Sayfa 536/1002 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,281 - 4,288 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Gayet iyi , bond daki vergi mevzuati bunlarda yok , 10% stopaj var

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Gayet iyi , bond daki vergi mevzuati bunlarda yok , 10% stopaj var
    Aynen öyle.
    Vadeden önce çıkışlarda kayıp yaşatır ama.

0.75 ile 1,5 % arasi banka kesintisi ve bond un o andaki fiyati ki primlenmisse kazanc da var

4. BİST 100 dışı hisse fonlarına dikkat edilmeli , endeksin bu gün zirvede dolaşmasına rağmen , fonlardan yarın en az biri eksi yazacak

BİST100 dışı hisseler için iki seçenek var , ya sıra onlara da gelecek , ya da sıra onlara gelmeden alayına çakacaklar

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    bankacım asagıdaki serbest fonları onerdi (usd ile alınıyor ) , vade sonu beklenirse ana para kaybı yok dedi ,bilgisi olan varmı ?

42 AJN AK Portföy Dördüncü Serbest (Döviz) Fon 1.25% 491 %6,41 27/12/2023
    61 TIT Teb Portföy Yedinci Serbest (Döviz) Fon 0.75% 583 %7,80-7,90 28/03/2024
    59 LHP AK Portföy Yedinci Serbest (Döviz) Fon 1.50% 675 %8,89 28/06/2024
    45 TIP Teb Portföy Ing Bank Özel Bankacılık Ve Platinum Serbest (Döviz) Özel Fon 0.75% 815 %8,30-8,50 15/11/2024
    TEB Portföy Yedinci Serbest ( Döviz) Fon-TIT, izahnamesi yatırım riskleri bölümünde;

. Yapılandırılmış Yatırım Araçları Riskleri: Yapılandırılmış yatırım araçları anapara taahhüdü
    içeren ve içermeyen olarak farklı türlerde ihraç edilebilmektedir. Dolayısıyla da, özellikle anapara taahhüdü
    içermeyen bu araçlara yapılan yatırımlar, beklenmedik ve olağan dışı gelişmelerin yaşanması durumunda vade
    içinde veya vade sonunda tamamının kaybedilmesi mümkündür. Söz konusu araçların dayanak varlıkları üzerinde
    oluşturulan stratejilerinin getirisinin ilgili dönemde negatif olması halinde, yatırımcı vade sonunda hiçbir gelir elde
    edemeyeceği gibi vade sonunda yatırımlarının değeri başlangıç değerinin altına düşebilir.

yazıyor. Ana para riski varsa, getiri garantisi yoksa hiç bir anlamı yok.
    Ayrıca hiçbirisi TEFAS ta işlem görmüyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    BİST 100 dışı hisse fonlarına dikkat edilmeli , endeksin bu gün zirvede dolaşmasına rağmen , fonlardan yarın en az biri eksi yazacak

BİST100 dışı hisseler için iki seçenek var , ya sıra onlara da gelecek , ya da sıra onlara gelmeden alayına çakacaklar
    üstadım siz geçenlerde, yani doğru zamanda zjl'den çıkmıştınız. ben de bir hafta sonra çıktım. yalnız şu da var ki tunç Şatıroğlu, yan kâğıtlar diye de anılan xtumy tarafını kesinlikle önermiyor ve geride kalacak diyor. bunlara yatırım yapıp ta hocam niye gitmiyor demeyin diyor adam. buradaki ince nokta, xtumy bazlı fonların endeks performansını xu100 bazlı fonlardan çok daha fazla geçebiliyor olmaları. bir de 1680 1700 direnci, bankalar önderliğinde geçildi. şu ara endeks hafif aşağı yataya sararsa yine bankalar önderliğinde kâr satışları olup xtumy'de canlılık olur mu ona bakmak lazım.

Eurobond vade sonunda beher degeri oderse , bunlarda odenir .serbest fon olduklarindan nitelikli yatiriimci icin

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım siz geçenlerde, yani doğru zamanda zjl'den çıkmıştınız. ben de bir hafta sonra çıktım. yalnız şu da var ki tunç Şatıroğlu, yan kâğıtlar diye de anılan xtumy tarafını kesinlikle önermiyor ve geride kalacak diyor. bunlara yatırım yapıp ta hocam niye gitmiyor demeyin diyor adam. buradaki ince nokta, xtumy bazlı fonların endeks performansını xu100 bazlı fonlardan çok daha fazla geçebiliyor olmaları. bir de 1680 1700 direnci, bankalar önderliğinde geçildi. şu ara endeks hafif aşağı yataya sararsa yine bankalar önderliğinde kâr satışları olup xtumy'de canlılık olur mu ona bakmak lazım.
    bu günkü olaya bakarsak tunç Şatıroğlu şimdilik haklı gibi görünüyor üstat XUTUM BİST30 ve 100 e göre oldukça fazla düşmüş

Sayfa 536/1002 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •