Sayfa 513/1001 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Viop XXXII

Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    dün baktımda herkes garan yazdı yıllardır dilimde tüy biterken, herkes sırtını dönüp bişey yaptığını sanıyordu. ee... ne oldu şimdi??? garan ı kullanabilen birinin viop ta pek ala başarılı olabileceğini defalarca yazdığımı hatırlıyorum. dünde viop artı 0.70 iken garan a bakıp piyasanın bozuk olduğunu yazdığımıda çok iyi hatırlıyorum. bunu, garan takip etmeden piyasa takip edilmez diye yazıyorum. değilse kendime pay çıkartmak için değil. zaten burda herkes bir birini tanıyor. bunun üzerine birde hikaye anlatacak kadar kalın kafalı değilim... hadi bol şanslar
    garan'ı kullandıkları yıllardır bilinen bir şey.. ama borsa kurulduğunda garan yoktu, sonradan bir nevi gösterge oldu..yani başka kagıtlar gerektiğinde liderlik koltuğuna oturur..zaten son 1-2 yıldır yine pek gösterge sayılmaz borsanın performansı açısından.. ben de eskiden kullanırdım, hatta burada yazdım garan/xu030 işlemleri bile yapıyordum ama artık yapmıyorum. bankalar bu dönemde ekonominin genel yönünü göstermekten uzaklar..

diğer yandan. boldladığım kısım ile alakalı: likit bir kagıt olduğundan hızlı satabiliyorlar.. swap krizinde de gördük yabancı neyi satabiliyorsa (***) onu satıp likite geçiyor.. ayrıca garan'ı pek çok insanın hala kullandığını bildiklerinden garan'ı baskılayıp gerçek amaçlarını maskelemek de isteyebilirler..yani feyk atmaya müsait bir kagıt..

bu tür oyunlara kanmadan başka parametrelerle risk yönetimimizi yapmamız daha doğru olur..

(***) aynısı holdingler için de geçerli, onları da hızlı satıp nakite geçmek istiyorlar panik anlarında. oysa holdinglerin bilançolarındaki sanayi karşılığı genelde çok yüksek, mesela kchol.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Hiç iyi durmuyor piyasa şu anlık. Altta 141 bin mutlak akılda kalmalı. Yukarda geçmesi gereken mühim direnci dün geçemedi. Bugün yaklaşamadı bile.

3.  Alıntı Originally Posted by CambazaBak Yazıyı Oku
    Abi bundan sonra böyle nasıl gecen hareket yaptı madem öyle gel böyle demeekki 20,000 40,000 bir gece ansızın sen bilirsin.. limon işine dön yapma dayı..
    Oyunagelen abi oyunbozanlık yabma, dibini işaretle dedin bi kere, yabcak bişii yok
    1.250 kırılmadığı müddetce dip diptir..

23 martta ki gönderin

Alıntı Originally Posted by ExtentioN Yazıyı Oku
    bozgurt dibi işaretle 125.600

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Osmanlı Toprakları
    Gönderi
    1,211
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    abiler bugün not kararı mı var? öyle bişeyler okudum sanki forumda...uyduruyor muyum yoksa?
    Planli bir sey yok.

Ama bu gelismelere istinaden ani bir not indirimi olur mu onu bilemeyiz.
    Parayı Mezara Götüren yoktur ama Paranın Mezara götürdüğü çoktur.

güreşçi azledilince vak vak az kendine geldi
    her gün birini azletmek lazım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Yine sıfıra geldi mi ateşe değmiş gibi almaca dönemi başladı..

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    garan'ı kullandıkları yıllardır bilinen bir şey.. ama borsa kurulduğunda garan yoktu, sonradan bir nevi gösterge oldu..yani başka kagıtlar gerektiğinde liderlik koltuğuna oturur..zaten son 1-2 yıldır yine pek gösterge sayılmaz borsanın performansı açısından.. ben de eskiden kullanırdım, hatta burada yazdım garan/xu030 işlemleri bile yapıyordum ama artık yapmıyorum. bankalar bu dönemde ekonominin genel yönünü göstermekten uzaklar..

diğer yandan. boldladığım kısım ile alakalı: likit bir kagıt olduğundan hızlı satabiliyorlar.. swap krizinde de gördük yabancı neyi satabiliyorsa (***) onu satıp likite geçiyor.. ayrıca garan'ı pek çok insanın hala kullandığını bildiklerinden garan'ı baskılayıp gerçek amaçlarını maskelemek de isteyebilirler..yani feyk atmaya müsait bir kagıt..

bu tür oyunlara kanmadan başka parametrelerle risk yönetimimizi yapmamız daha doğru olur..

(***) aynısı holdingler için de geçerli, onları da hızlı satıp nakite geçmek istiyorlar panik anlarında. oysa holdinglerin bilançolarındaki sanayi karşılığı genelde çok yüksek, mesela kchol.
    ben düşüncemi yazmıştım. aksini düşünen birisine yanlışsın, doğrusun diye bişey demem. doğrudur bende zaten bişeyi kanıtlamak için değil, dikkat çekmek için yazmıştım... bol şanslar
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Sayfa 513/1001 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •