi diğer çeyrekler de 3Ç ve 4Ç kötü performans ile 500 Milyon civarı 6 aylık kâr getirsin, toplamda yıllık net kâr 650 + 500 = 1.150 Milyon TL yapar. Ortalama 2024 başı şu an fiyatlandığı gibi 15 f/k ile fiyatlansa prospektif piyasa değeri 1.150 x 15 = 17.250 Milyon TL Piyasa Değeri eder ki, mevcut Piyasa Değeri olan 12.750 Milyon TL'nin yaklaşık % 35 yukarısıdır. En defansif değerleme bile 4-5 ay için % 35 yükselme potansiyeline işaret ediyor. %70'e yakın ihracaat oranı ile 3. ve 4. Çeyrek net kârları da öyle toplam 500 M gibi düşük değer geleceğini pek sanmıyorum mevcut döviz kurunu düşündüğümde, eğer dış piyasadaki talep çok azalmazsa. Yükselen kurların etkisiyle kötü bir performansla bile 500 M yerine 700 M Net kâr gelse yılın 2. yarısında bu sefer 1.350 Milyon TL yıllık net kâr demektir ve 15 f/k ile 20.250 Milyon prospektif piyasa değeri yapar, o da % 58'lik prim potansiyeline işaret eder. Teknik olarak da benim için 2024 başı için ilk hedef fibo 161,8 noktasıdır, o da kabaca 34,20 TL civarına yakın bir değerdir ve % 76 potansiyele işaret eder.

YTD.
    Üstat ağzına sağlık...

7.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Üstat ağzına sağlık...
    Eyvallah hocam, kazancın bereketli olur inşallah.
    Clausewitz

8. Kcaer ile ilgili bir de şu durumu önemsiyorum.
    Yenilebilir enerjiye yaptıkları yatirimlari sadece enerji maliyetlerini düşürmek için yapmıyorlar bence.300 milyon sermayeli kendi iştirakinde yeni bir enerji şirketi kurmaları sanki bu alanda yatırımlara devam edeceklerine güzel bir işaret..

Sayfa 49/458 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •