Sayfa 533/999 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Banka veya Aracı Kurum sizi aradığında asla konuşmayın. Hemen kapatın. Bankanın kendi resmî internet sistemindeki numarayı siz arayın işleme öyle devam esin.

THE ART OF DECEPTION (Aldatma Sanatı) kitabını mutlaka okuyun! Cem Yılmaz ın dediği gibi [*uck the menu] demeyin. Sonra da ağlamayın!

Hırsızlık ve Dolandırıcılık sizin sosyal mühendislik açısından yarattığınız boşluklardan faydalanılarak yapılır.

Bir kaç gün önce güvenlik için gerekli ASGARİ 6 madde yazmıştım bunu bulup işlem yaptığınız bilgisayarın üzerine pinleyin. Hacklenmediğiniz her gün için dua edin!

Asgari önlemleri alırsanız Kevin Mitnick gelse sizi hackleyemez!

1) yatırım İşlemi yaptığınız cihaza asla lisanssız program yüklemeyin (mecbur olmadığınız hiçbir programı yüklemeyin)
    2) Mümkünse yatırım işlemleri için atanmış özel bir cihazınız olsun ve temiz bir cihaz olsun.
    3) yatırım işlemi cihazı yaptığınız cihazı asla sizin dışınızda kimse ama kimse kullanamasın.
    4) yatırım işlemi yaptığınız cihazdan illegal film izleme veya oyun sitelerine veya eposta okumak için asla girmeyin.
    5) işlem yaptınız cihazı resmî siteden düzenli güncelleyin.
    6) Sizi birisi aradığı zaman asla cevap vermeyin. Müsait değilim deyin kapatın. Tekrar bankanızı veya kurumunuzu her zaman bildiğiniz numaradan kendiniz arayın

Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Bugün Enpara diyerek aradilar. Tel no aynı sadece 8 yerine 5ile basliyior. kart değişecek, limit artırımı vs. Dediler. Bireysel musteri hizmetleriyiz ondan 500lu numara dediler..Tamamen finansbankla aynı sistem kurulmuş.. Adamlarda Tum bilgiler var. Sifre de var.. Sms şifresini ozellikle, istemiyorlar guvenlik icin!!
    Ancak telefon tuslamasindan sifre çekiyorlar. Bir kere tusladim, internetten baktim limit söyledikleri gibi aninda artmış. ikinciye tuşlamadan Kapatıp bankayi aradım. Müşteri temsilcisi aynı şekilde guvenlik icin sms i soylemeyin tuslayin dedi. Ses, konuşma, sifre istenme aralığı hersey ayni..dejavu dedim..kafam döndü..
    Kartları iptal ettirdim aynen ilkindeki gibi yeni karti su adreste olan is adresinize mi istersiniz dediler, gene dejavu.. Musteri temsilcisi bilgiler sosyal medyada vardır dedi. Alâkası yok.. Hesapta para yoktu (gecen hafta bosalttim) ama kredi kartından somureceklerdi. 1 saat sonra bankayi gene aradim. baba adi ve doğum tarihini sordular.. Sonrasinda bakiye, kredi karti en son ne zaman kullanılmış, ne sorduysam hepsini soylediler bana.
    Benim ben olduğumu biliyorlar sanırım. Belki de cep numaramdan dolayı...Bankada ciddi bir guvenlik zaafiyeti olabilir. Telefondan virus filansa, diger bankalarda sorun olmadı.. Daha once de arandim ama hep puan para vs deniyordu hic oltaya düşmemiştim.. ucuz atlattım..

2.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Fikren mantıklı.
    Bununla birlikte bugün 5,30 dan 6,00 ya gitse usd, bu sert yükseliş olarak mı değerlerlendirilir?(Vatandaşın çoğu bugün usd 6,00 olsa elindekini bozdurur gibime geliyor) Sonra usd diyelim ki 7,00 oldu,TL faizle o 1 TL'lik açık zor kapanır)
    Siz ve bir çok forumdaşımız daha önceleri belirtmişti zamanlamanın en önemli husus olduğunu düşünüyorum.

Sevgi ve saygılarımla...
    5.40 da kimse kalmaz. maliyetine gelen satar kurtuldum der. boşuna yattığı zarar kendine kalır. faiz lobisi gene kazanır.

millete döviz satıp faize yatıp dönüşte millete sattıklarını aynı fiyata geri alıyorlar. kerizlenen insanlar getirinin garantisi.

faiz lobisi altın çağını yaşıyor !

3. Son dakika haberi... Benzin fiyatında bu gece yarısından itibaren 11 kuruş indirim bekleniyor. Benzin fiyatındaki indirim, ABD Başkanı Trump'ın "Petrol fiyatları çok yüksek, OPEC ağırdan almalı" mesajının ardından uluslararası piyasalarda ürün fiyatlarının düşmesi nedeniyle gerçekleşti.

Benzinin ton fiyatı uluslararası piyasalarda 593 dolardan 572 dolara inerken motorin cephesinde ise henüz yeterli miktarda gerileme olmadı.

Geçen gece gelen zamla İstanbul'da 6.50 - 6.55 lira arasında olan kurşunsuz benzinin litre fiyatı yeniden 6.40 - 6.45 aralığına inecek.

https://www.haberturk.com/son-dakika...385391-ekonomi

4.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    5.40 da kimse kalmaz. maliyetine gelen satar kurtuldum der. boşuna yattığı zarar kendine kalır. faiz lobisi gene kazanır.

millete döviz satıp faize yatıp dönüşte millete sattıklarını aynı fiyata geri alıyorlar. kerizlenen insanlar getirinin garantisi.

faiz lobisi altın çağını yaşıyor !
    Şu anın fotoğrafını çekince;
    1-Yatırım amaçlı ev alanlar pişman...
    2-6,00 ve üstü benjamin alanlar pişman...
    3-TL mevduat yapanlar pişman... (başka bir enstruman ile ilgilenmeyip,usd ile karşılaştıranlar)
    4-BIST hisselerine yatırım yapanlar pişman...(1-2 istisna hariç)
    5-Altın alanlar ne pişman ne değil...
    6-Ticaret ile uğraşanlar bin pişman... (çevremde bugün nakite geçebilse işini devredecek çok insan var)
    ...
    ....
    .....

5.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    3-TL mevduat yapanlar pişman... (başka bir enstruman ile ilgilenmeyip,usd ile karşılaştıranlar)
    6-Ticaret ile uğraşanlar bin pişman... (çevremde bugün nakite geçebilse işini devredecek çok insan var)
    ...
    ....
    .....
    4 nolu madde için ben pişman değilim...EREGL-TUPRS...Güzel temettümü alacağım bu sene yine...Fiyat artışları da devam ediyor grafiklerde...

6. bu gün taze dolar oranı alan yok mu?

7.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    ...
    ....
    .....
    Bazı dönemler, parayı koruma dönemidir ve mevduat bu dönemin kralıdır.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    ...
    ....
    .....
    3 sene önce 200 bine ev aldım 500 bine sattım. Pişman değilim. %27 ile stopaj avantajlı şekilde 6 ay mevduat bağladım. Yine pişman değilim.

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 533/999 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •