Sayfa 515/1312 İlkİlk ... 154154655055135145155165175255656151015 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Bu Niğde İlhanlı Mahallesinde bir sıkıntı var hocam Kiralar da 600-800 TL. Zaman durmuş gibi orada.

Orada yaşayanlar hala 2018-2019 yıllarında kalmış olmasınlar?

Niğdeli olan varsa şu durumu bir izah etsin.
    onu bunu bilmem de iç piyasaya pek sürülmeyen , ihraç edilen kılan köyü ile darboğaz köyünün kirazları var. sert , yüksek aromalı. müthiş
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2. Hazine arazisine çökmekten bahsetmişler. O hazine arazilerini parselleyip devrim için dergi parası alan devrimciler,florya marina da yat kirası için araziyi kapatıp parsel parsel satan mafya bozuntuları onlara göz yuman kamudan maaş alan görevliler ,seçimlerde oy için hemşehrilerini kamyonlar ile s getirip yerleştiren siyasiler sütten çıkmış ak kaşık mı?

3. Osmanlı zamanında çizilmiş boğaz tablolarına rastlıyorum bazen. İki tarafta iki tane hisar haricinde yapı yok. Yemyeşil tepeler.
    Sonra kim bilir kimin adamı olan müteahhitler gelip o tepelere "yasal yoldan" çökerek kanunlara uygun binalar yapmışlar.
    Halk küçük parseller halinde çökmemiş de, büyük bir akbaba devletin yeşil tepelerine çöküp siteler yaparak halka daire daire satmış.
    Halkın en azından "elektriksiz susuz dağ başına mecburiyetten bir kulübe yapıp başımı soktum" savunması olabilir. Ya büyük akbabaların?

Bence meseleye bu açıdan da bakmalısınız sayın Ressam.

Sebze kamyonu devrildiğinde sebzeleri çalan halk suçludur, ama onlara bakarken "kamyonu çalanı" gözden kaçırıyor insan bazen.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sebze kamyonu devrildiğinde sebzeleri çalan halk suçludur, ama onlara bakarken "kamyonu çalanı" gözden kaçırıyor insan bazen.
    Ruhumuz karanlıkta kalırsa günahlar çıkar ortaya suçlu gunahlar işleyen değil suçlu karanlığı getirendir.

Victor Hugo- Sefiller

5. Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

6. Bir hemşire arkadaşımız öğretmen olan eşiyle, ortalama bir evin fiyatını sormak için emlakçıya gitmişler ve emlakçı önce mesleklerini sormuş sonra da "Siz alamazsınız, sizin buna gücünüz yetmez" deyip fiyatını söylememiş.

https://twitter.com/DrMehmetCAKMAK1/...47940565200903

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Bir hemşire arkadaşımız öğretmen olan eşiyle, ortalama bir evin fiyatını sormak için emlakçıya gitmişler ve emlakçı önce mesleklerini sormuş sonra da "Siz alamazsınız, sizin buna gücünüz yetmez" deyip fiyatını söylememiş.

https://twitter.com/DrMehmetCAKMAK1/...47940565200903
    O emlakçı dangalakmış... Nereden biliyor başka gelirleri olup olmadığını.. Mesela benim ticari faaliyetim kadar kira gelirimde var.. Biz ülke olarak sonuna kadar dinlemeyi sevmiyoruz galiba.. Profesyonel bir emlakçı karşısındaki aba ile gelse bile kişiye not vermemeli.. Para iman meselesi.

8. İyi bayramlar...
    kirada oturuyorum ortalama seviyede ev almak için param var kiralık evi boşaltmam gerekiyor bu şartlarda peşin para ile(kredi çekemiyorum) bir daire mi satın almalımıyım yoksa yeniden bir süre daha kiraya çıkıp emlak fiyatlarının makuleşmesinimi beklemeliyim tabi böyle bir olasılık varsa.
    dolar bazında ev fiyatlarının düşmesi mümkünmu 1-2 yıl içinde veya fiyatlar yaza doğru dahada artıp iyice yükselirmi? internetteki sitelerden takip ettiğim bazı evler var fiyatlarını devamlı arttırıyorlar hele bir daire varki, her ayın ilk haftası adam 50000 tl zam yapıyor, takip ettiğim son 3 aydır satılmadı ama fiyat 150000 tl arttı fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum....

Sayfa 515/1312 İlkİlk ... 154154655055135145155165175255656151015 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •