Sayfa 512/637 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Peki hisse artışından dolayı yaptığım kazanc icin vergi ödemem gerekiyor mu?
    Kurumlar vergisi kanunundan incelemek lazım, süreye göre vs değişiklikler olabiliyor. Detaylı bilgi için muhasebeciye başvurmakta fayda var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
     Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Kurumlar vergisi kanunundan incelemek lazım, süreye göre vs değişiklikler olabiliyor. Detaylı bilgi için muhasebeciye başvurmakta fayda var.
    Kurumlar stopaj odemezler temettuden brut alirlar ama sonra bu gelirden kurumlar vergisi oderler.
    Hisseleri satinca da alis satis farki uzerinden vergi oderler..
    Sirket kurup bunun uzerinden temettuyu tahsil etmenin bir avantajini gorememistim ben.
    Kurdugunuz sirket nakit kar payi verirse yine %15 stopaj oder.
    Yani once %20 kurumlar vergisi (2019 da 22%) sonra da %15 stopaj.

Syg,

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Sn dudu dünya genelinde her 7_8 sene de beklenilen şu meşhur kriz serüveni gene gerçekleşirse bist 100 e yatırım yapmaya gene devam edermisiniz yoksa biraz ara mı verirsiniz

Cesaret insanı zafere , kararsızlık tehlikeye , korkaklık ise ölüme götürür.
    Yavuz Sultan Selim Han

4.  Alıntı Originally Posted by denlis100 Yazıyı Oku
    İlk gönderim, umarım alıntılamayı becerebilmişimdir. Aslında boş bir vaktimde borsa maceramı ve yatırım anlayışımı paylaşarak başlayacaktım. Ama nezaketinizi takdir ettiğimi belirtmek istedim. Burada bazı üyelerin gerçekten üslup sorunu var. Siz kötü üsluba karşı nezaketinizi korumuşsunuz, tebrik ederim

Konuyu baştan sona okudum. Güncel olarak takip ediyorum. Çok şey kattı gerçekten. Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.
    sn. denlis100 öncelikle teşekkür ederim. Forumun genelinde dikkat ettiğimizde genel bir sorun var; Kimse kimsenin yazdığını beğenmiyor denilebilir. Herkes belli bir tecrübe edindikten sonra, en iyi yöntemin kendisininki olduğunu iddia ediyor. Bu bilgi karmaşası ve kibrin içinde de ne kendi düşüncelerini tam aktarabiliyor ne de forumun veya topiğin temel işlevi olan bilgi paylaşımı gerçekleşiyor.
    Hakkını yemeyelim yine de bu konu diğer konulara göre daha yararlı ancak burda da bazı tıkanmalar yaşanabiliyor. Örnek vermek gerekirse hedge amaçlı viob konuşuldu ama bu işlemler şöyle yapılır böyle yapılır diye açıklayıcı bilgi gelmedi. Bazı katılımcılar yurt dışı işlemlerini sordular, nasıl nerden ne şekilde yapıldığıyla ilgili tam açıklayıcı bir bilgi gelmedi. bes'in ne kadar alternatif olduğu, nasıl bir politikayla yararlı olurdan ziyade, bu konunun yerinin burası olmadığı belirtildi.

Yazdıklarımdan konunun kötü olduğu anlaşılmasın. Sadece bunlar da derinlemesine konuşulabilir düşüncesindeyim.Yazdıklarımdan kimseye de bir cevap hakkı doğsun istemem. Konunun takipçisiyiz, herkese iyi şanslar.

5.  Alıntı Originally Posted by karmaşık sayı Yazıyı Oku
    sn. denlis100 öncelikle teşekkür ederim. Forumun genelinde dikkat ettiğimizde genel bir sorun var; Kimse kimsenin yazdığını beğenmiyor denilebilir. Herkes belli bir tecrübe edindikten sonra, en iyi yöntemin kendisininki olduğunu iddia ediyor. Bu bilgi karmaşası ve kibrin içinde de ne kendi düşüncelerini tam aktarabiliyor ne de forumun veya topiğin temel işlevi olan bilgi paylaşımı gerçekleşiyor.
    Hakkını yemeyelim yine de bu konu diğer konulara göre daha yararlı ancak burda da bazı tıkanmalar yaşanabiliyor. Örnek vermek gerekirse hedge amaçlı viob konuşuldu ama bu işlemler şöyle yapılır böyle yapılır diye açıklayıcı bilgi gelmedi. Bazı katılımcılar yurt dışı işlemlerini sordular, nasıl nerden ne şekilde yapıldığıyla ilgili tam açıklayıcı bir bilgi gelmedi. bes'in ne kadar alternatif olduğu, nasıl bir politikayla yararlı olurdan ziyade, bu konunun yerinin burası olmadığı belirtildi.

Yazdıklarımdan konunun kötü olduğu anlaşılmasın. Sadece bunlar da derinlemesine konuşulabilir düşüncesindeyim.Yazdıklarımdan kimseye de bir cevap hakkı doğsun istemem. Konunun takipçisiyiz, herkese iyi şanslar.
    Hocam sözlerinize katılmamak elde değil. Daha pek çok şey söylenebilir tabi ama bu birçok gereksiz tartışmayı da beraberinde getirir. En azından yalnız olmadığımızı hissetmek, ukalalık, kibir, kabalık yerine tevazu ve nezaketin de değerinin bilindiğini göstermek adına diğer üyelerin de zaman zaman düşüncelerini ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın.

6. Başta Sn Cautionary ve Sn Dudu ve devamında bilgisi olan herkese bir sorum var.

Makroekonomik gidişat ve şirketlerin karlılıklarındaki artış(Hektaş 64%, Froto 59% , ve Soda 42%) hakkında bir yorumunuz var mıdır acaba?

Bahsettiğim şirketler takibimde olan şirketler olduğu için örnek verdim, şirket özelinde bir cevaptan ziyade biraz daha makroekonomik ve/veya endeksin gerçekten görece ucuz mu kaldığı yönünde bir cevap bekliyorum diyebilirim.

Teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Başta Sn Cautionary ve Sn Dudu ve devamında bilgisi olan herkese bir sorum var.

Makroekonomik gidişat ve şirketlerin karlılıklarındaki artış(Hektaş 64%, Froto 59% , ve Soda 42%) hakkında bir yorumunuz var mıdır acaba?

Bahsettiğim şirketler takibimde olan şirketler olduğu için örnek verdim, şirket özelinde bir cevaptan ziyade biraz daha makroekonomik ve/veya endeksin gerçekten görece ucuz mu kaldığı yönünde bir cevap bekliyorum diyebilirim.

Teşekkürler.
    Bist'de 400 küsur şirket varken, sadece 3 şirketin kar artışı üzerinden makroekonomik değerleme yapılamaz sanırım.

Ben şirket özelinden cevap vermek istiyorum.

Bana göre Soda Bist'in en değeri bilinmeyen şirketi, şu an f/k'sı 6 küsurlara indi, önümüzde ki 3 çeyrekte kar ilk çeyrek karına paralel gelirse f/k'sı 4 küsurlara düşecek.

Bu şirketin geçmişinde patron kazığı yok, üçkağıt yok, kurumsal bir grubun iştiraki. Düzenli nakit/bedelsiz temettü var. Yatırımlara devam ve büyüme var. Borç batağına batık yatırım yapmadı hiçbir zaman, kasa nakit dolu, eurobond dolu. Satışlar döviz, hammadde TL.

Hâlâ niye yerinde sayar gerçekten aklım almıyor. En yüklü pozisyonum, bir yürümeye başlasa uçuşa geçeceğim ben.

8.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Başta Sn Cautionary ve Sn Dudu ve devamında bilgisi olan herkese bir sorum var.

Teşekkürler.
    Hayat döngülerden oluşuyor...ekonomiler, sektörlerde aynı şekilde...bu yüzden hisseler için konjonktür analizi çok önemli diyorum...Türk traktör de güzel günleri geride bıraktı mesela, önceki yılı zor yakalıyor.

Dunya, özelde bizi daha çok etkilediği için Avrupa buyumesi son 5-6 yılın zirvesinde, bu nedenle ab ye ihracat yapan otomotiv ve Çelik sektörü en iyi dönemlerinde...sadece hektas in hikayesi daha farklı ve özel.

Mesela ab de buyume verileri yavaşlamaya işaret etmeye başladı, öncü pmi verileri yavaşlamanın ivmesinin daha da artacağını gösteriyor..,bu nedenle başta froto ve toaso önünüzdeki çeyreklerde olumsuz etkilenebilir.

Dünya buyumesinde bahsettiğimiz döngüler nedeniyle, yavaşlama bekliyorum..,bu durum global talepten etkilenen Demir Çelik sektörünü de olumsuz etkileyebilir.

Özetle, mal satılan piyasadaki döngüler şirketlerin karlılığını etkileyen en önemli faktörler..,konjonktür analizi dediğimiz şey de bu döngüleri, firma özelini de dikkate alarak analiz etmek demek.

Sayfa 512/637 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •