Sayfa 499/997 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon
Arama sonucu : 7974 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Şirketin aleyhine bir dava ile ilgili şu ana kadar bir özel durum açıklaması yapılmadı. Bildiğimiz kadarıyla printaşta sonuç hakkında beklentim benim olumlu yönde bazı arkadaşlarımız karamsar. Mahkeme olsa hepinizi orada görmek istiyorum derken hakim ortak konumuna gelemediyse oya ihtiyacı vardır veya şirketin menfaatleri ile ilgili önemli bir karar görüşülecek olabilir. Bizle ilgili bir sonuç şirketin bünyesinde ne değiştirebilir bilmiyorum o gün için fazla bir seçeneğimiz olduğunu düşünmüyorum. Sona doğru yaklaştığımız ve gidişatımız bir karar alınacağı yönünde bu beklentim olumlu yönde şirket iflas etmediğine göre blançolar kanunların ön gördüğü sürelerin bitiminde açıklanacaktır şirket kardamı zarardamı alacağımı borcumu var ortaya çıkacaktır kim ne derse desin son sözü spk söyler kota döndürmezse blançoları açıklayıp ayrılma hakkın kullandırır bir çok seçenek var kanun kapsamından çıkma şirketin feshi tasfiyesi birleşmesi bölünmesi mahkeme neden yapılıyor onu bi görsek bu yakınlarda açıklanacağı beklentisi var bakalım neler olacak.

2. SPK haftalık bülteni yayınlandı.Bültene göre, borsada bir zamanlar işlem gören ÇBS Printaş yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Ali Eşref Çavuşoğlu, Orhan Çavuşoğlu, Burhan Çavuşoğlu ve Aydın Çavuşoğlu'na "ÇBS Holding AŞâ€™den alacakların azaltılarak Şirket’in bağlı ortaklıklarının 1.923.545 TL zarara uğratılması ve ÇBS Oto Boya Sistemleri San. ve Tic. AŞâ€™nin Nippe Trading Co.’ya olan borcunun devralınması suretiyle Şirket’in 1.420.119 TL zarara uğratılması" nedeniyle SPK suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

Ayrıca Ali Eşref Çavuşoğlu, Orhan Çavuşoğlu, Burhan Çavuşoğlu'na "ÇBS Boya Kimya San. ve Tic. AŞ sahibi olduğu ÇBS Oto Boyaları San. ve Tic. AŞ hisselerinin Şirket’e devrine ilişkin yapılan 31.05.2014 tarihli hisse devir sözleşmesi sonucunda Şirket’in 33.839.784 TL zarara uğratılması" nedeniyle Kurul suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

3. Bu olabilir.yada borç alacak muhatapları.

4. Bunlarla ilgili davaların olduğuna ve bir karar alındığına dair bir bilgi varmı bunlar 2017 de yayınlanan suç duyuruları sonuçlarıyla ilgili alınan kararlar olmadı ve özel durum açıklaması yapılmadı. Ali çavuşoğlu bir suç işlemiş olsaydı kanatim ya hapiste yada yurt dışında olurdu en son 31 ekimde genel kurulda nipponla ilgili kendisine soru sorduğumdan eminim montaj değilse.

5. 2017 haziran spk bülteninden alıntı.kesin mevzu budur.

6. Demekki dava sonuçlanmadı.belkide karar karar duruşması olabilir.ee olsun artık 2,5 yıl geçmiş

7. SPK Haftalık Bülteni yayımlandı. Bültene göre, borsada bir zamanlar işlem gören ÇBS Printaş yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Ali Eşref Çavuşoğlu, Orhan Çavuşoğlu, Burhan Çavuşoğlu ve Aydın Çavuşoğlu'na "Bilgi ve belge verilmeyerek ve/veya eksik bilgi verilerek denetimin engellemesi" ve "Şirket tarafından kanunen tutulması gereken defter ve kayıtlarının tutulmaması ve saklamakla yükümlü olunan defter ve belgelerin saklanmaması" nedeniyle Kurul suç duyurusunda bulundu.

8.  Alıntı Originally Posted by turbulans Yazıyı Oku
    SPK haftalık bülteni yayınlandı.Bültene göre, borsada bir zamanlar işlem gören ÇBS Printaş yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Ali Eşref Çavuşoğlu, Orhan Çavuşoğlu, Burhan Çavuşoğlu ve Aydın Çavuşoğlu'na "ÇBS Holding AŞâ€™den alacakların azaltılarak Şirket’in bağlı ortaklıklarının 1.923.545 TL zarara uğratılması ve ÇBS Oto Boya Sistemleri San. ve Tic. AŞâ€™nin Nippe Trading Co.’ya olan borcunun devralınması suretiyle Şirket’in 1.420.119 TL zarara uğratılması" nedeniyle SPK suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

Ayrıca Ali Eşref Çavuşoğlu, Orhan Çavuşoğlu, Burhan Çavuşoğlu'na "ÇBS Boya Kimya San. ve Tic. AŞ sahibi olduğu ÇBS Oto Boyaları San. ve Tic. AŞ hisselerinin Şirket’e devrine ilişkin yapılan 31.05.2014 tarihli hisse devir sözleşmesi sonucunda Şirket’in 33.839.784 TL zarara uğratılması" nedeniyle Kurul suç duyurusunda bulunma kararı aldı.
    Burda çbs boyanın sahibi yani hakim ortağı olan oto boyalarına yapılması gereken hisse devrinin yapılmaması bunların devri yapılırsa boyanın sahibi oto boya oto boyanın sahibide printaş olmuş olacak yani resmiyet kazanacak yani bütün şirketlerin sahibi hakimiyeti printaşa geçecek.

Sayfa 499/997 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •