Sayfa 495/637 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Herkese merhaba,
    Tasarruflarımı gözden geçirip yeni arayışlara girmemin ve borsayla ilgilenmeye başlamamın üzerinden neredeyse bir yıl geçti. İlk hisse senedi alışımın üzerinden henüz 7 ay geçti.
    Eskiden sadece dolar, euro ve gram altın alarak değerlendirmeye çalıştığım birikimlerime hisse senedi seçeneği de eklemiş oldum. Bu nedenle getiri kıyaslamasını dolar, euro ve gram altına göre yapmaya karar verdim. Excel dosyasında tuttuğum kayıtlara bakarak, o gün hisse değil de dolar/euro/altın alsam ne olurdu diye değerlendiriyorum. Şimdilik sonuçlar iyi gibi görünüyor.

Forumları okuyunca, feryat figan yazan insanları görünce kendimi psikolojik olarak gayet iyi hissediyorum ama gerçek bir kriz henüz yaşamadım. Bunun dışında hala bazı zaaflara da yenik düşüyorum. Uçacak kaçacak diye çokça lafı edilen bir hisseden ben de aldım Ya da iyice ucuzladı daha da düşmez, sağlam şirket, biraz daha alıp maliyet düşüreyim deyip inat ettiğim bir hissem var. Pişman olduğum kararlar da oldu iyi ki yapmışım dediğim de. Kimi şans eseri, kimi bilinçli.

İlk hisse senedi alışımın üzerinden bir yıl geçince daha detaylı bir yazı yazmayı düşünüyorum fırsatım olursa. Bu yazımda sadece şunu aldım bunu sattım değil, neler düşündüğümü, hissettiğimi, bana o hamleleri yaptıran içgüdümden de bahsetmeyi düşünüyorum. Örneğin geçen hafta herkes için güzel bir testti sanırım.

Bu şekilde forumdaki tecrübeli insanların eleştirilerini almayı ve de benim gibi yolun başında olan insanların ders çıkarmasını umuyorum.

Ayrıca bu fikri beğenen diğer arkadaşlar benden önce davranıp buna benzer yazılar yazarlarsa daha da memnun olurum.

Görüşmek üzere.
    Herkese iyi günler dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by cigulinin hayaleti Yazıyı Oku
    Herkese merhaba,
    Tasarruflarımı gözden geçirip yeni arayışlara girmemin ve borsayla ilgilenmeye başlamamın üzerinden neredeyse bir yıl geçti. İlk hisse senedi alışımın üzerinden henüz 7 ay geçti.
    Eskiden sadece dolar, euro ve gram altın alarak değerlendirmeye çalıştığım birikimlerime hisse senedi seçeneği de eklemiş oldum. Bu nedenle getiri kıyaslamasını dolar, euro ve gram altına göre yapmaya karar verdim. Excel dosyasında tuttuğum kayıtlara bakarak, o gün hisse değil de dolar/euro/altın alsam ne olurdu diye değerlendiriyorum. Şimdilik sonuçlar iyi gibi görünüyor.

Forumları okuyunca, feryat figan yazan insanları görünce kendimi psikolojik olarak gayet iyi hissediyorum ama gerçek bir kriz henüz yaşamadım. Bunun dışında hala bazı zaaflara da yenik düşüyorum. Uçacak kaçacak diye çokça lafı edilen bir hisseden ben de aldım Ya da iyice ucuzladı daha da düşmez, sağlam şirket, biraz daha alıp maliyet düşüreyim deyip inat ettiğim bir hissem var. Pişman olduğum kararlar da oldu iyi ki yapmışım dediğim de. Kimi şans eseri, kimi bilinçli.

İlk hisse senedi alışımın üzerinden bir yıl geçince daha detaylı bir yazı yazmayı düşünüyorum fırsatım olursa. Bu yazımda sadece şunu aldım bunu sattım değil, neler düşündüğümü, hissettiğimi, bana o hamleleri yaptıran içgüdümden de bahsetmeyi düşünüyorum. Örneğin geçen hafta herkes için güzel bir testti sanırım.

Bu şekilde forumdaki tecrübeli insanların eleştirilerini almayı ve de benim gibi yolun başında olan insanların ders çıkarmasını umuyorum.

Ayrıca bu fikri beğenen diğer arkadaşlar benden önce davranıp buna benzer yazılar yazarlarsa daha da memnun olurum.

Görüşmek üzere.
    Herkese iyi günler dilerim.
    başarılı insanların en önemli özelliği çok çalışmaları ve çalışmalarının neticesini almak için sabretmeleridir. tebrikler.

3. erken seçim önerisi geldi mhp den...muhtemelen erken seçime gideceğiz...piyasalar erken seçim riski nedeniyle önce satar, seçime doğru alıma geçer.

eğer böyle bir karar alınırsa 2-3 ay piyasada zor günler bizi bekliyor olacak.

böyle zamanlarda portföy hedge edilerek zarar minimize edilmelidir...bence düşüş trendindeyiz ve şu an için 110 bin altında kalındıkça düşüş trendi devam ediyor olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    erken seçim önerisi geldi mhp den...muhtemelen erken seçime gideceğiz...piyasalar erken seçim riski nedeniyle önce satar, seçime doğru alıma geçer.

eğer böyle bir karar alınırsa 2-3 ay piyasada zor günler bizi bekliyor olacak.

böyle zamanlarda portföy hedge edilerek zarar minimize edilmelidir...bence düşüş trendindeyiz ve şu an için 110 bin altında kalındıkça düşüş trendi devam ediyor olacak.
    seçime doğru alıma geçer demişsiniz de seçim galibinin kim ya da kimler olduğu önmeli değil mis peki? akp-MHP ortaklığı dışında bir galip piyasa tarafından olumsuz algılanır diyollaa?

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    501
     Alıntı Originally Posted by rodoslu Yazıyı Oku
    seçime doğru alıma geçer demişsiniz de seçim galibinin kim ya da kimler olduğu önmeli değil mis peki? akp-MHP ortaklığı dışında bir galip piyasa tarafından olumsuz algılanır diyollaa?
    Mehmet şimşek küresel sermayenin Türkiye deki denetçisidir. Akp 16 yıldır küresel sermayenin dediği her şeyi yapıyor. Ve sonuç: tarım çöktü, sanayi güdük montaj sanayisine dönüştü, 6 milyon kadın işhayatından çekildi 81 milyon nüfusun 19 milyonu ssklı, işsizlik %12 diyolar yalan, borç 2012 de 415 milyardı her yıl 30 40 milyar eksideyiz hala 400 milyar deniyor resmi yalan.
    Evet akp harici sonuçların küresel sermaye tarafından istenmediği doğrudur bizi becerirken direnmemizi istemezler.
    Diğer taraftan muhalefetteki partilerin kadroları da gayet yetişkin ve güçlüdür. Üçte ikisi yabancı olan borsadakilerin de çöküşe tahammülü olmayacaktır. Düşüş olsa bile kısa sürede toparlar.

saygı ve sevgilerimle

6. sn. Cautionary

viob da pozisyon almayı tarif edebilir misiniz ?

acemi kişiler için tehlikeli olduğunu belirtmiştiniz daha önce. ayrıntılarıyla hedge işlemini nasıl yapabileceğimizi aktarırsanız koruma amaçlı nasıl bir yol izleyeceğimizi şekillendirebiliriz kendimizce.

7.  Alıntı Originally Posted by rodoslu Yazıyı Oku
    onu diyenler siyasi görüşleri çerçevesinde konuşuyor....tek olumsuzluk hükümet kurlamaması olur..yeni yapıda öyle bir ihtiamal de pek yok...bu nedenle seçim öncesi yaşanacak düşüşte, ben uzun vadeli alımlarımı gözü kapalı yaparım...ama yavaş yavaş...bir anda değil. seçimden önceki son gün bile alım yapacak şekilde.

8.  Alıntı Originally Posted by karmaşık sayı Yazıyı Oku
    sn. Cautionary

viob da pozisyon almayı tarif edebilir misiniz ?

acemi kişiler için tehlikeli olduğunu belirtmiştiniz daha önce. ayrıntılarıyla hedge işlemini nasıl yapabileceğimizi aktarırsanız koruma amaçlı nasıl bir yol izleyeceğimizi şekillendirebiliriz kendimizce.
    bu konudan çok bahsettim daha önce...lütfen önceki yazılarımı okuyun, gerekirse anlamadığınız ya da detay noktaları özelden de sorabilirsiniz.

burada bu konunun detaylı yazılması uygun gözükmüyor bana...genel ilgi seviyesi ve bilgi düzeyi olarak böylesi daha uygun diye düşünüyorum.

Sayfa 495/637 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •