Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 528/1014 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    yahu bu devirde televizyon izleyen kaldimi?

senden hic beklemezdim. Birak yasli teyzeler dizilerini seyretsin, Sen internete gir bilgini artir arkadas
    Güzel bir pas attın, şimdi buna voleyi çakmasam olmaz

Önce kısa bir açıklama. Tatlı maaşı(uyuşturucuyu) bırakıp, kendi işimi yaparak para kazanmaya çalışıyorum. Kurumsal hayattan kurtuldum 5-6 ay önce, bu başlıkta da bahsetmiştim. Portföyümü takip ederken ve işlem yaparken, aynı anda pek çok iletişim kanalım açık oluyor, haber siteleri, yerel-ulusal medya vs. Bloomberght de tr deki tek ekonomi kanalı, popüler görüş ne, çoğunluk ne düşünüyor bunu takip için arka fonda sürekli açıktır. Yani pek yararlı bulmasam da, dediğim gibi çoğunluğun ne düşündüğünü takip açısından faydalı buluyorum.

Yani, tv nin karşısına geçip çekirdek çitleyerek izlemiyorum bu kanalı. Gerçi her türlü popüler kültüre, bu kültürün egemen hale gelmesine de karşıyım..."aaa, bu devirde tv izleyen mi kanaldı caaanım, ay ne sıradan" tarzı pooüler leştiriye de karşıyım...bunu söyleyen ahmakların günün 10 saatini sosyal medyada, çer-çöp her türlü fikrin kusulduğu face sayfalarında geçirmesi de traji-komik . Şahsen hala face sayfam yok, çok lazım olursa eşimin hesabından bakıyorum, mecburen twitter ım var, faydalı da buluyorum...bu forum dışında da yazdığım-takıldığım bir yer yok.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    popüler görüş ne, çoğunluk ne düşünüyor bunu takip için arka fonda sürekli açıktır. Yani pek yararlı bulmasam da, dediğim gibi çoğunluğun ne düşündüğünü takip açısından faydalı buluyorum.
    Bence en onemli nokta da bu.

Borsalar suru psikolojisi ile hareket ederler, zamaninda haberi alip, bu yonu tesbit edebilirseniz, kazanirsiniz.

Teknik, tahmin, tavsiye vs hava yazar.

3. Bu arada Ahmetg kardeşim...popüler kültür tek değildir...hatta toplumun her kesiminde egemen bir kültür vardır...bu kültür bir süre sonra biraz da baskıyla popüler hale gelir...bir nevi mahalle baskısı dediğimiz konu.

mesela tv de dizi-evlilik programı-kavgalı karı koca barıştırma programı izleyip, çekirdek çitleyen bir kültür var...bir kesimde popüler bu..ama aynı popüler kültürün bir benzeri de beyaz yaka dediğimiz forumdaki çoğu arkadaşın da içinde olduğu grupta var..dizi izlemek mi, ıyyy..illa izlenecekse dizimag den filan net üzerinden izlenmeli...pek çok internet tv var buralardan izlenmeli...mesela bu da biizm camiamızda çok popüler...bre ahmak, ne farkı var...ha tv den izlemişsin, ha bilgisayardan...ya da bilgisayardaki görüntüyü tv ye yansıtmışsın...mevzu aynı.

yani tv lerde hoşuma giden dizi yok diyebilirsin, buna saygı duyarım...ama eleştirdiğin kesimin hoşuna giden dizi de tv de..o zaman niye leştiriyorsun...hatta bir ara muhteşem süleyman vs 1-2 dizi beyaz yaka arasında da popülerdi, gizli gizli izlerdi bazı arkadaşlar..ara ara dizi ile alakalı ağzından bir şeyler kaçıran olursa, eşim izliyor, annem izlerken mecburen biraz baktım vs muhabbetleri dönerdi.

Ahmet senin için mesajımı biraz daha açayım...kategorik olarak vasatlar arasında popüler olan bir şeyi suçlamak ve bundan uzak duruyorum demek de kendini "elit" sanan kesim arasında popüler olabiliyor...eleştirdiği yanlışa kendi de düşüyor yani.

Ahmet kardeşim, senin kafan karışık, hatta ruhun bile karışmış...amerikanın kucağında, her gün amerikaya küfrediyorsun...kucağındasın, ama çuk çuk memesinden emerken, sonra dönüp küfrediyorsun...bu karakter zayıflığıdır Ahmet...orjinal kalan tek şeyin ismin, isminin hakkını ver..biraz tutarlı ol, biraz da cesur ol..dünkü çocuk değilsin, radikal bir karar alıp dönersen memlekete, aç kalmazsın korkma...zaten yaşın gelmiş 45-50 ye kaç sene daha yaşayacaksın...şu anki varlığın sana ve ailene rahat rahat yeter..çocuğuna da iyi bir eğitim ve sağlık hizmeti aldırırsın...sonrası kader zaten.

Ahmet kardeşim, fikirlerin çorba gibi, bir gün pahalı dediğine, öbürgün kelepir diyorsun...her gün küfrettiğin memleketten bir türlü kopamıyorsun...biraz duruş sahibi ol, isminin hakkını ver bari.

4. Paris, 2030 yılına kadar içten yanmalı motorlu araçları yasaklamayı planlıyor

Petrol devri kapanıyor bizimkiler hala yumurtalık ceyhan bölgesini petrolün dünyaya akacağı yer olarak inşaata başlıyacaklar...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Validebağ konakları diye bir reklam çıkıyor televizyonlarda ve Kız kulesine *yürüme* mesafesinde olduğunu bas bas bağırıyor. Bölgeyi bildiğim için google earth ten baktım Validebağ konakları ile Kız kulesi arası *en kısa* yol tam 3.7km , hızlı bir yürüyüşle 50 dakika sürüyor. Bu biraz insanlarla alay etmek gibi olmuyor mu?
    evet sizin yazdiklarinizin aynisini eksisozlukte de paylasmislar

resmen milletle alay ediyorlar

Reklamlarda yalan soylemenin bir cezasi olmali bence

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada Ahmetg kardeşim...popüler kültür tek değildir...hatta toplumun her kesiminde egemen bir kültür vardır...bu kültür bir süre sonra biraz da baskıyla popüler hale gelir...bir nevi mahalle baskısı dediğimiz konu.

mesela tv de dizi-evlilik programı-kavgalı karı koca barıştırma programı izleyip, çekirdek çitleyen bir kültür var...bir kesimde popüler bu..ama aynı popüler kültürün bir benzeri de beyaz yaka dediğimiz forumdaki çoğu arkadaşın da içinde olduğu grupta var..dizi izlemek mi, ıyyy..illa izlenecekse dizimag den filan net üzerinden izlenmeli...pek çok internet tv var buralardan izlenmeli...mesela bu da biizm camiamızda çok popüler...bre ahmak, ne farkı var...ha tv den izlemişsin, ha bilgisayardan...ya da bilgisayardaki görüntüyü tv ye yansıtmışsın...mevzu aynı.

yani tv lerde hoşuma giden dizi yok diyebilirsin, buna saygı duyarım...ama eleştirdiğin kesimin hoşuna giden dizi de tv de..o zaman niye leştiriyorsun...hatta bir ara muhteşem süleyman vs 1-2 dizi beyaz yaka arasında da popülerdi, gizli gizli izlerdi bazı arkadaşlar..ara ara dizi ile alakalı ağzından bir şeyler kaçıran olursa, eşim izliyor, annem izlerken mecburen biraz baktım vs muhabbetleri dönerdi.

Ahmet senin için mesajımı biraz daha açayım...kategorik olarak vasatlar arasında popüler olan bir şeyi suçlamak ve bundan uzak duruyorum demek de kendini "elit" sanan kesim arasında popüler olabiliyor...eleştirdiği yanlışa kendi de düşüyor yani.

Ahmet kardeşim, senin kafan karışık, hatta ruhun bile karışmış...amerikanın kucağında, her gün amerikaya küfrediyorsun...kucağındasın, ama çuk çuk memesinden emerken, sonra dönüp küfrediyorsun...bu karakter zayıflığıdır Ahmet...orjinal kalan tek şeyin ismin, isminin hakkını ver..biraz tutarlı ol, biraz da cesur ol..dünkü çocuk değilsin, radikal bir karar alıp dönersen memlekete, aç kalmazsın korkma...zaten yaşın gelmiş 45-50 ye kaç sene daha yaşayacaksın...şu anki varlığın sana ve ailene rahat rahat yeter..çocuğuna da iyi bir eğitim ve sağlık hizmeti aldırırsın...sonrası kader zaten.

Ahmet kardeşim, fikirlerin çorba gibi, bir gün pahalı dediğine, öbürgün kelepir diyorsun...her gün küfrettiğin memleketten bir türlü kopamıyorsun...biraz duruş sahibi ol, isminin hakkını ver bari.
    2002 yilinda televizyonu evimden attim. Gittim cope koydum. O gunu hala unutamam. Hapishaneden cikan insanlar gibiydim. Ertesi gunu bi baktim yerinde yok dedim kesin meksikalinin biri evine goturmustur. Sony marka 27 inch ti. vaybe

Allah herkesi mapushaneden kurtarsin bir gun.
    Son düzenleme : Ahmetg; 12-10-2017 saat: 18:00.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    Paris, 2030 yılına kadar içten yanmalı motorlu araçları yasaklamayı planlıyor

Petrol devri kapanıyor bizimkiler hala yumurtalık ceyhan bölgesini petrolün dünyaya akacağı yer olarak inşaata başlıyacaklar...
    Gunaydin kardesim

Paris degil o Fransa. Cin de 2040 icin yasakladi. Iskandinav ulkeleri zannediyorum daha erkene aldilar yasagi. Zaten biliyorsunuz 2025 gibi Iskandinav ulkelerinde nakit para yasagi 2025 te basliyor.

Volvo 2021 de benzinli ve dizel araba uretimini durduruyor. Keza dunyanin gerisinden gelen Alman oto ureticileri daha yeni uykudan uyanip geri kaldiklarini ifade ediyorlar ve yakinda onlardan da benzer demecler gelir.

Enerji sektorunun ortasindayim. Benim sahsi fikrim su. Petrol elbette olmez bir kere cok ucuz kaldi eskiye gore arabalar cok daha verimli. Petrol dolar cinsinden fiyatlandiriliyor ama butun dunyada dolarin goreceli degeri eskisi gibi degil. Butun bunlar petrol tuketiminde her sene rekor artisa sebep oluyor

Ancak petrol fiyatlarinin eski heybetli gunlere donmesi imkansiz. 2014 yilinda bir rapor okumustum. 2014 Kasiminda Araplar petrol fiyatini dusurmeye baslamadan once yapilmis bir rapor. O zamanlar ABD nin petrol uretimi her sene rekor kiriyordu cunku petrol 100 dolardi ve ABD de kaya petrolu diye bir teknoloji ortaya cikti

Bu teknoloji sayesinde ABD de inanilmaz bir petrol uretim patlamasi yasiyorduk herkes mutluydu. Raporda eger bu uretimi artisi ayni sekilde devam ederse 2020 de dunyanin en buyuk petrol ureticisinin ABD olacagi yaziyordu. Ama 2014 kasiminda birden fiyatlar dusunce uretimde dustu. Biz bu defterin kapandigini zannediyorduk

Gecen ay tekrar bir rapor okudum petrol an itibariyla 56 dolar ve bu bile uretim dususunu durdurmus ve artis tekrar baslamis.

Sunu demek istiyorum. Eski karlar ve ismi yok petrolun. Yillar gectikce gunes enerjisindeki basdondurucu ucuz paneller ve elektrikli araba teknolojisindeki ilerleme sayesinde petrol onemini yitirecek. Su an Exxon ve Chevron da calisan arkadaslar var mesela evet maaslar yuksek sosyal haklar cok guzel ama ikramiye yok. Cunku kar yok

10 sene sonra maas aldiklarina dua edecekler.

neyse uzatttim kusura bakmayin

8. Ben de profesyonel görüş vereyim madem, mevcut durumda elektrikli araç teknolojisi özellikle benzinli araçlardan ne daha ekonomik, ne daha verimli ne de daha çevreci.

Elektrikli araç muhabbeti koca bir yalan, 4-5 ton ağırlığı taşıyan herhangi bir motor 2 tonu taşıyan , olgun ve verimli bir teknoloji ile üretilen modern içten yanmalı motordan daha verimli olamaz zaten göz var nizam var. Üstelik bataryalar life-cycle sonunda çöp, üstelik şarj süreleri uzun ve üstelik bataryada teknolojik bir devrim ( break-through diyeyim gönlünüz kalmasın ) olmadığı sürece bu durum değişecek gibi de görünmüyor.

Neden harıl harıl petrolü yasaklıyorlar? Bul karayı al parayı.

Sayfa 528/1014 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •